Ростислав Борисенко

Час інвестувати!

Розповідаємо - чому саме зараз, та як зробити це правильно

16.03.2018 518

Доброго дня, колеги!

Хочемо поділитися нашими думками щодо ситуації на українському ринку розміщення капіталу в 1-му кварталі 2018 року та можливостей, які дана ситуація відкриває.

У 1-му кварталі 2018 року середні відсоткові ставки за депозитами у доларах США, згідно з даними НБУ, стабілізувалися на рівні 3,5% річних. Причому в провідних банках з українським капіталом ставка за депозитами на 12 місяців знаходиться на рівні 2,5% річних, а у банках з іноземним капіталом – менше 1% річних.

Зниження дохідності для інструментів в іноземній валюті продовжується, хоча в 1-му кварталі 2018 року її темп дещо уповільнився. Ми прогнозуємо, що вказана тенденція до зниження дохідності збережеться й надалі.

Питання: до якого рівня? За орієнтир можна взяти ставки на розміщення депозитів у європейських країнах: там ставка на розміщення депозитів знаходиться на рівні менше 1% річних, а в багатьох країнах навіть й біля 0%!

Чи буде так і в Україні? Передбачаємо, що в Україні в середньостроковій перспективі рівень ставок на розміщення іноземної валюти навряд чи  знизиться до 0% річних, але зниження середніх ставок до 11,5% річних цілком можливе. Основною причиною зниження ставок за депозитами у валюті є обмеженість інструментів для інвестування у валюті в Україні. Іншими словами, банки, приймаючи валюту на депозити, не мають куди її вкладати, плюс додатково закладають ризики зниження дохідності наявних інструментів у середньостроковій перспективі – адже за депозитами ставка прописується на рік наперед.

Інше спостереження 1-го кварталу 2018 року – відбулося значне зниження курсу долара США відносно гривні. Це ситуативне зниження, яке обумовлено шаленим попитом іноземців на наші гривневі облігації, які випускав Кабмін. Погашення цих облігацій відбудеться у серпні 2018 року, тобто через півроку потрібно буде ці гроші віддавати і долар, імовірно, відіграє назад.

В той же час, дохідність портфелю «ТАС-Інвест» за 1-й квартал склала 5,6%. Для клієнтів, у яких в кінці першого кварталу закінчився інвестиційний рік, дохідність склала майже 6,8%. Порівняно з банками – навіть немає потреби коментувати наскільки це гарний результат. На відміну від банків, в продукті «ТАС-Інвест» ставка дохідності не фіксується наперед. Але нам не потрібно закладати ризики зниження доходності у майбутньому, та головне – ми ситуативно використовуємо ринкові можливості для заробітку. Результат – 5,6% проти 3%!

Додаткове зауваження: на відміну від банківського депозиту, в програмі «ТАС-Інвест Валютний» немає податку на відсотки (ставка 18%) та військового збору (ставка 1,5%). А тому зароблені 5,6% стають еквівалентними майже 7% річних у банку!

Отже, час інвестувати гривню у доларові інструменти.

Нагадаємо про переваги «ТАС-Інвест» перед іншими можливостями для інвестування, зокрема депозитом у банку:

  • На фоні зниження ставок за депозитами в банках, продукт «ТАС-Інвест» більш гнучкий інструмент з точки зору заробітку: 7% річних за 2017 рік; 5,6% за 1 квартал 2018.
  • «ТАС-Інвест Валютний» ‑ інвестиція, при якій гривня прив’язується до ринкового курсу долара США і, таким чином, не потрібно купляти долари, щоб виграти на рості їх курсу. Отже, ситуативне зниження курсу долара США – це вдалий момент для інвестицій саме гривневих заощаджень.
  • Ще більше реального доходу – немає податку на відсотки.

Але в будь-якому випадку, рішення у виборі інструменту для інвестування за Вами та Вашими Клієнтами.

 

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial  

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Що таке фінансовий номер телефону?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

47
На сьогодні в нашій базі 602 555 унікальних телефонних номерів Клієнтів і лише 12 702 фінансових номери. І ми намагаємося, аби Клієнтів із підтвердженими фінанс...
5 хв на читання 47
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ШколаТАС
5 хв на читання
20.10.2021 Читати
Рак молочної залози – боїмось чи боремось?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

59
Щорічно діагноз “рак молочної залози” чують 16 000 українок, 7 800 з них, на жаль, програють битву з цією недугою. Саме цей різновид раку вже багато десятиліть...
8 хв на читання 59
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
19.10.2021 Читати
Підсумки ІІ благодійного забігу “Біг Творить Добро”

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

90
16 жовтня відбувся другий офіційний благодійний забіг від вашої улюбленої страхової компанії TAS Life та Бігового клубу «Рука об руку». Цього разу забіг був пр...
23 хв на читання 90
  • #ЖиттяТАС
  • #ПартнериТАС
23 хв на читання
18.10.2021 Читати
Як сплачувати внески за Договором страхування?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

123
Щоб не потрапити в ситуацію, коли страховий захист не діє саме тоді, коли стає потрібен, дуже важливо сплачувати внески по Договору страхування вчасно ;) Сього...
3 хв на читання 123
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.10.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти