Дарина Дмитрієвська

Літо без ризику

08.07.2021 423

Вже пройшов перший місяць літа, і всі ми випробували на собі різні його варіанти – від аномально холодного до надто жаркого.
Більшість людей чекає цієї пори заради можливості відпочити на природі, скупатися у водоймі та позасмагати. Все це приємно та має важливу соціальну і розслаблюючу функцію, однак чи безпечно?

Про ризики літнього відпочинку та дії, які допоможуть їх уникнути, поговоримо у цій статті.

Літо без ризику

 

Ліс

Популярним різновидом ретріту у міських жителів завжди був пікнік у лісі чи лісопосадці, парку, зоні відпочинку.
Українські міста досить зелені та часто оточені хвойними або листяними насадженнями, що, безумовно, дуже допомагає покращенню якості повітря. Втім, потрібно пам’ятати, що у траві на вас чекають дрібні, однак підступні нападники – кліщі.
Зараз ліси майже ніколи не обробляють речовинами, що згубно діють на цих істот, і їхня кількість велика. Кліщі не падають з дерев, вони заповзають на взуття та одяг знизу, тому принести на собі голодну комаху можна навіть після короткої прогулянки у парку.
Якщо йдете відпочивати на природу, вдягайте одяг, що повністю закриває руки і ноги, світлого кольору, щоб кліща було добре помітно. Спекотно у закритому одязі? Обирайте легкі натуральні тканини: льон, бавовну, шовк тощо.

Літо без ризику

Також перед мандрівкою до лісу обробіть одяг засобами від кліщів. Уважно читайте інструкцію, де вказано, куди саме та коли наносити спрей. Деякі речовини дозволені в Україні і для дітей з двох років.

Після повернення додому одразу відправте одяг у прання та ретельно огляньте все тіло, особливо у природніх складках. Кліща, що присмоктався нещодавно, досить просто дістати, не пошкодивши, і ризик зараження хворобою Лайма мінімальний. Не мастіть істоту олією – це може лише погіршити прогноз. Також неможна висмикувати кліща, просто потягнувши за тільце, адже є ризик, що його голова залишиться в шкірі.

У лісі може трапитись поранення гілками, падіння, опіки тощо.
Тому візьміть з собою аптечку з перев’язочним матеріалом та чисту воду, якою варто промити рану. Не потрібно обробляти її перекисом водню чи зеленкою – ці способи не допомагають, а скоріше можуть нашкодити, збільшуючи ступінь враження.

 

Літо без ризику

Пляж

В першу чергу відпочинок біля води вимагає дотримання головних правил безпеки: не купайтесь у стані сп’яніння, не пірнайте в незнайомих місцях та не запливайте на глибину, якщо не впевнені у своїх навичках.

Також звертайте увагу, чи перевірена водойма і чи дозволене купання у ній.
В межах та поблизу українських міст мало озер, ставків та річок з достатньо чистою водою, щоб плавання у ній було зовсім безпечним. Погодьтесь, інфекційна хвороба принесена з пляжу, дуже псуватиме враження від відпочинку. Тому часом краще просто дивитися на воду чи пройтися по краю хвиль, а не занурюватися повністю.

Частина людей приходить на пляж не стільки задля водних процедур, як для отримання бронзового кольору шкіри: чомусь у сучасному соціумі це все ще вважається красивим, хоча останніми роками тенденції, все ж, повертаються у бік здоров’я.
Засмагати треба дуже обережно та не сильно, адже кожного разу як ви “згораєте” на сонці, ваша шкіра пошкоджується на великій площі. Там, де є якась травма, починається активний поділ клітин, і щоразу це ризик виникнення атипових, злоякісних новоутворень.

Літо без ризику

Крім того, сонячні промені призводять до передчасного старіння та висушування шкіри, появи зморшок.
Тому дорослим та дітям необхідно ретельно захищатись від дії променів за допомогою спеціальних кремів від сонця з SPF 30-50, а також уникати перебування на пляжі з 11 до 16 години дня, коли активність випромінювання найбільша.
Навіть якщо під час відпочинку ви весь час будете лежати під парасолькою, ультрафіолетових променів буде достатньо для легкої, не травмуючої засмаги.
Після дня на пляжі та купання не забувайте використовувати зволожуючий крем для тіла.

Окремо варто сказати про улюблений “рятівник” туристів у разі опіків – пантенол у складі кремів, спреїв тощо.
Ця речовина має властивості загоєння ран, однак не протиопікові. На поранення чи згорілу шкіру наносити його у першу-другу добу немає жодного сенсу – цим ви тільки закриваєте поверхню.
У випадку ж сонячного чи іншого опіку навпаки необхідно дати можливість зайвому теплу виходити зі шкіри, а не акумулюватись у ній, спричиняючи додаткої ушкодження.
З цієї ж причини не варто змащувати плечі та спину сметаною – хоч вона суб’єктивно і охолоджує, але за рахунок жирної плівки фактично консервує теплову енергію всередині. Місце опіку варто обробляти холодною водою, можна прикладати лід, загорнутий у рушник (щоб не переохолодити). Якщо ви забули про сонцезахисний крем та згоріли, також не зайвим буде прийняти таблетку ібупрофену – він зніматиме біль та запалення в тканинах.

 

Літо без ризику

Який би різновид відпочинку ви не обрали, не керуйтесь лише народними методами, бо часто вони не ефективні, а іноді й небезпечні.
Порадьтесь із доказовим лікарем щодо захисту та лікування різних станів та складу аптечки для відпочинку.
Дбайте про себе і влаштовуйте безпечну відпустку!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

866
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 866
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

591
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 591
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти