Наталія Стихальська

Що таке інфляція та навіщо індексувати договори страхування життя?

06.12.2021 761

Ми вже настільки звикли чути в новинах термін «інфляція», що часто пропускаємо його повз вуха. Але чи правильно ми розуміємо, чим нам загрожує її прискорення?

Інфляція – це підвищення загального рівня цін на товари та послуги, або зниження купівельної спроможності грошей. Простими словами в результаті інфляції на ту ж суму грошей ви можете купити вже менше товарів та послуг, ніж раніше.

 

Індекс борщу.

В нашій країні вже традиційно вимірюють рівень інфляції за допомогою так званого “індексу борщу“.
Тобто, як змінилися ціни на продукти для приготування нашої національної страви. За рік ціни на продукти в Україні для приготування борщу за традиційним рецептом зросли на 5,52%. А за прогнозами Національного Банку України за підсумками 2021 року рівень інфляції складе 9,6%. Це означає, що якщо темпи інфляції залишаться на такому рівні, то через 10 років купівельна спроможність гривні знизиться вдвічі.

Інфляція сама по собі – це нормальне економічне явище. Проте важливі її темпи та їх співвідношення з темпами зростання доходів. Якщо рівень інфляції перевищує темпи зростання доходів, то це явище має негативний характер. І нічого не робити в цій ситуації неправильно, оскільки ваші особисті фінанси та накопичення знецінюються.

 

Інфляція

Чого ж не можна робити при зростанні цін?

  • підтримувати звичний режим споживання, при тому самому рівні доходів;
  • купувати все підряд, тому що потім буде дорожче;
  • витрачати кошти із резервного фонду;
  • вкладати кошти у високоприбуткові, але ризикові активи, щоб перекрити знецінювання коштів.

 

Що ж робити, щоб максимально убезпечити особисті фінанси від негативного впливу інфляції?

Збільшення доходів. Оскільки рівень витрат зростає, для того, щоб зберегти звичний режим споживання, необхідно, щоб доходи зростали.

Зменшення витрат. Якщо збільшувати доходи не має можливості, то залишається зменшувати витрати. Тут важливу роль відіграє ведення обліку витрат. Оскільки ви зможете переглянути свої витрати та знайти шляхи економії коштів.

Створення запасів. Доцільно створювати запаси необхідних товарів, оплачуючи їх заздалегідь, доки ціна не піднялася, проте варто дотримуватися здорового глузду (робити запасів тільки тих товарів, які вам необхідні, робити закупки за вигідними цінами на гуртових базах тощо).

Кредитування, якщо є необхідність. В період активного зростання цін може виникнути ситуація, коли велику покупку вигідніше взяти в кредит, ніж створювати накопичення на цю покупку, оскільки інфляція перекриває відсотки за користування кредитом. Проте, як завжди ми наголошуємо, з кредитами необхідно бути особливо обережними та використовувати їх з розумом.

 

Як зберегти накопичення від інфляції?

Тут є два напрямки дії:

1. Інвестиції – вкладення коштів в різні інструменти з метою отримання доходу, який би перекривав інфляцію. Це можуть бути різні фінансові інструменти, придбання нерухомості для отримання пасивного доходу тощо.
2. Спекуляції – придбання активів, ріст вартості яких перекривав би інфляцію, з метою подальшого перепродажу. Найпопулярнішим способом спекуляцій є придбання іноземної валюти.

Жоден зі способів не дасть гарантію того, що накопичення не знеціняться. Проте не варто дотримуватись принципу “не буду відкладати кошти, все одно їх з’їсть інфляція“. Грамотне використання різних інструментів допоможе зберегти ваші накопичення.

 

Інфляція

А що ж робити власникам накопичувальних договорів страхування?

Завдяки страхуванню життя ми розв’язуємо безліч важливих задач та захищаємо цілі, якими не можна ризикувати. І для того, щоб покриття за договором залишалось актуальним, накопичувальними програми TAS Life вже передбачено захист від інфляції завдяки механізму індексації. Детально про індексацію ми вже розповідали в одному із блогів.

 

А що ще можуть зробити власники договорів для зменшення впливу інфляції?

1. Користуватися механізмом додаткової індексації. Тобто щорічно збільшувати розмір страхового покриття за ставками передбаченими страховою компанією.
2. Переглядати розмір страхового покриття на актуальність та у разі необхідності (якщо ви не можете скористатись додатковою індексацією, або просто бажаєте значно збільшити страхове покриття) збільшувати розмір страхової суми та внеску.

 

І наостанок хочемо зазначити: для того, щоб мінімізувати вплив інфляції варто підвищувати власну фінансову грамотність та змінювати своє відношення до грошей зі споживчого на управлінське. Тоді ви не тільки збережете власні фінанси, але й зможете примножити їх та заставити працювати на вас. 😎

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

101
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 101
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1084
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1084
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

728
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 728
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

869
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 869
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти