Анастасія Ведишева

8 фінансових традицій з усього світу

21.12.2021 348

В якій би частині світу ти не жив, майже скрізь мати гроші краще, ніж їх не мати ))
І хоча фінансові правила, про які ми розповідали в попередньому блозі, скрізь працюють однаково, підходи до накопичення, розподілу та використанню грошей відрізняються в різних культурах так само, як культури відрізняються одна від одної.

Пропонуємо здійснити віртуальну кругосвітню подорож та дізнатись, як поводяться з грошима наші сусіди по планеті та які фінансові звички притаманні тій чи іншій культурі.

Гадаємо, і нам є, чому повчитись 😉

Закят

 

Панама

З далекою республікою Панама, що знаходиться в Центральній Америці, нас поєднує “головний біль” наприкінці кожного року, коли на одну грудневу зарплату потрібно накупити подарунків, накрити стіл, гарно вдягнутись та відсвяткувати… і якось ще дотягти до наступної зарплати.

Однак кмітливі панамці вже давно готуються до новорічних та різдвяних свят заздалегідь, щомісяця роблячи спеціальні внески у caja de ahorros – такий собі хатній ощадний банк – і, коли настає час витрачатись на подарунки та ялинку, роблять це саме з цих накопичень, не обтяжуючи поточний бюджет.

 

Німеччина

Ми, українці, часто пишаємось, що можемо розрахуватись карткою навіть купуючи квіти у бабці в переході. Однак німці явно не розділять з нами цього захоплення бесконтактними платежами, оскільки вони обожнюють готівку.
За статистикою, біля 80% всіх своїх щоденних покупок німці сплачують саме “кешем”, уникаючи користування як кредитними картками, так і кредитними грошима.
Вони стверджують, що це допомагає їм краще візуалізувати та контролювати, скільки грошей витрачається – і це, дійсно, вагома перевага готівки над оплатою за допомогою картки.

 

Пакістан

Одним з п’яти стовпів ісламської віри в Пакистані є zakat (вимовляється “закят”) – обов’язкова для кожного дорослого громадянина пожертва у розмірі щонайменше 2,5% від суми доходу на рахунок благодійних організацій чи тих, хто потребує допомоги.

Вважається, що практика закят навчає самодисципліни і звільняє від одержимості накопиченням матеріальних благ.

 

Кенія

В бідних країнах отримати позику для інвестування в бізнес майже неможливо, тому громади почали формувати власні системи кредитування.
У Кенії це призвело до поширення ініціативи harambee (харамбі), що з суахілі перекладається як “разом” або “всі за одного”.
Члени громади об’єднують свої гроші та використовують їх для спільного важливого проекту – наприклад, для встановлення колодязя з питною водою тощо.

 

США

В Сполучених Штатах Америки більше, ніж будь-де, розповсюджена практика “allowance” – щотижневих кишенькових грошей для дітей. Часто, але не обов’язково, ці кошти прив’язані до виконання певної хатньої роботи. Для маленьких американців це стає першим знайомством із світом фінансів.

І хоча різні батьки використовують різні підходи, практика кишенькових грошей допомагає привчити дітей до думки, що потрібно наполегливо працювати і заощаджувати свої заробітки, щоб потім отримати те, чого бажаєш.

 

Індія

Що нас поєднує з індійцями, так це любов до пишних весіль – із тамадою, слонами і танцями.
Коли індійській батько нареченої розуміє, що весілля вже на носі, а грошей на нього нема, він влаштовує вечерю kuri kalyanam (курі кальянам – з тамільської “велике весілля”).
На цю вечерю запрошуються друзі та родичі, кожен з яких має принести з собою грошенят в подарунок на майбутнє святкування. Усі подаровані суми ретельно записуються – і не просто так. Адже, коли хазяїн вечері в майбутньому відвідає курі кальянам в когось із своїх гостей, він має принести з собою суму грошей не меншу – а бажано вдвічі більшу – ніж отримав від цього гостя.

 

Греція

Фінансова традиція у греків теж пов’язана із весіллям і має гарну назву “харісма”, однак вона відбувається безпосередньо під час святкування і має на меті зібрати стартовий капітал для новоспеченої родини.

Гості прикріплюють стрічки із купюр на одяг наречених, після чого ті мають станцювати спеціальний “танець грошей”. Ну а вже після, наодинці, познімати ці стрічки з себе і ретельно все перерахувати 😉

 

Ямайка

Щось схоже на кенійське харамбі практикують і в багатьох країнах Карибського басейну, включаючи Ямайку, та навіть в їхніх емігрантських спільнотах в США та Канаді.
Збір грошей по-ямайські називається сусу і є різновидом неформального ощадного клубу між невеликою групою людей.

Кожен член групи робить стандартний внесок у загальний фонд один раз на тиждень чи місяць. Потім, через певний проміжок часу, усі внески виплачуються одному члену групи. Одержувачі змінюються по черзі, а їхній порядок визначається шляхом жеребкування.
Зібрані гроші зазвичай витрачаються на велику покупку, як-от придбання автомобіля чи інвестиції в освіту.
Це дозволяє людям, які не мають доступу до офіційних фінансових установ, заощаджувати та позичати гроші.

 

А про які фінансові традиції українців можна було б розповісти іноземцям?
Пишіть ваші варіанти в коментарях 👇😉

 

за матеріалами статті “8 ways different cultures deal with cash”

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

101
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 101
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1084
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1084
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

728
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 728
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

869
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 869
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти