Як бути, якщо ви б і раді жити в чистій та затишній квартирі та від однієї думки: «
» або “ ” – у вас негайно і безповоротно псується настрій? Непохитною рукою брати себе за комір, вмовляти себе «по-хорошому» або, закривши очі на хаос, сміливо віддаватися більш захоплюючим заняттям?На думку фахівців, недбале ставлення до свого оточуючого простору, як і надмірна зацикленість на чистоті і порядку, – відхилення від норми. Воно може бути обумовлено як психологічними причинами, так і об’єктивними обставинами. Почнемо з останніх.
Безлад в будинку – абсолютно нормальне явище в сім’ях з маленькими дітьми. Більш того – він необхідний для формування психіки. Однорічний малюк зовсім не з шкідливості розкидає іграшки, вивертає на підлогу цукорницю, розмазує кашу по столу, обсипається борошном і малює на шпалерах. Він пізнає світ, вивчає навколишній простір, позначає собою територію.
Якщо батьки спішно ліквідують сліди бурхливої ”пізнавальної діяльності”, дитину охоплює тривога: “
“. Критичне ставлення дорослих до безладу, влаштованому дитиною, не сприяє і розкриттю у нього творчого начала. А вже якщо дорослі не можуть втриматися від гнівних криків і більше того – карають маленького дослідника, його психіка може бути підірвана. Тому, поки діти не підростуть, стрункі ряди прихильників ідеального порядку в будинку краще покинути.Закрити очі на безлад слід і в тому випадку, якщо вас вибили з колії
. Час – ресурс обмежений і дорогоцінний, тому, хочеш-не хочеш, доводиться розставляти пріоритети.Психологи радять: “Вкладайтесь в те, що дійсно важливо в даний момент. Все інше без коливань відкладайте на потім. Якщо терпіти безлад не під силу, зверніться за допомогою до членів сім’ї чи друзів. Або скористайтеся послугами клінінгової компанії”.
У вчених, з головою занурених у науку, та інших фанатів своєї справи – наприклад, програмістів – може бути дуже своєрідне уявлення про порядок. Те, що пересічній людині здається хаосом, для них – продумана до дрібниць організація робочого простору. Часто творчі натури нехтують порядком бо впевнені, що він ворог спонтанності і музи. Ось так, наприклад, виглядав робочий стіл одного з найвідоміших дизайнерів світу
.Тож, якщо ви відчуваєте, що за столом із “творчим безладом” вам працюється краще – забийте на порядок, а усім, хто буде робити зауваження, показуйте фото з Лагерфельдом 😉
Психологи вважають, що постійний безлад або надлишок речей говорить про емоційний стан господаря: такі люди могли пережити в минулому емоційну травму, втрату близької людини, перебувають в депресії або відчувають хронічні болі.
А ще може бути, що вираженої психологічної травми й немає – вся справа в природних особливостях характеру. Впізнаєте себе в одному з таких людей-накопичувачів?
Ви зберігаєте речі через спогади: квиток на кіносеанс з першого побачення, сервіз улюбленої бабусі, стоп’ятнадцатий «перший малюнок» дитини – все це просто рука не піднімається викинути!
Ви не можете пройти повз рекламних акцій та знижок і втратити нагоду придбати два ножа за ціною одного. Навіть якщо вдома у вас їх вже п’ять. Пар.
Ви забиваєте комору або гараж запасами з упаковок туалетного паперу і консервів – про всяк випадок, а раптом закінчиться? І неважливо, що в комору тепер не увійти, а машину доводиться паркувати на вулиці.
Знайшли щось спільне? Тоді вам справді є, над чим попрацювати… 😉
Дійсно, перебування в захаращеній оселі може негативно впливати на багато аспектів нашого життя.
Психологи з Прінстонського університету виявили, що захаращеність будинку може знижувати нашу здатність концентруватися на тому чи іншому завданні.
Брак простору через надлишок речей в кімнаті робить нас тривожніше, ми легше піддаємося стресу.
Через захаращеність важче заснути. Як з’ясувалося в одному дослідженні, зайві речі та безлад в будинку впливають навіть на схильність їсти нездорову їжу, так званий джанк-фуд.
І, нарешті, останній аргумент – на кухні, де панував безлад, з’їдалося вдвічі більше печива, ніж на чисто прибраній.
