Дарина Дубинка

Гід по здоров’ю: Чому не варто нехтувати чекапами у лікаря?

02.12.2021 189

Профілактика дешевша за лікування, допомагає уникнути ускладнень, а часом рятує життя.
Періодичні огляди у лікаря допомагають виявити ризики захворювань або хвороби на ранніх стадіях. Такі чекапи дозволяють вчасно розпізнати гінекологічні, урологічні, серцево-судинні, інфекційні захворювання та навіть рак.

Напевне, кожен лікар може розповісти історії звернення пацієнтів, коли було вже запізно. Або тих, що змарнували багато часу й грошей, лікуючи хворобу, якої можна було уникнути.

Нехтування чекапами й профілактикою серед дорослих – актуальна медична проблема в Україні.
Як наслідок: несвоєчасне виявлення онкопатології та розвиток ризику серцево-судинних захворювань, що є основними причинами смертності населення в країні.

Нагадаємо, що діагностику та лікування саме цих критичних захворювань покриває наша унікальна програма “Доктор ТАС”

Ці захворювання виліковні на ранньому етапі. Сучасні інструменти дозволяють математично вирахувати ризик серцево-судинних захворювань людини в дорослому віці протягом 10 років. Це ще не лікування, і людина має можливість змінити спосіб життя, без медикаментів відчутно зменшити свої ризики, відзначає Катерина Пашкова, лікар-терапевт МЦ «Інго»:

– Своєчасна діагностика є вирішальною і для онкопатології. В такому разі, наприклад, колоректальний рак виліковний у 90% випадків, рак шийки матки – у 83% випадків. Небезпека криється у тому, що захворювання не викликають болю, не мають певних клінічних ознак довгий час.

Діагностика

Людина зазвичай не звертається до лікарів просто так, а коли вже є скарги

Найчастіше в цей період лікування буде вже не таким ефективним. Тому важливі саме регулярні профілактичні медогляди, коли ще нічого не болить і не турбує.

В перелік скринінгових досліджень для дорослих включені ті мінімальні клінічні ознаки, які можуть наштовхнути лікаря на призначення додаткових обстежень. Наприклад, дослідження калу на приховану кров чи проведення маммографії, яка дозволяє виявити онкологію на ранній стадії та повністю вилікувати жінку.

– Ми намагаємось сформувати для кожної людини (за віком, статтю) базовий перелік обстежень. Також лікар враховує особисті деталі, які зроблять дослідження точнішим. Зокрема, якщо у людини є спадкові ризики – онкопатологія або цукровий діабет, йому можуть порадити додаткові методи обстеження, які допоможуть виключити цю нозологію та мінімізувати ризики, – пояснює Катерина Пашкова.

 

Вакцинація дорослих – також частина профілактики

Українці забувають про необхідність вакцинуватися у дорослому віці. Наприклад, дорослі обов’язково мають кожні 10 років робити щеплення від дифтерії та правця. Проте більшість пацієнтів дивуються, коли дізнаються, що існує обов’язковий обсяг звернень та вакцинацій не тільки для дітей.
Частіше за все дорослі нехтують чекапами через низьку поінформованість, брак часу та переконання у високій вартості таких досліджень.
Разом із кращими українськими лікарями ми підготували серію випусків під назвою “Живи здорово з Доктор ТАС“, де коротко та доступно розповідається про те, як зберегти гарне здоров’я якомога довше.

Що цікаво, люди, які мають страховку, за спостереженнями лікарів, активніше стежать за здоров’ям та погоджуються на обстеження.

чекап

Доступність чекапів

Лікар призначає певні обстеження. Коли пацієнт сплачує власним рахунком, то обдумує цей момент, особливо у приватних клініках. Коли він застрахований, з витрачанням коштів на ці речі стає простіше, тому і якість лікування вища.

В домовленості страхової компанії з людиною є певний обсяг обстежень, і вона знає, до чого їй готуватися, на що розраховувати у фінансовому плані. Існують чіткі критерії, тому пацієнт може бути впевненим, що отримав максимально якісний пакет послуг для свого стану здоров’я та віку.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Як вести домашню бухгалтерію: консервативні та сучасні способи

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

26
В наших блогах про фінансову грамотність ми вже розповідали, що основою ведення бюджету є чітке розуміння особистих витрат та доходів або усієї родини. Ведення ...
7 хв на читання 26
  • #Лайф-хак від ТАС
7 хв на читання
26.01.2022 Читати
Що таке біткоїн?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

54
Навіщо розбиратись в усіх цих біткоїнах, майнінгах та блокчейнах, якщо не плануєш заробляти гроші на криптовалюті? по-перше, тому що поява біткоїна без пер...
3 хв на читання 54
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
25.01.2022 Читати
Як InsurTech змінює ринок страхування

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

73
До недавніх пір страхова галузь вважалася однією із найконсервативніших. Ми не могли собі уявити, що можна укласти договір без купи паперів та документів, а вре...
6 хв на читання 73
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
24.01.2022 Читати
Засинаєте після їжі? Час дізнатись – чому

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

113
Погодьтесь, доволі незручно, коли після сніданку плануєш активно взятися до роботи, а натомість стаєш більше схожим на це кошеня... 😴 Сьогодні розберемос...
8 хв на читання 113
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
21.01.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти