У всіх батьків є свої “
Та не завжди справа в дитині та її “ ”. Це може означати, що саме батьки роблять щось не так. Розберемо найпоширеніші помилки та спробуємо більше їх не припускатися:
Якщо ви звикли тамувати істерику дитини за допомогою смаколиків, нових іграшок чи інших “хабарів”, ви даєте їй невірний сигнал. З точки зору малюка ви винагороджуєте його погану поведінку, адже після цього він завжди може розраховувати на винагороду – просто за гарну поведінку.
Якщо вашій дитині доводиться чекати в черзі хвилин, вона має усвідомити, що за спокійне стояння без ниття вона не отримає цукерку чи піцу, адже це просто прийнятна поведінка, якої мають дотримуватись усі – і це не підлягає обговоренню.
Уявіть – ви в торговому центрі і дитина починає навмисне виливати свій сік на підлогу. Що ви зробите?
Спочатку, звісно, зауваження, та якщо дитина продовжить бешкетувати, швидше за все, ви нагримаєте на неї привселюдно.
Коли ви кричите на дітей в публічному місці, вони не зосереджуються на тому, що саме ви кажете, натомість вони почувають себе , бо усвідомлюють, що купа людей навкруги чує ваші крики.
В публічному місті варто обмежитись зауваженням, а вже потім, коли залишитесь з дитиною вдома наодинці, пояснити, що саме в її діях було неприйнятно та засмутило вас.
Ви гарно сидите з друзями, спілкуючись і згадуючи старі добрі часи, та раптом ваш бешкетник насуплюється і починає жбурляти речі зі столу. Ви пропонуєте йому погратись з вашим мобільним (завжди ж спрацьовувало!), але навіть це не допомагає.
Істерика може просто означати, що ваша дитина зголодніла.
А відчуття голоду здатне перетворити на монстрів і кращих з нас! 😉
Дитина взяла одну з ваших улюблених сережок зі столику та, граючись, випадково змила її в туалет, і ось ви так голосно кричите на неї, що дрижать вікна…
Ви б цього не робили, якби знали, що діти . Вони можуть або просто розридатися у відповідь, або замкнутись у собі.
Більше того, якщо ви часто підвищуєте голос, ви побачите, що дитина з часом почне реагувати так само.
Тому замість крику спробуйте опанувати себе та оберіть адекватне покарання.
У вас був важкий день на роботі, а під кінець начальник ще й нагрузив терміновими завданнями. Ви повертаєтесь додому пізно вночі, втомившись від усіх стресів і бачите, що ваша дитина досі не закінчила робити домашнє завдання. Ви створюєте величезний гвалт і не даєте дитині пояснити, що їй потрібна була ваша допомога.
Під час будь-яких виховних розмов намагайтесь . Так, це може бути важко, але спробуйте видохнути та порахувати до десяти, перш ніж реагувати в таких ситуаціях.
Більшість із нас хоче, щоб діти гарно поводилися на людях та говорили правильні речі. Бо підсвідомо ми віримо, що їхня поведінка відображає нашу власну особистість та те, наскільки хорошими чи поганими батьками ми є.
Але ж це не так! Дії вашої дитини – . Коли ви спробуєте розібратися, що ж стоїть за поганою поведінкою, у її витоках ви завжди знайдете якусь потребу.
Не реагуйте надмірно, оскільки це може послабити ваш зв’язок з дитиною.
Ні в якому разі не фізичним. Насварити, образити, висміяти – теж не годиться. Фізичне і моральне покарання принизливо і дійсно назавжди залишається в пам’яті людини. І ніякі «
» вас не виправдовують.Вдарити – значить, показати свою слабкість. Значить, дати зрозуміти, що слова мають менше значення в порівнянні з міцним кулаком. Може, саме так у багатьох потім формується горезвісне «
»?Напевно, найстрашніше покарання для будь-якої дитини – це неприйняття його батьками. Тому якщо після непристойного проступку малюка ви покажете, що він вас дуже засмутив, що ви можете розчаруватися в ньому – це матиме свою дію.
З дітьми молодшого та середнього шкільного віку слід
Як не дивно це звучить, але ця вправа дуже корисна, бо інформація буквально «записується» на підкірку.
Багато батьків карають позбавленням чогось (переглядом мультика, походом в кіно). Це не зовсім вірно. Якщо ви пообіцяли сходити в зоопарк і в результаті не зробили цього – мінус вам. З іншого боку, якщо ви позбавите його зайвої піци – нічого страшного не буде. У маленької людини повинно формуватися розуміння того, що він може втратити щось цінне, зробивши поганий вчинок.
Багато батьків щиро вважають, що їх-то діти вже точно ні в чому не винні. Можна почути виправдання: «
Неправильно вірити в беззастережну невинність своєї дитини завжди і в усьому. Знімати з дочки або сина відповідальність за їх вчинки – значить, виховати в них інфантильність і моральне боягузтво.
Наостанок підсумуємо уже вищезгадане та сформулюємо
- Не рубайте з плеча. Розберіться досконально в ситуації. Чи справді ваша дитина винна? І якщо так, якою є її частка провини?
- Не сваріть дітей просто тому, що у вас поганий настрій.
- Не лякайте дітей покаранням, це вже минуле століття. Страх покарання сприяє розвитку хитрості (як зробити так, щоб ніхто не помітив і не вилаяв?).
- Не відходьте від своїх правил. Якщо ви вважаєте якусь поведінку малюка неприйнятною (наприклад, грубити старшим), то сваріть за це завжди. Для формування психіки маленької людини дуже шкідливо, коли за один і той же вчинок його то карають, то ні.
- Перш ніж покарати (поставити в кут, посадити «думати про свою поведінку»), завжди пояснюйте чаду, чому ви змушені це робити. Що саме вам не сподобалося? Що дитина зробила не так? Чому це погано? І як треба було б вчинити?
- Запам’ятайте, слово – найкраща зброя, що у вас є. Будьте терплячі в процесі виховання, а головне – любіть дитину з усіма його помилками і промахами!
за матеріалами статті “Worst Discipline Mistakes Most Parents Make!”
t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –