Дарина Дубинка

Чи готова ваша дитина до навчання за кордоном?

30.12.2021 263

Система європейської освіти користується практичними принципами навчання, а більшість викладачів – практики, що значно підвищує ефективність отриманих знань.
Виші Європи та Америки славляться відкритим мультикультурним підходом до кожного студента. Учні з різних країн мотивовані однією метою – отриманням диплома. Це ще далеко не всі переваги, але батькам та майбутньому студентові потрібно розуміти, що доведеться зіштовхнутися і з труднощами.

Гарна ідея насамперед – створити власну таблицю плюсів і мінусів для кожного курсу, країни та варіанту навчання, які розглядаєте. Проаналізувавши всі пункти, ви будете розуміти: заради чого напружуватися і чим готові жертвувати – як мінімум, звичним побутовим комфортом.

 

Розберемо три основних види готовності родини й самого абітурієнта: психологічну, академічну та фінансову.
навчання за кордоном

Психологічна готовність

Дитина має психологічно сприймати, що вона поїде за кордон, знаходитиметься далеко від батьків. Доведеться готуватися до самостійного вирішення проблем, планування часу на роботу та розваги, обслуговування свого побуту. Справжня підготовка до дорослого життя!
Також потрібно зважати на психологічну готовність батьків відпустити дитину за кордон. Якщо вони не готові, зауважують експерти, спочатку краще обрати виш в Україні, а потім магістратуру за кордоном.

 

Академічна готовність

Рівень підготовки абітурієнта має відповідати вступним вимогам: середній бал атестату чи диплому магістра, в залежності від того, на який курс він вступає.
Обов’язково – рівень знання іноземної мови: англійської, німецької, французької або іспанської.
Рівень знань, достатній для складення певних стандартизованих тестів, які вимагають університети чи країни. Ці тести дуже сході на українське ЗНО.

 

Фінансова готовність

Цей вид готовності більше стосується батьків абітурієнтів. Більшість консультацій в освітніх агенціях починаються з питання: «На який бюджет ви розраховуєте?». І це своєчасне та правильне запитання, щоб родина розуміла, чи готова вона фінансово до обраного варіанту – країни, вишу, спеціальності.
Навчання за кордоном поєднує в собі два види витрат:

1) вартість самого навчання;
2) вартість проживання, харчування та супутніх витрат в іншій країні.

Батьки мають бути готовими до цього. Багато родин відкладають підрахунки до останнього моменту, а потім виявляється, що сума досить значна для їхнього бюджету. Тож зважувати потрібно кожен момент, адже переїзд та проживання дитини за кордоном може коштувати набагато дорожче за саме навчання.

навчання за кордоном

Починати підготовку потрібно заздалегідь – за декілька років

Родина має розуміти, що весь процес доволі довгий. Підготовка до навчання за кордоном – це одне, вступ – інше. Якщо мова йде про школярів, то вони мають бути повністю готовими академічно вже на початку 11 класу. У випускному класі підліток вже не готується до екзаменів, а заповнює форми, подає всі документи, пише мотиваційні листи тощо. Готуватися немає коли, час діяти.
Тож за декілька років до вступу батьки мають вирішити, в яку країну хочуть відправити дитину, проаналізувати вартість навчання, проживання і супутніх витрат, можливості стипендій. З покроковим алгоритмом дій можна ознайомитися в матеріалі «Освіта за кордоном: як обрати країну та виш?»
Це дуже серйозний крок для родини, і чим раніше вона почне готуватися – тим краще. Так батьки зможуть підтримати свою дитину і психологічно, і в академічному плані.

А в плані фінансів підтримку родині може надати накопичувальний поліс страхування життя, завбачливо відкритий, коли вступ до вишу здавався ще таким далеким. Ідеально для цього підійде програма “ТАС-Юніор”, що забезпечує страховий захист здоров’я та зручне накопичення грошей на освіту дитині.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Як вести домашню бухгалтерію: консервативні та сучасні способи

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

26
В наших блогах про фінансову грамотність ми вже розповідали, що основою ведення бюджету є чітке розуміння особистих витрат та доходів або усієї родини. Ведення ...
7 хв на читання 26
  • #Лайф-хак від ТАС
7 хв на читання
26.01.2022 Читати
Що таке біткоїн?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

54
Навіщо розбиратись в усіх цих біткоїнах, майнінгах та блокчейнах, якщо не плануєш заробляти гроші на криптовалюті? по-перше, тому що поява біткоїна без пер...
3 хв на читання 54
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
25.01.2022 Читати
Як InsurTech змінює ринок страхування

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

74
До недавніх пір страхова галузь вважалася однією із найконсервативніших. Ми не могли собі уявити, що можна укласти договір без купи паперів та документів, а вре...
6 хв на читання 74
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
24.01.2022 Читати
Засинаєте після їжі? Час дізнатись – чому

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

113
Погодьтесь, доволі незручно, коли після сніданку плануєш активно взятися до роботи, а натомість стаєш більше схожим на це кошеня... 😴 Сьогодні розберемос...
8 хв на читання 113
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
21.01.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти