Наталія Стихальська

Чому договір страхування життя краще, ніж резервний фонд в грошовій формі?

08.12.2021 1509

В Україні в середньому кожні три хвилини трапляється ДТП, кожні 15 хвилин травмується одна людина, а кожні три години одна людина гине.
За 2020 рік трапилося 168 107 аварій, загинула 3 541 особа, а отримали травми 31 974 особи – за даними Міністерства внутрішніх справ. Така статистика жахає 🙁

Чи можемо ми зробити так, аби цього із нами не трапилося?

Напевно, ні. Однак подбати про те, щоб при такій ситуації була фінансова підтримка ми можемо.
І як завжди – у нас як мінімум два варіанти: створити власний резервний фонд чи скористатися послугами надійного страхового партнера, уклавши договір страхування життя та здоров’я. Сьогодні і розглянемо усі плюси та мінуси кожного з варіантів. До речі, вам також буде цікаво прочитати наш блог про фінансову грамотність, де ми розповідаємо про необхідність формування резервного фонду.

 

Ризикове страхування життя

Як працює ризиковий договір?

Уявіть просту ситуацію: 35-річний Сергій працює водієм таксі, забезпечує родину та виплачує іпотеку.
Минулого тижня він підковзнувся та зламав ногу. Деякий час, можливо і досить тривалий, він не зможе працювати. Проте у Сергія є договір страхування життя, тому страхова компанія здійснить виплату, яка підтримає родину, поки Сергій відновиться після травми та зможе працювати. Звучить непогано, чи не так?

Вартість звичайного перелому може коштувати 10 000 -15 000 гривень, а у випадку з Договором страхування компанія може здійснити набагато більші виплати. Все залежить від страхової суми, яку клієнт обрав у договорі. На страховому ринку був такий приклад, коли при грі у сквош застрахований ламав мізинець, а йому здійснювали виплату у розмірі 500 000 гривень. В цьому випадку клієнт перекрив не лише витрати на лікування, а й отримав гарну компенсацію за моральні збитки. 🙂

До речі, стосовно того, скільки може коштувати власне здоров’я, рекомендуємо переглянути наш відеоролик:

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ВАШЕ ЗДОРОВ'Я?

Страховим випадком згідно з договором може бути багато чого: травма, хвороба, втрата працездатності, госпіталізація, реабілітація, реанімація тощо. Це саме ті випадки, які можуть трапитися з кожним і потребують фінансових витрат. На ці гроші застрахований зможе взяти перерву, вилікуватись, відновитися, а життя його родини залишиться на гідному рівні на цей час.

Як би не хотілося про це говорити, проте може статися й найгірше. Страшно про це думати, ще страшніше залишити дітей та рідних без засобів для існування. У цьому випадку відповідальна людина, яка має страховий поліс, забезпечить рідним стабільне майбутнє.

 

Чому договір страхування краще грошової подушки безпеки?

Не подумайте, ми ні в якому разі не відмовляємо вас від резервного фонду вдома. Такі швидко доступні кошти мають обов’язково бути, адже ситуації можуть статися не лише із життям та здоров’ям, а й з авто чи житлом. Хоча… і в цих випадках страхування Вам допоможе. Особисто у мене в сім’ї застраховано все – авто (і КАСКО в тому числі), майно і саме головне – життя і здоров’я всіх членів родини. Це дозволяє мені мати спокій та впевненість у завтрашньому дні. Тому і зосередитись можна на більш грандіозних планах та їх реалізації.

Однак, давайте поговоримо чому не варто увесь свій резервний фонд тримати вдома.

Вважається, що оптимальний розмір фінансової подушки безпеки – 6 місячних бюджетів. Тобто, сума, яку необхідно відкласти та не витрачати на інші потреби, дорівнює піврічному заробітку родини. Наприклад, бюджет родини складає 20 000 грн/місяць. Резервний фонд має становити 120 000 грн. Відкладаючи по 10% від заробітної плати щомісячно, родина зможе сформувати резервний фонд через 5 років. Строк чималий, чи не так? А якщо щось трапиться раніше?

Крім того, якщо частина резервного фонду буде використана, необхідно буде після нормалізації ситуації знову його поповнити.

 

Ризикове страхування життя

Розглянемо інший випадок: а чи не круто було б мати резервний фонд не на 6 місяців, а на 2-3 роки? Звичайно, круто! Але скільки часу потрібно його накопичувати? Та чи доцільно накопичувати такі суми в грошовій формі? Адже всі гуру фінансової грамотності запевняють, що резервний фонд не можна витрачати, тобто ці гроші будуть лежати та знецінюватися? І хоча резервний фонд, сформований на декілька років зміцнить бюджет родини, не доцільно зберігати такі суми коштів вдома, краще спрямувати їх на накопичення або інвестиції.

А для того, щоб забезпечити фінансову подушку безпеки на декілька років вперед, як раз у нагоді стане договір страхування життя та здоров’я. Наприклад, за програмою «Формула здоров’я» або «Доктор ТАС». Щоб отримати страхове покриття на 360 000 грн (резервний фонд на три роки), необхідно сплачувати усього 600 гривень на місяць (вартість розрахована для нашого 35-річного Сергія, про якого ми говорили вище). Накопичувати самостійно довелося б значно довше цей капітал. І ще в чому приємність – страховий захист ви отримуєте одразу, після сплати страхового внеску. Хіба ж не круто?
А ось страхування за програмою «Доктор ТАС» (базовий пакет «Україна») буде коштувати 130 євро на рік при страховій сумі 300 000 євро. Ну, скажіть, у кожного з вас є під подушкою ця сума коштів? Якщо ні, то не варто зволікати.

 

Отже, переваги договору страхування життя та здоров’я:

• ви отримуєте фінансовий захист просто тут і зараз, не чекаючи, поки накопичиться достатня сума;
• страхове покриття значно перевищує суму коштів, сплачених за страхування;
• страхові виплати дозволять покрити витрати на лікування та підтримати родину за складних обставин;
• після виплати за одним із страхових випадків (наприклад, у разі отримання травми), договір не припиняє свою дію та продовжує захищати життя та здоров’я власника полісу.

 

Створення фінансової подушки безпеки є пріоритетом при плануванні особистих фінансів. І договір страхування життя та здоров’я – це чудовий спосіб почати вже сьогодні!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

101
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 101
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1084
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1084
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

728
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 728
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

869
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 869
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти