Дарина Дубинка

Освіта за кордоном: як обрати країну та виш?

16.12.2021 244

З кожним роком навчання за кордоном набирає популярності серед українських школярів та студентів.
З 2010 року кількість українців, що виявили бажання навчатися в закордонному університеті, зросла більш ніж утричі. Їдуть за перевагами мовного середовища, кращим технічним оснащенням та сучасними науковими практиками.

Сьогодні відкрито багато можливостей, головне – обрати правильний та персоналізований варіант для себе.

 

освіта за кордоном

 

Чому освіта за кордоном стала трендом?

Перше – це доступність. Все більше країн відкриваються, вона зацікавлені в іноземних студентах. Якщо у 2000-х роках освіта за кордоном вважалась привілеєм для заможних родин, йшлося про елітність такої освіти, зараз ситуація змінюється. Молодь все частіше подорожує, бачить можливості, які є в інших країнах, кордони відкриваються, навчання та проживання за кордоном стає доступнішим.

Друге – переваги. Ширші можливості для працевлаштування, які отримують студенти після закінчення іноземного університету. Безумовний плюс освіти за кордоном – адаптованість до ринку працевлаштування. Додає бонусів досвід життя в іншій країні, мультикультурність, розширення світогляду.

Власним досвідом ділиться маркетинг директор компанії Miratech Марина Нарожняк, яка отримала освіту в США:

Звісно, люди мають різні потреби, зважаючи на які обирають виш в інший країні. З одного боку – конкурентоспроможний диплом, навчання міжнародною мовою, нетворкінг. Дехто далекоглядно обирає для себе ком’юніті: наприклад, університети популярної Ліги плюща, до якої входить Гарвард. Туди студенти вступають не тільки заради престижного диплома, а й певного оточення. Я обирала заклади більше з метою отримати прикладні знання, а також зекономити певний бюджет, тому навчалася у декількох вишах на різних програмах.

освіта за кордоном

Алгоритм дій при вступі у виш за кордоном

1. Визначитися з країною навчання – це, зокрема, і спеціальність, університет, ваш бюджет.
2. Зрозуміти, які існують вимоги університетів/країни до вступу на перший курс або в магістратуру. Далі можна прицільно готуватися до вступу: вчити мову, підтягувати оцінки, розв’язувати тести.
3. Вступна кампанія в університет стартує на початку 11 класу і триває весь рік.
4. Отримання студентської візи. Цей процес також пов’язаний з правильним вибором університету та країни навчання, мотивацією студента, фінансовими можливостями. Батькам потрібно буде надати довідки/підтвердження того, що вони можуть оплатити, як мінімум, проживання та харчування дитини за кордоном протягом року.

 

освіта за кордоном

 

Основні фактори, які потрібно враховувати при виборі країни та вишу

Культура країни, до якої поїде студент

Якщо ви розумієте культуру, вам буде комфортно в ній жити та спілкуватися, тоді варіант підходить.

Спеціальність, яку ви хочете вивчати

Існують країни, популярні за певними напрямками. Саме тому вибір країни і вибір спеціальності так пов’язані.
Наприклад, вивчати готельний бізнес краще у Швейцарії, оскільки там зародилася сфера гостинності. За знаннями з моди, архітектурного дизайну варто їхати до Італії, Франції, Великобританії (Лондон). Машинобудування – це, безперечно, Німеччина.

Мова навчання

Наразі англійська – основна мова навчання в багатьох країнах, але існують певні нюанси. Наприклад, в Європі навчання у виші мовою країни, в якій ви знаходитеся, коштуватиме набагато дешевше.

Вартість навчання, проживання і супутніх витрат

Це найважливіший фактор, який впливає на вибір країни. У кожній є свій прожитковий мінімум: скільки коштів потрібно на те, щоб забезпечити дитині переїзд, проживання, харчування, страхування тощо. І, звичайно, вартість навчання. Перше питання, що мають вирішити для себе батьки: яким бюджетом вони володіють, щоб навчати дитину за кордоном.

 

Щоб це питання не застало зненацька під час випускних екзаменів у школі, варто потурбуватись заздалегідь. При чому, чим раніше ви почнете відкладати кошти на навчання дитині, тим простіше буде накопичити потрібну суму. До речі, сформувати достатній капітал для гарної освіти за кордоном – надійно та без зайвих турбот – допоможе наша програма “ТАС-Юніор” 😉

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Як вести домашню бухгалтерію: консервативні та сучасні способи

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

26
В наших блогах про фінансову грамотність ми вже розповідали, що основою ведення бюджету є чітке розуміння особистих витрат та доходів або усієї родини. Ведення ...
7 хв на читання 26
  • #Лайф-хак від ТАС
7 хв на читання
26.01.2022 Читати
Що таке біткоїн?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

54
Навіщо розбиратись в усіх цих біткоїнах, майнінгах та блокчейнах, якщо не плануєш заробляти гроші на криптовалюті? по-перше, тому що поява біткоїна без пер...
3 хв на читання 54
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
25.01.2022 Читати
Як InsurTech змінює ринок страхування

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

73
До недавніх пір страхова галузь вважалася однією із найконсервативніших. Ми не могли собі уявити, що можна укласти договір без купи паперів та документів, а вре...
6 хв на читання 73
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
24.01.2022 Читати
Засинаєте після їжі? Час дізнатись – чому

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

113
Погодьтесь, доволі незручно, коли після сніданку плануєш активно взятися до роботи, а натомість стаєш більше схожим на це кошеня... 😴 Сьогодні розберемос...
8 хв на читання 113
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
21.01.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти