Дарина Дубинка

Чи готова ваша дитина до навчання за кордоном?

30.12.2021 439

Система європейської освіти користується практичними принципами навчання, а більшість викладачів – практики, що значно підвищує ефективність отриманих знань.
Виші Європи та Америки славляться відкритим мультикультурним підходом до кожного студента. Учні з різних країн мотивовані однією метою – отриманням диплома. Це ще далеко не всі переваги, але батькам та майбутньому студентові потрібно розуміти, що доведеться зіштовхнутися і з труднощами.

Гарна ідея насамперед – створити власну таблицю плюсів і мінусів для кожного курсу, країни та варіанту навчання, які розглядаєте. Проаналізувавши всі пункти, ви будете розуміти: заради чого напружуватися і чим готові жертвувати – як мінімум, звичним побутовим комфортом.

 

Розберемо три основних види готовності родини й самого абітурієнта: психологічну, академічну та фінансову.
навчання за кордоном

Психологічна готовність

Дитина має психологічно сприймати, що вона поїде за кордон, знаходитиметься далеко від батьків. Доведеться готуватися до самостійного вирішення проблем, планування часу на роботу та розваги, обслуговування свого побуту. Справжня підготовка до дорослого життя!
Також потрібно зважати на психологічну готовність батьків відпустити дитину за кордон. Якщо вони не готові, зауважують експерти, спочатку краще обрати виш в Україні, а потім магістратуру за кордоном.

 

Академічна готовність

Рівень підготовки абітурієнта має відповідати вступним вимогам: середній бал атестату чи диплому магістра, в залежності від того, на який курс він вступає.
Обов’язково – рівень знання іноземної мови: англійської, німецької, французької або іспанської.
Рівень знань, достатній для складення певних стандартизованих тестів, які вимагають університети чи країни. Ці тести дуже сході на українське ЗНО.

 

Фінансова готовність

Цей вид готовності більше стосується батьків абітурієнтів. Більшість консультацій в освітніх агенціях починаються з питання: «На який бюджет ви розраховуєте?». І це своєчасне та правильне запитання, щоб родина розуміла, чи готова вона фінансово до обраного варіанту – країни, вишу, спеціальності.
Навчання за кордоном поєднує в собі два види витрат:

1) вартість самого навчання;
2) вартість проживання, харчування та супутніх витрат в іншій країні.

Батьки мають бути готовими до цього. Багато родин відкладають підрахунки до останнього моменту, а потім виявляється, що сума досить значна для їхнього бюджету. Тож зважувати потрібно кожен момент, адже переїзд та проживання дитини за кордоном може коштувати набагато дорожче за саме навчання.

навчання за кордоном

Починати підготовку потрібно заздалегідь – за декілька років

Родина має розуміти, що весь процес доволі довгий. Підготовка до навчання за кордоном – це одне, вступ – інше. Якщо мова йде про школярів, то вони мають бути повністю готовими академічно вже на початку 11 класу. У випускному класі підліток вже не готується до екзаменів, а заповнює форми, подає всі документи, пише мотиваційні листи тощо. Готуватися немає коли, час діяти.
Тож за декілька років до вступу батьки мають вирішити, в яку країну хочуть відправити дитину, проаналізувати вартість навчання, проживання і супутніх витрат, можливості стипендій. З покроковим алгоритмом дій можна ознайомитися в матеріалі «Освіта за кордоном: як обрати країну та виш?»
Це дуже серйозний крок для родини, і чим раніше вона почне готуватися – тим краще. Так батьки зможуть підтримати свою дитину і психологічно, і в академічному плані.

А в плані фінансів підтримку родині може надати накопичувальний поліс страхування життя, завбачливо відкритий, коли вступ до вишу здавався ще таким далеким. Ідеально для цього підійде програма “ТАС-Юніор”, що забезпечує страховий захист здоров’я та зручне накопичення грошей на освіту дитині.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

108
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 108
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1092
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1092
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

733
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 733
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

882
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 882
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти