Ростислав Борисенко

Час інвестувати!

Розповідаємо - чому саме зараз, та як зробити це правильно

16.03.2018 758

Доброго дня, колеги!

Хочемо поділитися нашими думками щодо ситуації на українському ринку розміщення капіталу в 1-му кварталі 2018 року та можливостей, які дана ситуація відкриває.

У 1-му кварталі 2018 року середні відсоткові ставки за депозитами у доларах США, згідно з даними НБУ, стабілізувалися на рівні 3,5% річних. Причому в провідних банках з українським капіталом ставка за депозитами на 12 місяців знаходиться на рівні 2,5% річних, а у банках з іноземним капіталом – менше 1% річних.

Зниження дохідності для інструментів в іноземній валюті продовжується, хоча в 1-му кварталі 2018 року її темп дещо уповільнився. Ми прогнозуємо, що вказана тенденція до зниження дохідності збережеться й надалі.

Питання: до якого рівня? За орієнтир можна взяти ставки на розміщення депозитів у європейських країнах: там ставка на розміщення депозитів знаходиться на рівні менше 1% річних, а в багатьох країнах навіть й біля 0%!

Чи буде так і в Україні? Передбачаємо, що в Україні в середньостроковій перспективі рівень ставок на розміщення іноземної валюти навряд чи  знизиться до 0% річних, але зниження середніх ставок до 11,5% річних цілком можливе. Основною причиною зниження ставок за депозитами у валюті є обмеженість інструментів для інвестування у валюті в Україні. Іншими словами, банки, приймаючи валюту на депозити, не мають куди її вкладати, плюс додатково закладають ризики зниження дохідності наявних інструментів у середньостроковій перспективі – адже за депозитами ставка прописується на рік наперед.

Інше спостереження 1-го кварталу 2018 року – відбулося значне зниження курсу долара США відносно гривні. Це ситуативне зниження, яке обумовлено шаленим попитом іноземців на наші гривневі облігації, які випускав Кабмін. Погашення цих облігацій відбудеться у серпні 2018 року, тобто через півроку потрібно буде ці гроші віддавати і долар, імовірно, відіграє назад.

В той же час, дохідність портфелю «ТАС-Інвест» за 1-й квартал склала 5,6%. Для клієнтів, у яких в кінці першого кварталу закінчився інвестиційний рік, дохідність склала майже 6,8%. Порівняно з банками – навіть немає потреби коментувати наскільки це гарний результат. На відміну від банків, в продукті «ТАС-Інвест» ставка дохідності не фіксується наперед. Але нам не потрібно закладати ризики зниження доходності у майбутньому, та головне – ми ситуативно використовуємо ринкові можливості для заробітку. Результат – 5,6% проти 3%!

Додаткове зауваження: на відміну від банківського депозиту, в програмі «ТАС-Інвест Валютний» немає податку на відсотки (ставка 18%) та військового збору (ставка 1,5%). А тому зароблені 5,6% стають еквівалентними майже 7% річних у банку!

Отже, час інвестувати гривню у доларові інструменти.

Нагадаємо про переваги «ТАС-Інвест» перед іншими можливостями для інвестування, зокрема депозитом у банку:

  • На фоні зниження ставок за депозитами в банках, продукт «ТАС-Інвест» більш гнучкий інструмент з точки зору заробітку: 7% річних за 2017 рік; 5,6% за 1 квартал 2018.
  • «ТАС-Інвест Валютний» ‑ інвестиція, при якій гривня прив’язується до ринкового курсу долара США і, таким чином, не потрібно купляти долари, щоб виграти на рості їх курсу. Отже, ситуативне зниження курсу долара США – це вдалий момент для інвестицій саме гривневих заощаджень.
  • Ще більше реального доходу – немає податку на відсотки.

Але в будь-якому випадку, рішення у виборі інструменту для інвестування за Вами та Вашими Клієнтами.

 

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial  

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

870
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 870
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

593
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 593
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

678
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 678
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

592
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 592
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти