Ярослав Панченко

Чи є можливість заробити більше 5% річних у доларах?

Частина друга

26.07.2021 937

У першій частині статті ми розглянули можливості заробітку на заощадженнях у доларах США.
Депозит у банку, державні облігації, і нарешті, ТАС-Інвест валютний – усі ці інструменти дають можливість заробити до 4% річних.

Але я вам обіцяв 5% і більше – і зараз розкажу, як це зробити.

1. Можливо, ви чули про так звані євробонди? Це теж державні облігації, але вони розраховані на іноземних інвесторів. Ситуація на міжнародних ринках така, що Україні складно залучити гроші дешевше, ніж 6-7% річних. А чи є можливість звичайному українському громадянину вкласти свої долари під такі відсотки, купивши ці євробонди?
Хороша новина, що така можливість є.
Погана новина у тому, що потрібно мати від 200 000 доларів, щоб зробити таку інвестицію.

2. Іноземні фондові ринки. Чи є можливість заробити тут більше 5%?
Якщо подивитися динаміку акцій 500 найбільших компаній за останні 5 років, то видно, що вони виросли у ціні майже удвічі (тобто середньорічна дохідність склала близько 15% річних). Але це не означає, що ви автоматично будете заробляти 15% річних у майбутньому, адже фондовий ринок – це злети і падіння, і що станеться завтра, невідомо нікому.

Тож яким чином можна вкласти гроші в американський фондовий ринок?

Для цього потрібно виконати декілька кроків:

1. Відкрити рахунок в іноземного брокера. Це можна зробити онлайн, надавши фото свого закордонного паспорту та інші документи, яких вимагатиме брокер.

2. Після відкриття рахунку, потрібно отримати реквізити для його поповнення. Знов-таки, це робиться онлайн.

3. Потрібно звернутися до українського банку, де у вас відкрито рахунок, і оформити запит на переказ коштів за кордон. Для цього окрім стандартного паспорту та ідентифікаційного номеру також потрібен документ, що підтверджує отримання вами доходів на суму переказу. Це може бути довідка про доходи з місця роботи або декларація ФОП.

4. Після затвердження заявки банк здійснює переказ коштів за кордон за вказаними вами реквізитами.

5. Після отримання коштів можна розпочати купівлю іноземних акцій.
Яких саме – це і є найбільше питання. Зазвичай люди купують так звані ETF (exchange-traded fund) – це цінні папери інвестиційних фондів, у яких є чітко сформована стратегія (наприклад, ті самі акції 500 найбільших компаній, або ж акції компаній технологічного сектору). Це значно спрощує процедуру купівлі і знижує витрати, адже не потрібно купувати акції усіх 500 компаній, достатньо володіння деякою частинкою інвестиційного фонду, що їх уже придбав.
Якоїсь мінімальної суми тут немає, але потрібно врахувати, що наприклад вартість одного ETF, що вкладає в 500 найбільших компаній, становить більше 300 доларів США; також можуть бути обмеження по мінімальній сумі з боку вашого банку, який здійснюватиме переказ коштів за кордон. Загалом, за даними НБУ, середня сума переказу за кордон зараз близько 5000 доларів США.

І насамкінець хороша новина!

Зараз Страхова компанія «ТАС» працює над можливістю для своїх клієнтів інвестувати за кордон у надзвичайно простий спосіб – достатньо буде лише купити поліс страхування життя за новою інвестиційною програмою!

Але для цього нам знадобиться ваша допомога.

Щоб зробити продукт цікавим для вас, ми плануємо цього тижня провести опитування, щоб дізнатись краще ваші інтереси та фінансові цілі. А серед тих, хто візьме в ньому участь, розіграємо крутий приз.
Заінтриговані? 😉
Тоді підписуйтесь на наші соцмережі, щоб не пропустити анонс!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

866
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 866
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

591
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 591
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти