Анна Шульга

Час VS енергія: що важливіше?

31.05.2021 2156

Ми живемо в цифровому столітті.

Ми мчимо на повній швидкості, наші ритми прискорюються, наші дні нарізані на байти і біти. Ми надаємо перевагу широті перед глибиною, а швидку реакцію цінуємо більше, ніж обдумані рішення. Ми ковзаємо по поверхні, потрапляючи в десятки місць на кілька хвилин, але ніде не затримуючись надовго. Ми летимо по життю, не роблячи пауз на роздуми про те, хто ми і в чому наша істинність.

Ми мало спимо, їмо на ходу, регулярно підстьобуємо себе кофеїном, заспокоюємо алкоголем і снодійним.
Стикаючись з неослабними вимогами на роботі, ми стаємо дратівливими, наша увага легко розсіюється і ми дуже швидко відчуваємо себе виснаженими. Після робочого дня, повертаючись додому, часто ми сприймаємо родину не як джерело радості та відновлення, а як чергову задачу, що вимагає нашого часу та сил, яких вже не залишилося.

Час проти енергії

Ми оточили себе нотатниками і списками завдань, смартфонами, системами миттєвих повідомлень і «нагадуваннями» в комп’ютерах. Ми пишаємося вмінням робити кілька справ відразу, а готовність працювати від світанку до сутінок демонструємо всюди, як медаль за хоробрість.
Термін «24/7» описує світ, в якому робота не закінчується ніколи. Нерідко ми використовуємо слова «на грані», «божевілля» не для того, щоб описати безумство, а для того, щоб розповісти про минулий робочий день.
Пристосовуючись, ми почали вважати, що в цьому шаленому ритмі життя стати успішними нам може допомогти тільки вміння управляти своїм часом. І так ми думали довгі роки. Але виявилося, що навіть найбільш ефективне управління часом нам зовсім не гарантує найголовнішого – що в нас буде достатньо сил, енергії і натхнення на те, щоб зробити все ретельно заплановане.

Ми на зв’язку, але ми відключені і знеструмлені.

Ми на зв'язку, але ми відключені і знеструмлені

Вчені з нейропсихології Канадського університету провели дослідження, яке показало, що більшість людей знаходяться в постійній внутрішній підсвідомій боротьбі. Це стан мозку, при якому він обробляє божевільну кількість варіантів для вирішення будь-чого. Від банальної боротьби за виживання: як забезпечити себе їжею або грошима, як завоювати любов, дружбу, авторитет і до глобального порятунку світу.

А за що ми боремся сьогодні?

За здоров’я? За добробут? За успіх? За статус? За інформацію? За час? За любов?

Ймовірно, список можна ще продовжувати. Та насправді, це все наслідки. А боремося ми всі тільки за одне: за енергію життя.
Сьогодні це найважливіший і найдорожчий ресурс.

 

Енергія, а не час – ось головна валюта високої ефективності та успіху.

Саме це розуміння призвело до перегляду принципів управління не тільки власним особистим життям, а й професійним. Все, що ми робимо – від прогулянки з дітьми до спілкування з колегами і прийняття найважливіших рішень, – завжди вимагає енергії.
Це здається таким очевидним, але саме це ми найчастіше і не тримаємо у фокусі. Не маючи потрібної кількості, якості і фокусування енергії, ми піддаємо небезпеці будь-яку справу, за яку беремося.
Остаточна оцінка нашого життя ставиться не за кількістю часу, проведеного нами на цій планеті, а по енергії, інвестованої нами в цей час.

Енергія, а не час - ось головна валюта

Висновок досить простий: ефективність, здоров’я і щастя засновані на вмілому управлінні енергією.

Звичайно, існують погані боси, отруйна робоча атмосфера, складні відносини і життєві кризи. Все те, що забирає у нас енергію. Однак контроль якості і кількості доступної нам енергії залежить саме від нас. І це найцінніший наш ресурс. Чим більше відповідальності ми приймаємо за ту енергію, яку несемо в світ, тим сильніше й ефективніше стаємо.

Лідери є провідниками енергії організації – в своїх компаніях та сім’ях.
Вони надихають або ж деморалізують оточуючих – перш за все тим, наскільки ефективно вони керують своєю власною енергією, а потім тим, як вони мобілізують, фокусують, інвестують і відновлюють колективну енергію своїх співробітників.
Вміле управління енергією, індивідуальною і колективною, уможливлює те, що називається досягненням повної потужності і означає здатність повністю зануритися в виконання свого завдання, будь то творче рішення або управління групою співробітників, проведення часу з улюбленими людьми або дозвілля.
Робота на повній потужності, значить тільки одне – бути завжди в ресурсі.

