Іван Дмитрик

Що приховує чоловіча психіка?

01.07.2021 2029

Враховуючи те, що більше 90% моїх пацієнтів і клієнтів на психотерапії це чоловіки, виокремлене вивчення чоловічої фізіології та психіки максимально глибоко, стало необхідним для мене.

На днях вирішив погортати посилання, які видає Гугл на запит “чоловіча психологія”, і отримав максимальне здивування.

Що приховує чоловіча психіка?

Є дитяча психологія, психологія жінок, психологія стосунків, психологія пар, психологія груп, меншин і т.д., а от окремо про психологію чоловіків мало що є.
І найцікавіше, майже все з того що є написано… жінками! 🙂

Коли читаєш обґрунтування того чи іншого напрямку психології, то пишуть, що відокремлюють його у «зв’язку із тими чи іншими особливостями і відмінностями». І виникає питання – відмінностями від чого саме, від чоловіків?

Стоп, народ, можливо, варто сказати, що чоловіча фізіологія відмінна від жіночої: анатомічно, біохімічно, тому й перебіг і прояв психічних процесів також дещо інший?
Можливо, варто відмітити, що і генетично чоловіки відрізняються від жінок?
А як щодо обов’язків, які еволюційно впали на плечі чоловіків, а іншу частину було покладено жінками?
Я зараз не говорю про те, що відбувається в країнах з яскраво вираженою патріархальною культурою.

Скільки жінок приходить на консультацію і скаржаться, що її чоловік немає до неї поваги, не проявляє емоції, не романтичний. Оууу, того чоловіка колись виховувала жінка, яка забороняла бути чутливим, емоційним, мрійливим, і батько, який також виховувався колись жінкою, якщо він був взагалі.
Чоловічі спільноти в більшості випадків зникли, чоловічі ініціації зникли, ті, що появляються, також, частіше за все, просто займаються піськомірством.

Дівчаток з підліткового віку, якщо не раніше, привчають ходити до гінеколога – хлопці ж про уролога чи андролога дізнаються коли вже кепські справи, бо там сором… “чоловіки не хворіють”, ділитись таким – зась.
Зате про місячні, приливи та інші жіночі моменти – на кожному бігборді. З чоловічої ж реклами – віагра. Пофіг що з тобою, головне щоб стояв.

Жіноча психологія: як бути щасливою, як вийти заміж за папіка, як заставити його полюбити, секрети гейші і ще багато усього різного.
Чоловіча психологія: та нічого, окрім того, як заробляти гроші, від тих, хто ніколи їх не заробляв.

Чоловіча психологія

Та що тут говорити, якщо більшість моїх друзів чи клієнтів соромляться прокоментувати чи лайкнути пости чи статті, які їм подобаються, бо «соромно, мужики таким не займаються», а тихенько в особистих пишуть: “Ванька, крутяк, гарно написав!” (хоча і це вже велике досягнення).
Дівчатка на йогу, танці, різні гуртки та тренінги, хлопці… зуськи.

Та чи знаєте ви, які там глибини приховані за цим соромом, які смерчі емоцій і переживань вихлюпуються, коли, відчувши безпеку і довіру, чоловік, нарешті, відкриває свою душу? Це безцінний кладезь, з яким, дякуючи Богу, мені поталанило взаємодіяти і працювати.

Хлопці, намагайтесь бути справжніми! Це не так страшно!

Тішуся з того, що глибинне пізнання чоловічої суті стало і моєю професією і викликом і, кінець-кінцем, самим життям.
Певен, що чоловічій психології – бути!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!


Warning: print_r() expects at least 1 parameter, 0 given in /home/jh384591/taslife.com.ua/www/wp-content/themes/tas-new/comments.php on line 21
Євген
Євген
Дуже актуальна тема!!

Євген

Дуже актуальна тема!!


Warning: print_r() expects at least 1 parameter, 0 given in /home/jh384591/taslife.com.ua/www/wp-content/themes/tas-new/comments.php on line 21
Natalo4ka
Natalo4ka
Дякую за статтю. Згодна з вами - чоловіків, починаючи з дитинства вчать стримувати свої емоції. Моємк синові 8 років і він дуже ніжний, чуйний та вразливий. Коли якась справа у нього не ладиться, він може розпочати плакати. Я в таких ситуаціях спокійно з ним розмовляю, розбираю причину та він заспокоюється сам. Але за емоції, не сварю. Коли ж чоловік бачить, що син вередує чи плаче, починає сваритися та нервувати. Хоча я і дівчина, але в моєму дитинстві не було місця емоціям. Я виросла, і навіть показати дітям, що я їх люблю, мені дуже важко. Така сама картина і з любов"ю до батьків, сестри і брата. Мені здається, це біда нашого покоління. І намагатимуся зробити все, щоб мої біти були більш емоційними.

Natalo4ka

Дякую за статтю. Згодна з вами – чоловіків, починаючи з дитинства вчать стримувати свої емоції. Моємк синові 8 років і він дуже ніжний, чуйний та вразливий. Коли якась справа у нього не ладиться, він може розпочати плакати. Я в таких ситуаціях спокійно з ним розмовляю, розбираю причину та він заспокоюється сам. Але за емоції, не сварю. Коли ж чоловік бачить, що син вередує чи плаче, починає сваритися та нервувати. Хоча я і дівчина, але в моєму дитинстві не було місця емоціям. Я виросла, і навіть показати дітям, що я їх люблю, мені дуже важко. Така сама картина і з любов”ю до батьків, сестри і брата. Мені здається, це біда нашого покоління. І намагатимуся зробити все, щоб мої біти були більш емоційними.


  Warning: print_r() expects at least 1 parameter, 0 given in /home/jh384591/taslife.com.ua/www/wp-content/themes/tas-new/comments.php on line 21
  life TAS
  life TAS
  Дякуємо за чудовий допис, Наталіє. І цілком підтримуємо вашу позицію щодо виховання хлопців!

  life TAS

  Дякуємо за чудовий допис, Наталіє.
  І цілком підтримуємо вашу позицію щодо виховання хлопців!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

865
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 865
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

590
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 590
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти