TAS life team
TAS life team

7 секретів ефективного працівника

Як чашка улюбленої кави допоможе виконати складну задачу, та чому іноді краще полежати на дивані замість роботи - про це у нашому блозі

13.11.2017 9

Давайте чесно – чи всі заплановані на сьогодні справи ви встигли виконати? А вчора? Чи завжди вам вдається бути настільки ж продуктивними, наскільки хотілось би?

Адже проблема не в тому, що у добі замало годин, проблема в тому, що ми не знаємо, як розумно їх використовувати! Тож, ми зібрали для вас найкращі “лайф-хаки” для покращення продуктивності.

 

1.Прокрастинуйте!

Найкращий шлях довести роботу до фіналу – це почати її та залишити незавершеною. За висновками психологічних досліджень, ми краще пам’ятаємо про незавершені задачі, ніж про завершені. Найефективніше цей метод працює із творчими задачами, коли вдала фраза або вирішення проблеми приходить у голову наступного ранку або під час тренування. Тож, щоб скоріше закінчити справу – відкладіть її!

 

2. Пригадайте, для чого ви це робите

Щоб збільшити свою продуктивність – нагадайте собі вашу першочергову мотивацію. Задля цього поєднайте вашу актуальну задачу із більш важливою метою. Спитайте себе, навіщо ви робите ту чи іншу рутинну справу, і ви зрозумієте, що вона наближує вас до більш значущої цілі. Так само цеглинка за цеглинкою зростає великий будинок.

 

3. Прислухайтесь до себе

Результати багатьох досліджень доводять – найкраще рішення ми приймаємо на основі мінімальної інформації. І воно не поліпшується коли ми отримуємо більше інформації, насправді, іноді воно стає навіть гірше! Це пояснюється тим, що в процесі еволюції людина привчилася обробляти велику кількість інформації та приймати рішення якнайшвидше на випадок, якщо їй загрожує небезпека. Тож, ми можемо зекономити велику кількість часу, знаючи, що найкраще рішення- те, що приходить першим після отримання невеликої кількості даних.

 

4. Будьте на позитиві

Доведено, коли у вас гарний настрій, ваш мозок отримує додатковий “бонус щастя”, та працює набагато краще, ніж у випадку поганого настрою, стресу, або навіть нейтрального стану. Це пояснюється тим, що гормон допамін не лише відповідає за відчуття щастя, але й активує центри навчання у вашому мозку. Якщо бути точнішими, ваш мозок у стані позитиву продуктивніший на 31%. Ваші маркетингові здібності кращі на 37%. А якщо ви лікар, у гарному настрої ви працюєте швидше на 19%.
Є три ефективних способи як стати більш позитивним та, в результаті цього, – більш продуктивним:

 • щовечора записуйте три гарні речі, що трапилися з вами сьогодні.

 • медитуйте.

 • робіть добрі та безкорисливі справи для інших.

 

5. Створіть перелік швидких завдань

У кожного є стос з невеличких, але бридких справ, які постійно стирчать у нашому списку задач і ми вже не сподіваємось, що коли-небудь їх виконаємо.

Вихід є : напишіть перелік “завислих” завдань, які можна виконати за 15 хвилин. Тримайте його завжди поряд, щоб мати можливість переглянути під час таких моментів, як, наприклад, стояння у черзі в супермаркеті, або під час тягнучки на дорозі (за умови, що ви, звісно, пасажир) та замість гаяти час – зробіть щось корисне!

Також, цей перелік стане у нагоді на випадок прокрастинації. Швидко виконавши нескладне завдання, ви отримаєте заряд енергії достатній, щоб перейти до виконання більшого проекту.

 

6. Зробіть те, що любите

Іноді виконувати якісь нудні або монотонні справи немає ні бажання, ні сил. Усі ми знаємо, як це…
Вчені рекомендують поєднати улюблений вами ритуал із продуктивною працею. Наприклад, якщо ви любите каву, нагородіть себе ковтком цього ароматного напою із улюбленої чашки перед тим, як приступити до виконання не дуже приємного завдання. Головне – сконцентруйтесь на вашому ритуалі, замість того, щоб робити це бездумно, намагайтесь отримати від нього максимум задоволення. Тоді ваш мозок буде асоціювати приємний ритуал із вашим завданням, даючи вам наснагу для його виконання.

 

7. Звертайте увагу на ваші енергетичні ритми.

Будемо реалістами – ми не можемо працювати однаково продуктивно впродовж цілого дня. Іноді усе, що нам хочеться робити, – це лежати на дивані і дивитися “Гру престолів”. Про розподіл на жайворонків та сов відомо всім, але існує ще й так званий циркадний цикл, що залежить від добових біологічних коливань дня і ночі, які впливають на фізичну і психологічну працездатність людини. Тому можна вивести рекомендації, загальні для усіх:

 • з ранку до обіду займайтеся самими трудомісткими і енергозатратними справами. Якщо ви активний менеджер з продажів – обдзвонюйте клієнтів, бухгалтер – займіться звітністю, керівник – будуйте плани на майбутнє;

 • з обіду до трьох виконуйте менш відповідальні рутинні завдання;

 • з трьох до шести вечора проведіть час, енергійно виконуючи раніше намічені плани.

 Візьміть на озброєння наші поради, та вже через місяць ви помітите, як зросла ваша працездатність та позитивні враження від роботи!

 

за матеріалами блогу Lemonade.com

 

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

5 міфів про зайву вагу

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

22
За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (CDC), в США 42,4% дорослих страждають ожирінням. А за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'...
14 хв на читання 22
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
14 хв на читання
07.05.2021 Читати
21 причина любити TAS LIFE

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

82
Сьогодні, коли нашій Компанії виповнюється 21 рік, ми вирішили скласти невеличкий перелік із 21 пункта - за що ми, а також наші колеги, партнери та наші Клієнти...
12 хв на читання 82
 • #ЖиттяТАС
 • #Результати і рейтинги
12 хв на читання
06.05.2021 Читати
Анонс благодійного забігу «Біг творить добро»

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

64
Сподіваємося, що Ви чудово провели вихідні! Відвідали рідних, насолодились весняною погодою, поїли пасочок ;) А ми тим часом готували для вас разом із нашими...
7 хв на читання 64
 • #ПартнериТАС
7 хв на читання
05.05.2021 Читати
Soft skills. М’які навички для успішної кар’єри майбутнього.

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

134
Чули коли-небудь приказку "Гарна людина - це не професія"? Багато людей і досі вважають, що кар'єрний успіх залежить виключно від досвіду та рівня майстерності...
10 хв на читання 134
 • #Лайф-хак від ТАС
10 хв на читання
30.04.2021 Читати

Вхід в кабінет Клієнта

Вхід в кабінет Консультанта

в розробці

Вхід в кабінет