За основу ми вирішили взяти підхід, викладений японкою вніс ім’я гурині прибирання в список найвпливовіших людей в світі.
в її бестселері року “ “. Книга була настільки успішною, що вже у році журналМетод “Конмарі” (це ще одна його назва) вчить безжально прощатися з тим, що викликає негативні емоції або не викликає ніяких почуттів, причому як в будинку, так і в житті. Авторка обіцяє, що за допомогою цього методу навіть неохайні і ледачі люди наведуть порядок раз і назавжди.
У середньостатистичній квартирі реально провести “магічне прибирання” за
місяців (так, це процес не з швидких): протягом цього часу формуються нові звички, змінюється ставлення до речей і простору, з’являється знання про те, що дійсно радує. В результаті людина усвідомлює, які відчуття дає простір, де їй підвладне все до останнього гудзика і найдальшої полиці – і цей досвід дійсно може справити сильне враження на психіку, не дозволяючи надалі захаращувати житло.- Перед тим як почати велике прибирання-перезавантаження, слід
- Перш ніж приступати до ревізії, запитайте себе, . Ваша інтуїтивна відповідь, швидше за все, буде значно менше тієї кількості речей, які ви знайдете, коли зберете всі речі разом. Не обов’язково укладатися в цю цифру, але будьте уважні і спробуйте намацати, якої кількості речей для вас досить, а якої – вже занадто. Важливо, щоб це число не було неосяжним.
- Якщо ви живете не один/не одна, проаналізуйте, . Чи достатньо вам простору? Чи є у вас своє місце в будинку? А місця зберігання, куди точно не загляне ніхто з домашніх? Чи поважаєте ви чужий простір, або ж у вашій оселі все спільне?
- Процес прибирання повинен проводитися в два етапи:
- Прибиратись і зберігати речі ефективніше , а не по кімнатах. Такий підхід до зберігання дозволяє краще представляти і регулювати обсяг наявних речей, спрощує пошук потрібних предметів і їх повернення на місце.
- Оптимальний порядок прибирання:
Такий порядок допомагає не збитися зі шляху. А ще він дозволяє відпрацювати почуття розпізнання «іскор радості» до етапу сортування найскладнішій категорії – сентиментальних предметів.
. Спочатку розберіть всі документи в будинку на дві купи. Перша – це ті документи, які точно залишаються. Це страховки, трудові договори і договори по здачі і найму квартири, свідоцтва про народження та власності та інші документи, що мають важливу життєву цінність. А друга стопка – це документи, з якими треба розібратися. З неї точно відправляються в сміття інструкції по використанню техніки (до гарантій це не відноситься, вони повинні бути в першій стопці). А також старі рахунки, виписки, чеки, квитки і купони на знижку, які давно прострочені. . Одяг Книги Папери Різне Сентиментальні речі. - Основний принцип відбору за методикою “магічного прибирання” – . На думку Марі Кондо, секрет порядку і щасливого життя в будинку полягає в тому, щоб бути оточеним тільки улюбленими речами. Щоб зрозуміти, що потрібно зберегти, а що викинути, потрібно взяти в руки кожну річ і запитати себе «Чи викликає це радість?». І більше нічого. Ціна, новизна або рідкість предмета не є причиною для його збереження. У тих випадках, коли розпізнати почуття радості складно, Марі Кондо радить орієнтуватися на реакцію тіла, коли предмет виявляється в руках – якщо виникає відчуття тяжкості, то ви знаєте, що потрібно зробити. Ще один прийом, який допомагає прийняти рішення в спірних випадках – порівняння 3-5 споріднених речей і складання їх «рейтингу». З аутсайдерами рейтингу потрібно попрощатися.
- Щоб порядок в домі був постійним, потрібно
і щоразу після використання . Таким чином ви уникнете ефекту зворотної дії. Щоб знайти підходящі місця для предметів, дотримуйтесь своєї інтуїції і наступних рекомендацій Марі Кондо:
По можливості подбайте і про наш спільний дім. Постарайтеся не викидати речі в найближчий сміттєвий бак, а відвезти їх на переробку чи віддати на благодійність.
Про те, як можна весело та з користю розібрати гардероб, ми вже писали в блозі про “Еру свідомого споживання”
t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –