Кожен українець прагне отримувати своєчасні та якісні медичні послуги, які не б’ють по бюджету родини.
Нині, на жаль, хвороба є фінансовим стресом для більшості людей. В країні не перший рік триває медична реформа, уряд намагається розв’язати болючі питання.
Як же в такій ситуації самотужки захистити здоров’я родини?
Зараз багато говорять про страхування, поширене в США та Європі. Проте існують різні практики, легко заплутатись. І коли хтось говорить про страхову медицину, не завжди точно розуміє, що це таке.
Давайте розбиратися: страхова медицина та страхування життя і здоров’я – це тотожні поняття?
Насправді це різні практики страхування. Світовий досвід у цій галузі свідчить про високу ефективність різних моделей та систем. Наприклад, в Англії, Ірландії, Шотландії, Італії та Данії домінує державна система фінансування.
В Німеччині, Франції, Австрії, Бельгії, Нідерландах, Швеції та Японії – система обов’язкового медичного страхування.
Водночас у США переважає змішана форма фінансування медичної допомоги, близько 90% американців користуються послугами приватних страхових компаній.
Повернемося до України та способів, якими ми можемо тут і зараз подбати про здоров’я своє та близьких.
НСЗУ
Якщо розглядати взагалі надання медичної допомоги, то існує Національна служба здоров’я України. В рамках програми «Медична гарантія» вона має певний перелік обов’язкових маніпуляцій, типів лікування, лабораторно-інструментального методу обстеження, які покриваються державою в процесі надання допомоги людині. Тобто, послуги, які державні лікарні мають надавати безкоштовно. Звісно, кожен знає, як все відбувається на практиці…
Добровільне медичне страхування
Якщо говорити про страхову медицину, сьогодні в Україні все навантаження лягає не на державу, а на роботодавця. Добровільне медичне страхування активно розвинуте тільки в корпоративній практиці, як частина соціального пакета працівника.
В такому випадку покриваються всі витрати на лікування. Людина, з якою стається якийсь випадок, має звернутися в той медичний заклад, з яким співпрацює її страхова компанія.
Ця практика захищає тільки від медичних витрат. І в ситуації, якщо людина сама за щось заплатила, має офіційні чеки, може звернутися в страхову компанію й отримати відшкодування. Таким чином пацієнт не витрачає гроші, але і не отримує їх додатково.
Страхування життя і здоров’я
Така практика захищає саме фінансову складову сімейного бюджету. Тому що будь-який період непрацездатності дорослого чи дитини потребує піклування, а не тільки медичних витрат: простій в роботі, вимушений лікарняний одного з батьків тощо. Це суттєві збитки для родини.
Страхування життя і здоров’я працює таким чином: якщо стається щось зі здоров’ям внаслідок хвороби або нещасного випадку, страхова компанія виплачує людині певну фіксовану страхову суму або відсоток від страхової суми.
Існують різні алгоритми виплат. Страховка може покривати не тільки госпіталізацію, а й хірургічне втручання окремо. Може закривати питання не тільки медичних витрат, а й реабілітації та адаптації до нових умов існування. Є такі програми, які дають можливість отримувати лікування не тільки в українських клініках, а й за кордоном.
Таким чином страхування життя та здоров’я – це фінансова допомога родині, застрахованій особі, з якою стався страховий випадок.
Підсумуємо: добровільне медичне страхування дозволяє захистити особу тільки від медичних витрат. При цьому фінансова подушка безпеки, гарантована при страхуванні здоров’я та життя, створена не буде, і людина ніяких коштів не отримає. Тому різниця суттєва.
Warning: print_r() expects at least 1 parameter, 0 given in /home/jh384591/taslife.com.ua/www/wp-content/themes/tas-new/comments.php on line 21
Людмила
Так, важливо і захистити гаманець, і, тим паче, своє майбутнє і майбутнє своїх рідних,відкривши поліси довгострокового страхування життя. Я ,як багатодітна мама,так зробила і вас закликаю)!