TAS life team
TAS Life team

Подорожуй із TAS life! Замки

Частина друга

26.08.2020 234

Ну що продовжимо мандрівку найкрасивішими замками України?
Ми не втрималися та вирішили присвятити замкам ще один випуск, адже так цікаво поринути у цю казкову атмосферу. Сподіваємося, що наша добірка не змусить вас довго сумніватися, а вмотивує швиденько зібрати валізу, купити квиток та вирушити на зустріч з шедеврами української архітектури!
(Якщо ви якимось чином пропустили першу частину – вам сюди!)

 

ЖОВКІВСЬКИЙ ЗАМОК

Саме з цього місця почалася історія міста Жовква на Львівщині. Ще наприкінці XVI століття відомий гетьман Станіслав Жолкевський вирішив збудувати тут укріплений замок. Спонукали його до цього численні татарські набіги. Чотирикутний у плані із вежами на кутах, з триярусними баштами, в’їздною брамою в північно-східній стіні та бойовими галереями зі стрільницями по периметру мурів, замок був добре захищений від ворожих нападів. З трьох боків його оточували водойми з болотистими берегами, з четвертого твердиню закривало середмістя Жовкви.
Існує легенда, що від замкових садів до гори Гарай вів підземний хід. Місцеві мешканці дотепер розповідають, що підземний коридор в пасмі Гараю розходиться на чотири сторони світу: до Львова, до Василіанського монастиря в Крехові, замку в Жовкві і потаємного виходу в лісі, по той бік гряди.
За легендою, головний, львівський, коридор поступово розширюється, так, що дозволяє цілком вільно їхати ним риссю на коні, і що в коридорі є кам’яні пійла для коней.
У тому, що в підніжжі північного схилу Гараю є частково засипаний вхід до підземного коридору можна переконатися і сьогодні. Фрагменти підземних ходів неодноразово виявляли і в самому місті

Жовківський замок

 

СВІРЗЬКИЙ ЗАМОК

Свірзький замок – зразок оборонної архітектури, ось уже кілька століть милується своїм романтичним відображенням в озері з мальовничого пагорба поблизу старовинного села Свірж на Львівщині.
Гармонійні архітектурні форми, ошатне єднання білосніжних стін з пурпуровим черепичним дахом, багата рослинність околиць – це один з найкрасивіших замків Західної України.
Завдяки свому французькому шарму, замок послужив декорацією в епопеї про трьох мушкетерів.
Бетюнський монастир, де загинула Констанція, і місце проживання ката, який стратив Міледі, і архітектурний пейзаж Гасконії – всі ці епізоди відзняті саме тут.
І який же замок без привида? Існує легенда, яка розповідає про нерозділене кохання. Якось Свірзький замок оточили бусурмани. Спочатку війни за ворожим військом зі стін фортеці спостерігала молода дівчина, яка до безтями закохалася в одного із воїнів ворожого війська. Те військо було б уже й відступило, та зваблена красою юнака дівчина вирішила впустити його на територію замку. Та замість обіймів нещасна отримала страшний удар – коханий виявився зрадником і відкрив ворота своїм побратимам. Після чого кинув бідолашну в глибокий колодязь. Тепер її неспокійна душа бродить по замку та зачиняє всі-всі двері…

Свірзький замок

 

ВИШНЕВЕЦЬКИЙ ЗАМОК

Вишневецький палацово-парковий комплекс розташований у волинському містечку Вишнівець на мальовничих берегах річки Горині. В архітектурі палацу переплетені риси пізнього бароко і класицизму. Після перебудови просторий палац набув обрисів класичного стилю. В різні часи комплекс відвідали такі відомі люди, як Тарас Шевченко, Оноре де Бальзак, Микола Костомаров, Петро І, Павло І, Іван Мазепа та ін.
Англійський стиль палацу, який прекрасно зберігся до наших днів, вразить будь-якого гостя або мандрівника. Численні лінії захисту, в тому числі рови, вали, стіни будівлі дійсно вражають.
Місце порадує ажурними альтанками, мальовничими парковими зонами, підвісними мостами і дійсно чарівними квітковими клумбами. Вишневецький палац вартий того, щоб витратити свій час на його відвідування!

Вишневецький замок

 

ЗАМОК МЕДЖИБІЖ

Фортеця у Меджибожі, зведена між річками Південний Буг і Бужок, – одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України. Розташовані в мальовничому куточку Хмельниччини, могутні мури і башти фортеці нікого не залишають байдужим. Замок ще називають “Білим лебедем“.
Палац оточений трьома фортифікаційними вежами: північній, північно-західній і офіцерської. З внутрішньої сторони до офіцерської вежі примикає декоративна вежа з невеликими прорізами для вікон і декорованим в стилі ренесансу входом. Північна вежа побудована з цінної в ті часи цегли, а вікна відрізняються незвичайною формою – ромбообразний отвори, прикрашені портиками. В інтер’єрі до наших днів збереглися каміни.
І сьогодні в замку вирує справжнє життя в усій красі. Тут відбуваються двобої справжніх лицарів. Реконструкції боїв можна побачити під час фестивалю «Стародавній Меджибіж». А ще тут можна зустріти суворих та могутніх князів, тендітних лісових мавок, неймовірно красивих середньовічних дам, веселих та завжди робітних ремісників. Також випробувати різноманітні сорти вин та поринути з головою в цю незабутню атмосферу, заночувавши на території фортеці.

