Наприкінці минулого року міжнародний провайдер страхування Madanes та агенство PointeR Agency провели масштабне опитування серед HR-фахівців .
Метою опитування стало дослідження ситуації із онкозахворюваннями серед співробітників компаній, а також використання компаніями корпоративного страхового захисту життя та здоров’я.
Серед , які взяли участь у дослідженні, мали штат від 250 та більше осіб, — від 50 до 250 співробітників, — зі штатом до 50 чоловік.
І зараз ми б хотіли поділитись із вами доволі цікавими результатами цього опитування (в якому, до речі, брала участь і ваша улюблена компанія TAS life).
Отже, майже половина (
) опитанних HR-фахівців стикалася з випадками онко серед своїх колег або їхніх родичів, що в черговий раз підтверджує тезу про широке поширення критичних захворювань в Україні.Нагадаємо, за статистикою
дізнаються, що в них виявлено злоякісну пухлину. Це більше .Керівництво компаній має враховувати такий стан речей в піклуванні про своїх співробітників та вживати усіх можливих заходів, що є в їх арсеналі, щоб не лише фінансово захистити працівників на випадок виявлення захворювань, а й ефективно профілактувати їх.
І якщо змусити працівників, скажімо, щодня їсти яблука або кинути курити жодна компанія не в змозі (хоча на Заході все більше компаній відмовляють в прийомі на роботу людям із нікотиновою залежністю), то посприяти збільшенню фізичної активності впродовж робочого дня – цілком в силах кожного турботливого керівника.
Як це зробити можна дізнатися, наприклад, з нашого блогу про Fit Break.
“Сьогодні дуже модно говорити про те, що Well being культура в компанії є запорукою мотивації та залученості персоналу. Але це не разовий захід, а філософія, заснована на принципах реальної турботи про співробітників у різних сферах життя, це активна позиція, а ДМС (добровільне медичне страхування) в ній , особливо сьогодні, відіграє найважливішу роль “, — зазначає
, директор із розвитку компанії .
Його слова повністю підтверджують і результати нашого опитування –
HR-спеціалістів оцінюють ДМС як один із головних мотиваційних факторів після зарплати. Ось як розподілилися голоси:Головною перевагою ДМС, так само, як і програми Доктор ТАС, яка покриває діагностику та лікування критичних захворювань, є їх помірна вартість, особливо в порівнянні із вартістю лікування онкозахворювань.
Знову надамо слово :
«Вартість лікування залежить від виду раку, стадії, на якій захворювання було виявлено, та інших чинників. В середньому в Україні лікування коштує близько
гривень, а за кордоном вартує близько (приблизно 1 750 000 грн), не завжди включно з перельотами та проживанням.
При цьому, вартість страховки складає близько (від 1500 до 3000 грн.) на рік.
Якщо для компанії важливий кожен співробітник, керівництво не залишить підлеглого наодинці з такою складною проблемою, як рак. А підтримка хворого забирає дуже багато часу, сил та грошей. Жодна держава в світі не здатна покрити витрати на лікування, що є дуже вартісним, а зібраних колективом коштів часто виявляється недостатньо».
Ситуація з коронавірусом продемонструвала проблеми та тонкі місця національних систем охорони здоров’я.
Багато HR-фахівців бачать необхідність застрахувати своїх співробітників від COVID-19, а також розуміють, що .
Але саме через коронавірус варіанти клінік для лікування, а також їх доступність для цих пацієнтів тимчасово скоротилися в рази. Тому компаніям так важливо саме зараз переглянути страхове покриття працівників, якщо воно вже є, або ж, нарешті, внести його до соцпакету.
опитаних вже розширили або планують розширювати стандартний пакет корпоративного ДМС в зв’язку з приходом пандемії. Здебільшого – це включення додаткового страхування на випадок захворювання COVID-19. Сподіваємось, що і для компаній, що не мають страхового покриття співробітників, вже незабаром ситуація почне змінюватись на краще 😉
Опитування також показало, що
HR-фахівців компаній, в яких були випадки онкології у співробітників або їх родичів, готові платити за програми страхування, адже бачать в цьому ефективний фінансовий захист на випадок непередбачуваних проблем із здоров’ям.
Сподіваємось, викладена вище інформація стане в нагоді керівникам українських компаній та допоможе прийняти правильне рішення щодо гідного страхового захисту співробітників.
Просто зателефонуйте до нашого директора Департаменту корпоративного бізнесу
За цим номером також доступні Viber, Telegram та WhatsApp.
Або ж можна написати йому листа на пошту v.makhlai@taslife.com.ua
t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –