TAS life team
TAS Life team

7 секретів ефективного працівника

Як чашка улюбленої кави допоможе виконати складну задачу, та чому іноді краще полежати на дивані замість роботи - про це у нашому блозі

13.11.2017 77

Давайте чесно – чи всі заплановані на сьогодні справи ви встигли виконати? А вчора? Чи завжди вам вдається бути настільки ж продуктивними, наскільки хотілось би?

Адже проблема не в тому, що у добі замало годин, проблема в тому, що ми не знаємо, як розумно їх використовувати! Тож, ми зібрали для вас найкращі “лайф-хаки” для покращення продуктивності.

 

1.Прокрастинуйте!

Найкращий шлях довести роботу до фіналу – це почати її та залишити незавершеною. За висновками психологічних досліджень, ми краще пам’ятаємо про незавершені задачі, ніж про завершені. Найефективніше цей метод працює із творчими задачами, коли вдала фраза або вирішення проблеми приходить у голову наступного ранку або під час тренування. Тож, щоб скоріше закінчити справу – відкладіть її!

 

2. Пригадайте, для чого ви це робите

Щоб збільшити свою продуктивність – нагадайте собі вашу першочергову мотивацію. Задля цього поєднайте вашу актуальну задачу із більш важливою метою. Спитайте себе, навіщо ви робите ту чи іншу рутинну справу, і ви зрозумієте, що вона наближує вас до більш значущої цілі. Так само цеглинка за цеглинкою зростає великий будинок.

 

3. Прислухайтесь до себе

Результати багатьох досліджень доводять – найкраще рішення ми приймаємо на основі мінімальної інформації. І воно не поліпшується коли ми отримуємо більше інформації, насправді, іноді воно стає навіть гірше! Це пояснюється тим, що в процесі еволюції людина привчилася обробляти велику кількість інформації та приймати рішення якнайшвидше на випадок, якщо їй загрожує небезпека. Тож, ми можемо зекономити велику кількість часу, знаючи, що найкраще рішення- те, що приходить першим після отримання невеликої кількості даних.

 

4. Будьте на позитиві

Доведено, коли у вас гарний настрій, ваш мозок отримує додатковий “бонус щастя”, та працює набагато краще, ніж у випадку поганого настрою, стресу, або навіть нейтрального стану. Це пояснюється тим, що гормон допамін не лише відповідає за відчуття щастя, але й активує центри навчання у вашому мозку. Якщо бути точнішими, ваш мозок у стані позитиву продуктивніший на 31%. Ваші маркетингові здібності кращі на 37%. А якщо ви лікар, у гарному настрої ви працюєте швидше на 19%.
Є три ефективних способи як стати більш позитивним та, в результаті цього, – більш продуктивним:

 • щовечора записуйте три гарні речі, що трапилися з вами сьогодні.

 • медитуйте.

 • робіть добрі та безкорисливі справи для інших.

 

5. Створіть перелік швидких завдань

У кожного є стос з невеличких, але бридких справ, які постійно стирчать у нашому списку задач і ми вже не сподіваємось, що коли-небудь їх виконаємо.

Вихід є : напишіть перелік “завислих” завдань, які можна виконати за 15 хвилин. Тримайте його завжди поряд, щоб мати можливість переглянути під час таких моментів, як, наприклад, стояння у черзі в супермаркеті, або під час тягнучки на дорозі (за умови, що ви, звісно, пасажир) та замість гаяти час – зробіть щось корисне!

Також, цей перелік стане у нагоді на випадок прокрастинації. Швидко виконавши нескладне завдання, ви отримаєте заряд енергії достатній, щоб перейти до виконання більшого проекту.

 

6. Зробіть те, що любите

Іноді виконувати якісь нудні або монотонні справи немає ні бажання, ні сил. Усі ми знаємо, як це…
Вчені рекомендують поєднати улюблений вами ритуал із продуктивною працею. Наприклад, якщо ви любите каву, нагородіть себе ковтком цього ароматного напою із улюбленої чашки перед тим, як приступити до виконання не дуже приємного завдання. Головне – сконцентруйтесь на вашому ритуалі, замість того, щоб робити це бездумно, намагайтесь отримати від нього максимум задоволення. Тоді ваш мозок буде асоціювати приємний ритуал із вашим завданням, даючи вам наснагу для його виконання.

 

7. Звертайте увагу на ваші енергетичні ритми.

Будемо реалістами – ми не можемо працювати однаково продуктивно впродовж цілого дня. Іноді усе, що нам хочеться робити, – це лежати на дивані і дивитися “Гру престолів”. Про розподіл на жайворонків та сов відомо всім, але існує ще й так званий циркадний цикл, що залежить від добових біологічних коливань дня і ночі, які впливають на фізичну і психологічну працездатність людини. Тому можна вивести рекомендації, загальні для усіх:

 • з ранку до обіду займайтеся самими трудомісткими і енергозатратними справами. Якщо ви активний менеджер з продажів – обдзвонюйте клієнтів, бухгалтер – займіться звітністю, керівник – будуйте плани на майбутнє;

 • з обіду до трьох виконуйте менш відповідальні рутинні завдання;

 • з трьох до шести вечора проведіть час, енергійно виконуючи раніше намічені плани.

 Візьміть на озброєння наші поради, та вже через місяць ви помітите, як зросла ваша працездатність та позитивні враження від роботи!

 

за матеріалами блогу Lemonade.com

 

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

871
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 871
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

594
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 594
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

678
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 678
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

592
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 592
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти