Сьогодні ми підготували для вас міста, що будуть цікаві не лише для відпочинку та оздоровлення, а й для тих, хто бажає зробити фантастичні фото для соцмереж!
Українські соляні озера дуже подібні до
В таких озерах багато , що робить їх цілющими та корисними.
І саме зараз найкращий час для відвідування, тому що влітку озера досягають максимально яскравого кольору.
Рожеве озеро Сиваш – це величезний залив Азовського моря з мілководними водоймами та напівостровами, заливами, острівцями. Солона вода потрапляє сюди з Азовського моря та завдяки швидкому випаруванню відбувається кристалізація солі.
В світі є лише три подібних озера – на Близькому сході, озеро в Туркменістані та у Сполучених Штатах Америки. Назва озера походить від кримськотатарського слова “бруд”, а в народі озеро часто називають Гнилим морем через специфічний запах.
Вода в Сиваші дуже насичена сіллю й тримає тіло на поверхні, а середня глибина – 1 метр. Знаходиться озеро в Херсонській області.
Знаходиться Генічеське рожеве озеро в селі Приозерне на арабатській стрілці.
Тут видобували сіль ще з року, але нині завод не працює, а озеро перетворилося в місцевий курорт.
Колись саме сюди їздили добувати сіль чумаки. На згадку про промисловий видобуток солі тут залишились руїни заводу та стовпчики, що розділяють озеро на чеки.
Сіль у Генічеському озері збагачена бета-каротином, це одне з чотирьох місць у світі, де можна його добути.
Одне з найвідоміших рожевих озер України – Лемурійське. Знаходиться в Херсонській області, в селі Григорівка.
Історія озера досить цікава, адже воно утворилося внаслідок людської діяльності.
року на березі Сивашу впав радянський бомбардувальник, під час робіт рятувальники поглибили прірву та й зачепили водоносні горизонти. Згодом воронка наповнилася водою, яка була солоніша за ту, що у Сиваші.
Місцеві називали озеро “Яма”, але потім воно отримало назву на честь міфічного континенту Лемурії.
Вода тут має солі, це дуже високий показник, вищий ніж у Мертвому морі. Медики запевняють, що озерна вода цілюща. Тутешня – насичений соляний розчин – багата мінералами, солями хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію та кислотами.
Озеро Солонець-Тузли знаходиться на Миколаївщині біля села Рибаківка.
З давніх часів тут видобували сіль відкритим способом. На цьому озері на сольових промислах працював . Саме тут відбувається дія його автобіографічного оповідання «На солі».
На поверхні озера знаходиться біла сіль, а під нею – рожева.
Зараз це місце відпочинку та оздоровлення грязями, а також заповідна зона та місце гніздування багатьох видів птахів.
В спекотну пору озеро майже повністю пересихає та стає білим, тож найкращий час для відвідування – весна та початок літа.
На Кінбурнській косі, неподалік села Геройського Миколаївської області, також можна знайти великі рожеві озера.
Це діючі соляні промисли, сіль тут також видобувають відкритим способом, переганяючи солону воду через чеки, доки вона не перетвориться в рожеву ропу.
Це одне з місць, де колись добували сіль чумаки.
В кінці серпня місцеві жителі відмічають (інколи поєднується з Днем Незалежності), варять козацький куліш та влаштовують ярмарок.
, Фінансовий експерт, агентство “Тернопіль”.
Дуже чудові, фантастичні краєвиди. Вода (соляна ропа) яка має цілющі властивості. Український аналог Мертвого моря, але з чарівним рожевим відтінком. Мілкий рівень води біля берега дає можливість для фантастичний фотосесій.
Це найбільше з рожевих озер – Сиваш в Іванівці, і воно просто вражаюче!Якщо плануєте подорож в ті краї – рекомендую заглянути в групу на Фейсбуці “Перлина Присивашшя-Іванівська коса(о.Сиваш)” там вам все розкажуть, покажуть і з радістю приймуть на ночівлю.
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на з темою Подорожуй із TAS і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.
t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –