Ростислав Борисенко

Час інвестувати!

Розповідаємо - чому саме зараз, та як зробити це правильно

16.03.2018 168

Доброго дня, колеги!

Хочемо поділитися нашими думками щодо ситуації на українському ринку розміщення капіталу в 1-му кварталі 2018 року та можливостей, які дана ситуація відкриває.

У 1-му кварталі 2018 року середні відсоткові ставки за депозитами у доларах США, згідно з даними НБУ, стабілізувалися на рівні 3,5% річних. Причому в провідних банках з українським капіталом ставка за депозитами на 12 місяців знаходиться на рівні 2,5% річних, а у банках з іноземним капіталом – менше 1% річних.

Зниження дохідності для інструментів в іноземній валюті продовжується, хоча в 1-му кварталі 2018 року її темп дещо уповільнився. Ми прогнозуємо, що вказана тенденція до зниження дохідності збережеться й надалі.

Питання: до якого рівня? За орієнтир можна взяти ставки на розміщення депозитів у європейських країнах: там ставка на розміщення депозитів знаходиться на рівні менше 1% річних, а в багатьох країнах навіть й біля 0%!

Чи буде так і в Україні? Передбачаємо, що в Україні в середньостроковій перспективі рівень ставок на розміщення іноземної валюти навряд чи  знизиться до 0% річних, але зниження середніх ставок до 11,5% річних цілком можливе. Основною причиною зниження ставок за депозитами у валюті є обмеженість інструментів для інвестування у валюті в Україні. Іншими словами, банки, приймаючи валюту на депозити, не мають куди її вкладати, плюс додатково закладають ризики зниження дохідності наявних інструментів у середньостроковій перспективі – адже за депозитами ставка прописується на рік наперед.

Інше спостереження 1-го кварталу 2018 року – відбулося значне зниження курсу долара США відносно гривні. Це ситуативне зниження, яке обумовлено шаленим попитом іноземців на наші гривневі облігації, які випускав Кабмін. Погашення цих облігацій відбудеться у серпні 2018 року, тобто через півроку потрібно буде ці гроші віддавати і долар, імовірно, відіграє назад.

В той же час, дохідність портфелю «ТАС-Інвест» за 1-й квартал склала 5,6%. Для клієнтів, у яких в кінці першого кварталу закінчився інвестиційний рік, дохідність склала майже 6,8%. Порівняно з банками – навіть немає потреби коментувати наскільки це гарний результат. На відміну від банків, в продукті «ТАС-Інвест» ставка дохідності не фіксується наперед. Але нам не потрібно закладати ризики зниження доходності у майбутньому, та головне – ми ситуативно використовуємо ринкові можливості для заробітку. Результат – 5,6% проти 3%!

Додаткове зауваження: на відміну від банківського депозиту, в програмі «ТАС-Інвест Валютний» немає податку на відсотки (ставка 18%) та військового збору (ставка 1,5%). А тому зароблені 5,6% стають еквівалентними майже 7% річних у банку!

Отже, час інвестувати гривню у доларові інструменти.

Нагадаємо про переваги «ТАС-Інвест» перед іншими можливостями для інвестування, зокрема депозитом у банку:

  • На фоні зниження ставок за депозитами в банках, продукт «ТАС-Інвест» більш гнучкий інструмент з точки зору заробітку: 7% річних за 2017 рік; 5,6% за 1 квартал 2018.
  • «ТАС-Інвест Валютний» ‑ інвестиція, при якій гривня прив’язується до ринкового курсу долара США і, таким чином, не потрібно купляти долари, щоб виграти на рості їх курсу. Отже, ситуативне зниження курсу долара США – це вдалий момент для інвестицій саме гривневих заощаджень.
  • Ще більше реального доходу – немає податку на відсотки.

Але в будь-якому випадку, рішення у виборі інструменту для інвестування за Вами та Вашими Клієнтами.

 

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial  

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Чи «всьо пропало» коли падають ставки дохідності?

Ростислав Борисенко

Ростислав Борисенко

9
Протягом 2020-го року ставки за банківськими депозитами - найбільш популярним фінансовим інструментом в Україні - знизилися майже вдвічі. Якщо на початку 2020 ...
9 хв на читання 9
  • #ШколаТАС
9 хв на читання
17.05.2021 Читати
Я – трудоголік?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

69
Працьовитість, сумлінність і старанність у роботі – якості, що необхідні всім співробітникам. Однак існує така категорія людей, у яких прагнення працювати набув...
8 хв на читання 69
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
14.05.2021 Читати
Біг – це не спорт…

Костянтин Лебедєв

Костянтин Лебедєв

62
Найпоширенішим і найдоступнішим видом фізичної активності в світі є біг. Сотні мільйонів бігунів по всіх континентах регулярно виходять на пробіжки. Біг – це ...
9 хв на читання 62
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
9 хв на читання
13.05.2021 Читати
Онко-скринінг: плюси та мінуси

Роман Бабич

Роман Бабич

117
Як і обіцяли, в цій статті ми підготували для Вас інформацію, щодо переваг та недоліків різних сучасних скрінінгових програм та загалом перспективи ранньої діаг...
6 хв на читання 117
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
6 хв на читання
12.05.2021 Читати

Вхід в кабінет Клієнта

Вхід в кабінет Консультанта

в розробці

Вхід в кабінет