Замок Меджибож

 

ЛЕСЬКОВСЬКИЙ ПАЛАЦ

Ця велична споруда – невизнана, але унікальна пам’ятка архітектури, прихована від очей туристів в селі Леськово на Черкащині. Палац значно молодший, ніж замки, про які ми розповідали раніше, але вражає той факт, що цей комплекс створювали протягом сторіччя чотири покоління родини Даховських.
Всередині палац вражав не менше, ніж зовні. Там було близько 20 залів для прийому гостей, балів та ігор, ванна, зимовий сад, величезні підвали, численні господарські споруди, підземні переходи і багато інших цікавинок.
На території було багато конюшен, оскільки Тадеуш Даховський займався кінним спортом і дуже любив коней.
Поряд з палацом можна прогулятися парком та спуститися до ставка на річці Конела.

Леськовський палац

 

А що можуть сказати наші колеги та друзі про свої мандрівки цими місцями?

Андрій Куц, Відділ врегулювання страхових випадків TAS life.

 

Мандруючи вкотре вихідними днями до Львова, я гадав, куди б можна було майнути недалеко від міста , щоб подивитись щось нове і цікаве.
Головними критеріями відбору були відстань – до 70 км і історична цінність. Онлайн путівник видав мені таке собі місто Жовква за 25 кілометрів на північ від Львова.
Трохи погугливши, я дізнався, що місто колись було резиденцією і польського короля, і австро-угорського герцога, і навіть російського царя та гетьманів.

Я зрозумів, що це саме те що тре для короткої вело подорожі!..

По приїзду перше, що вразило, – наскільки це маленьке місто доглянуте, розвивається, щось будується чи ремонтується.
Інформаційний стенд при в`їзді у місто одразу повідомляє, що ви потрапили до Державного історико-архітектурного заповідника — у якому 55 пам’яток світового, національного та регіонального значення.
І, дійсно, блукаючи старими вулицями міста, якому вже понад 400 років, постійно натикаєшся на історичну пам`ятку: оборонна єврейська синагога, чи то руїни польського костелу, двоповерхові дерев`яні житлові будинки і церква святої Трійці, що дивом уціліли при пожежі.

Та головною принадою міста є центральний майдан – Вічевий.
Майдан оточений Жовківським палацом, оборонними мурами, в`їзними брамами, міською ратушою, костелом св. Лаврентія і церквою Серця Христового та ренесансними житловими будинками.
Дуже світле і просторе місце, яке дихає історією і подіями, що тут відбувалися.
Нажаль, палац був цілком спалений і відреставрований, тому має гарний зовнішній вид, але порожній всередині. Оскільки я фанат висот і краєвидів, тому одразу піднявся на міську ратушу, з якої відкривається чудовий вид на місто і його околиці, а в самій ратуші знаходиться цікавий історичний музей старожитностей.

Звісно не пройшов я і повз костел святого Лаврентія 1618 року, що був задуманий Жолкевским як родова усипальня.
Тут був згодом похований сам Жолкевський, його сім’я, батько Яна Собеського та інші польські державні діячі.
Між ратушою і костелом – Глинська брама, замкові ворота з вежею XVII століття, через які до цього часу проходить дорога. На зовнішньому боці воріт розташований герб Собеських, на внутрішній – герб Жолкевських. Саме таким і був герб міста за часів Австро-Угорщини – половина гербу то фамільний герб Собеських, а друга половина – Жолкевських.

Історія міста діже цікава, адже воно змінювало не раз не лише свою назву: спершу Винники, потім Жовква, згодом Нестеров і зрештою знову Жовква; але й господарів: Галицько-Волинське князівство, Польське королівство, Російська імперія, Річ посполита, Австро-Угорське князівство, Західно-Українська Народна Республіка, УРСР.
Все це залишило у місті свою пам`ять, свій окрас та різномаїття культурне, архітектурне, побутове. Місто хоч і не велике, але прогулянка його старими вулицями, відвідування хоча би половини з 55 пам`яток, варта одного дня бо залишає приємні враження та спогади.

Коли вирушите у мандрівку замками – однозначно повернетеся сповненими нових вражень, а ще будете пишатися собою, адже стали ще ближчими до історії свого народу!

 

 


 

Маєте цікавий досвід подорожей Україною чи світом?
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на taslifemarketing@gmail.com з темою «Подорожуй із TAS» і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.

При підготовці блогу ми використали матеріали сайтів:
report.if.ua
karpaty.love

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

865
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 865
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

590
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 590
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти