Українські компанії та ОНКО.

Опитування від Madanes
TAS life team
TAS life team 19.01.2021

Наприкінці минулого року міжнародний провайдер страхування Madanes та агенство PointeR Agency провели масштабне опитування серед HR-фахівців українських компаній.
Метою опитування стало дослідження ситуації із онкозахворюваннями серед співробітників компаній, а також використання компаніями корпоративного страхового захисту життя та здоров’я.
Серед 65 компаній, які взяли участь у дослідженні, 32% мали штат від 250 та більше осіб, 36% — від 50 до 250 співробітників, 32% — зі штатом до 50 чоловік.
І зараз ми б хотіли поділитись із вами доволі цікавими результатами цього опитування (в якому, до речі, брала участь і ваша улюблена компанія TAS life).

 

Отже, майже половина (47%) опитанних HR-фахівців стикалася з випадками онко серед своїх колег або їхніх родичів, що в черговий раз підтверджує тезу про широке поширення критичних захворювань в Україні.

Нагадаємо, за статистикою щогодини 20 українців дізнаються, що в них виявлено злоякісну пухлину. Це більше 140 тисяч людей на рік.

Турбота про колектив

Керівництво компаній має враховувати такий стан речей в піклуванні про своїх співробітників та вживати усіх можливих заходів, що є в їх арсеналі, щоб не лише фінансово захистити працівників на випадок виявлення захворювань, а й ефективно профілактувати їх.

Нагадаємо, що у третині летальних випадків, спричинених онкозахворюваннями, “винні” ці п’ять факторів:

  1. високий індекс маси тіла
  2. низький рівень споживання фруктів та овочів
  3. відсутність фізичної активності
  4. вживання тютюну
  5. вживання алкоголю

І якщо змусити працівників, скажімо, щодня їсти яблука або кинути курити жодна компанія не в змозі (хоча на Заході все більше компаній відмовляють в прийомі на роботу людям із нікотиновою залежністю), то посприяти збільшенню фізичної активності впродовж робочого дня – цілком в силах кожного турботливого керівника.
Як це зробити можна дізнатися, наприклад, з нашого блогу про Fit Break.

 

“Сьогодні дуже модно говорити про те, що Well being культура в компанії є запорукою мотивації та залученості персоналу. Але це не разовий захід, а філософія, заснована на принципах реальної турботи про співробітників у різних сферах життя, це активна позиція, а ДМС (добровільне медичне страхування) в ній , особливо сьогодні, відіграє найважливішу роль “, — зазначає Стас Островський, директор із розвитку компанії Madanes Україна.

 

Його слова повністю підтверджують і результати нашого опитування – 39% HR-спеціалістів оцінюють ДМС як один із головних мотиваційних факторів після зарплати. Ось як розподілилися голоси:

Вартість лікування VS вартість страхування

Головною перевагою ДМС, так само, як і програми Доктор ТАС, яка покриває діагностику та лікування критичних захворювань, є їх помірна вартість, особливо в порівнянні із вартістю лікування онкозахворювань.
Знову надамо слово Стасу Островському:

«Вартість лікування залежить від виду раку, стадії, на якій захворювання було виявлено, та інших чинників. В середньому в Україні лікування коштує близько 500 000 гривень, а за кордоном вартує близько $60 000 (приблизно 1 750 000 грн), не завжди включно з перельотами та проживанням.
При цьому, вартість страховки складає близько $50-$100 (від 1500 до 3000 грн.) на рік.
Якщо для компанії важливий кожен співробітник, керівництво не залишить підлеглого наодинці з такою складною проблемою, як рак. А підтримка хворого забирає дуже багато часу, сил та грошей. Жодна держава в світі не здатна покрити витрати на лікування, що є дуже вартісним, а зібраних колективом коштів часто виявляється недостатньо».

Що показав COVID-19?

Ситуація з коронавірусом продемонструвала проблеми та тонкі місця національних систем охорони здоров’я.
Багато HR-фахівців бачать необхідність застрахувати своїх співробітників від COVID-19, а також розуміють, що під час пандемії люди не припинили отримувати травми, хворіти на рак або серцево-судинними захворюваннями, які вимагають складного та невідкладного лікування.
Але саме через коронавірус варіанти клінік для лікування, а також їх доступність для цих пацієнтів тимчасово скоротилися в рази. Тому компаніям так важливо саме зараз переглянути страхове покриття працівників, якщо воно вже є, або ж, нарешті, внести його до соцпакету.

А як виглядає ситуація із змінами в корпоративному страховому захисті насправді? Дивимось:

15% опитаних вже розширили або планують розширювати стандартний пакет корпоративного ДМС в зв’язку з приходом пандемії. Здебільшого – це включення додаткового страхування на випадок захворювання COVID-19. Сподіваємось, що і для 48,4% компаній, що не мають страхового покриття співробітників, вже незабаром ситуація почне змінюватись на краще 😉

Опитування також показало, що 62% HR-фахівців компаній, в яких були випадки онкології у співробітників або їх родичів, готові платити за програми страхування, адже бачать в цьому ефективний фінансовий захист на випадок непередбачуваних проблем із здоров’ям.

 


 

Сподіваємось, викладена вище інформація стане в нагоді керівникам українських компаній та допоможе прийняти правильне рішення щодо гідного страхового захисту співробітників.

А наші фахівці залюбки проконсультують щодо всіх продуктів, які TAS life може запропонувати для українського бізнесу.

Просто зателефонуйте до нашого директора Департаменту корпоративного бізнесу Владислава Махлая: +38 067 214 0522.
За цим номером також доступні Viber, Telegram та WhatsApp.
Або ж можна написати йому листа на пошту v.makhlai@taslife.com.ua

 

Піклуйтесь про своїх рідних та підлеглих 😉 пильнуйте себе та  будьте здорові!

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Вхід в кабінет Клієнта
Вхід в кабінет Консультанта

в розробці

Вхід в кабінет