Тепер ключове питання: як зберігати і примножувати свою життєву енергію?

Перш за все нам потрібно знати і розуміти, що забирає у нас життєву енергію.

як зберігати життєву енергію?

Найбільші «викрадачі» нашої енергії:

 • Обман. Брехня і обман пожирає нашу енергію дуже швидко та багато.
 • Незавершені справи. Будь-яке починання потрібно довести до кінця, інакше воно витягує наші енергетичні запаси.
 • Нелюбима справа або робота. Ненависна робота, так само, як і обтяжливі стосунки, забирає у людини занадто багато сил і енергії, що в наслідку призводить до морального спустошення.
 • Відсутність відпустки. Навіть найбільш енергійна людина рано чи пізно потребує підзарядки і зміні діяльності. Відсутність відпочинку веде не тільки до зниження ефективності і падіння енергії, а й до погіршення стану здоров’я в цілому.
 • Відсутність довіри і почуття страху. Всі негативні установки, емоції і почуття спустошують людину «до дна».
 • Токсична культура, середа або оточення. Намагайтеся не комунікувати і не віддавати свою енергію агресивним, скандальними, незадоволеним, конфліктним і нав’язливим маніпуляторам.

як поповнювати енергію

Після того, як ви зупинили витік вашої енергії, давайте розберемося, а як же поповнювати енергію:

 • Спілкування. Для черпання позитивної енергії, потрібно спілкуватися з тими людьми, які викликають тільки позитивні емоції. Такі люди підвищують самооцінку і повертають віру в себе.
 • Правильне харчування. Здорове і правильне харчування – запорука життєвої енергії. Цукор і алкоголь забирають вашу енергію, створюючи ілюзію бадьорості на короткий час. Алкоголь заважає мозку процесом ослаблення зв’язків між нейронами і тим самим кількість енергії, що витрачається відчутно зростає, що призводить поступово до нервового виснаження.
 • Місія. Той, хто знає свою місію та проповідує її, завжди має на це енергію.
 • Спілкування з природою. У сучасному світі гаджетів і телебачення, людина катастрофічно потребує контакту з природою. Особливо великим зарядом енергії володіє вода. Спілкування з природою можна замінити, на контакти з тваринами, або роботою з рослинами. Тварини охоче обмінюють негатив людини на свою позитивну енергію.
 • Спорт і фізичні навантаження. Здоров’я – це енергія. При фізичних вправах виробляється гормон ендорфін. Він є сильним джерелом енергії. Головне – вибрати те заняття, яке приносить не тільки результат, але і задоволення. Люди, у яких регулярні фізичні навантаження, знають, що після них – більше енергії і сили.
 • Практика йоги та медитації. Мозок споживає більше енергії, ніж всі інші органи. Під час неспання він споживає 25 ват, а це 20% від усієї енергії людини.
 • Для гарного самопочуття і енергетичного потоку достатньо 15 хвилин в день давати відпочинку мозку, відключаючи його через медитації або йогу.
 • Сон. Це – незамінне джерело енергії. Нехтуючи відпочинком, людина автоматично позбавляє себе життєвої сили. Якісний сон повинен бути не менш ніж 8 годин.
 • Внутрішній світ. Позитивні почуття, думки і емоції – є найпотужнішим джерелом енергії і високих вібрацій в організмі. Негативні і негативні думки – створюють низькі вібрації і віднімають енергію.

небезпечно ігнорувати негативні емоції

Важливо пам’ятати: категорично шкідливо і навіть небезпечно «ховати» та ігнорувати негативні емоції які виникають та думки за зовнішньою маскою позитиву і фальшивої радості.
Це зсередини з подвоєною силою забирає життєву енергію і ослаблений організм починає хворіти. Треба навчитися давати вихід негативній енергії через фізичні навантаження або духовні практики.
Ваша наповненість життєвою енергією безпосередньо впливає на все те, за що ваш мозок бореться кожну мить. Безпосередньо від наповненості енергією залежить ваш успіх, фінансове благополуччя, здоров’я, любов, досягнення та все те, що для вас важливо для щасливого і наповненого життя!

Тож прямо зараз зробіть що-небудь для посилення своєї життєвої енергії! Наприклад, подумайте про щось позитивне, випийте води, увімкніть улюблену музику або відправтесь на природу.

Живіть потужно!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

867
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 867
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

675
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 675
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

591
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 591
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти