TAS life team
TAS Life team

Фінансові помилки, які коштують жінкам дуже дорого

02.03.2021 1170

Бути жінкою – дорого.

Так, фраза з репертуару Капітана Очевидність, але давайте по фактах:

 • Чи знали ви про існування так званого Pink Tax, або “рожевого податку”?
  Це націнка, яку вводять на жіночі товари, аналогічні чоловічим. Наприклад, один і той самий шампунь, оформлений по-різному для жінок і для чоловіків, буде відрізнятися ціною. Та не шампунями єдиними. Жінкам також обходяться дорожче:

  • Іпотека. За даними дослідження, жінки платять на 0,4 % більше при оформленні іпотеки, а за 20-30 років ця сума виявляється не такою вже маленькою.
  • Кредити. Дослідження 2016 року підтвердило, що банки надають жінкам позики з більшою відсотковою ставкою, хоча вони стають банкрутами рідше, ніж чоловіки.
  • Одяг. Білизна — на 29 %, сорочки — на 13-15 %, джинси — на 10 %, светри — на 6 % і навіть шкарпетки — на 3 %.
 • Не кажучи вже про комплекс витрат та заходів для догляду за собою, адже стандарти краси змушують постійно виглядати на мільйон. Тому українки в середньому витрачають на косметику і засоби догляду 7 200 грн на рік, а чоловіки – лише 3 800.
 • І при цьому ми заробляємо на 22% менше за чоловіків і заощаджуємо теж менше.
 • До того ж, через народження та виховання дітей в нас залишається менше часу та можливостей на кар’єру, бізнес і самовдосконалення.

Всі ці фактори, безумовно, впливають на рівень доходів жінок, їх майбутні пенсії і на накопичення їх особистих заощаджень.
Нам складніше управляти особистими фінансами, займатися фінансовим плануванням і інвестуванням. Ми відчуваємо себе менш впевнено в порівнянні із чоловіками, та часто робимо фінансові помилки.

Фінансові помилки, які коштують жінкам дуже дорого

Ось на цих помилках пропонуємо зупинитись детальніше та розібрати сім найбільш поширених.

Заощаджуємо замало коштів для виходу на пенсію та починаємо робити це занадто пізно

“До пенсії ще далеко…”

Така думка крутиться у нас в голові, коли нам 20, 30, а іноді навіть 50 років. Ми не думаємо про себе, а намагаємося дати все найнеобхідніше дітям чи допомогти батькам, або ж витрачаємо гроші на подорожі та гарний одяг, бо “один раз живемо!” і “скільки там тієї молодості!”.

Для створення пенсійних заощаджень не буває “дуже зарано”. Якщо ви досі ще не почали відкладати гроші на це – сьогодні саме час зробити перший крок та, принаймні, записатись на консультацію до фінансового консультанта, який розкаже про всі можливі варіанти накопичення та підбере оптимальні суми внеску.

 

Перекладаємо відповідальність на чоловіка

Часом жінки перекладають всі фінансові зобов’язання на чоловіка. На плечі благовірного лягають платежі по іпотеці, комуналці, автокредиту, витрати на їжу та одяг. Добре, коли в родині панує мир і злагода, тоді про погане думати зовсім не хочеться. Але трапляється, що чоловік іде. І жінка в одну мить може залишитися без чоловіка і без засобів до існування.

За словами експертів, корінь проблеми знову-таки криється в дитинстві. У дівчинки перед очима,скажімо, був приклад мами, яка тягне всю сім’ю. Подорослішавши, вона не хоче такого життя для себе. І в голові з’являються дві крайності – або ніякої відповідальності, або її потрібно забрати всю цілком. Жінка не може знайти для себе золоту середину.

Жінка може не працювати, але їй необхідно знати, як вона буде заробляти в разі необхідності, або заробляти нехай невеликі, але свої гроші – це додає їй впевненості в собі і робить відносини в парі більш стійкими.
Коли жінка повністю залежна фінансово від чоловіка, починається перекіс у відносинах і гри з владою – або «давай забезпечуй мене всім», або жінці потрібно дуже сильно підкорятися. У таких відносинах, на жаль, немає партнерської взаємодії.

 

Роздаємо гроші

Жінки більше за чоловіків витрачають на благодійність, частіше позичають друзям, надмірно підтримують вже дорослих дітей.
Сюди ж можна додати нездатність сказати «ні» нав’язливому продавцю.
Це все – небажання захищати власні гроші. Страх що про тебе погано подумають, що ти засмутиш людей і всесвіт своєю надмірною, як нам здається, ощадливістю. В результаті думаємо про інших, а не про себе.

Тож тут діє те ж саме правило, як в літаку під час аварії – спочатку надіньте маску на себе, а потім на дитину. Спочатку подбайте про своє фінансове благополуччя, а вже потім допомагайте іншим.

 

Граємо роль “гарної дівчинки” на роботі

Числені дослідження підтверджують цей неприємний факт: жінки менш вимогливі на роботі, ніж чоловіки. Природно, в підсумку вони і отримують менше.
Ми також менш напористі у питаннях зарплатні чи підвищення.
А ще ми, як правило, менш впевнені в собі, і відчуваємо, що повинні грати “за правилами”.
Дослідження показують, що співробітники та роботодавці справді очікують, що жінки будуть “гарними дівчинками”, а амбітний стиль поведінки розглядається як непривабливий та відштовхуючий. Однак, в той же час, цей самий стиль поведінки радо вітається у чоловіків.

Крім того, існує думка, яку, на жаль, поділяють багато жінок та їх роботодавців: що жінка є другорядним годувальником, і тому її дохід менш важливий. Це більше, ніж повна нісенітниця, особливо в наші неспокійні фінансові реалії – адже сім’я, де обидва партнери добре заробляють, набагато менше ризикує втратити все, якщо хтось із партнерів залишиться без роботи.

Часи, коли жінка повинна була а) сидіти і б) тихо, на щастя, давно вже минули. І нам варто позбуватися поганих звичок, нав’язаних суспільством чи вихованням. Роль “зручної та гарної дівчинки” – одна з них. Особливо коли мова йде про кар’єру та фінанси.

 

«Інвестуємо» всі гроші в дітей

«Я всі гроші вкладаю в дітей. Ранній розвиток, освіта за кордоном, допомога з житлом. На себе поки не залишається. Ну хоч дочка виросте – подбає».

Така стратегія має всі шанси провалитися. Діти кидають престижні вузи і їдуть волонтерами в Африку, невдало виходять заміж, у них може не скластися кар’єра. І навіть якщо все піде за планом, своїх турбот у них теж буде достатньо. Їм доведеться шукати роботу в світі штучного інтелекту, забезпечувати своїх дітей, боротися з емоційним вигоранням – передбачити складно, з чим їм доведеться зіткнутися. Тож давайте зробимо дітям подарунок – подбаємо про свою фінансову незалежність заздалегідь. А потім будемо лише приїжджати в гості до онуків з щедрими подарунками.

Вкладаючи в дітей, не забувайте подбати і про своє фінансове благополуччя!
І, якщо вже відкладати на щасливе майбутнє дітей без шкоди для себе та свого бюджету, радимо придивитись до нашої програми ТАС-Юніор.

 

Забуваємо подбати про своє здоров’я

За статистикою жінки витрачають на своє здоров’я більше, ніж чоловіки. Але це стосується лише поточних витрат – коли проблеми вже виникли.
Із витратами на страхуванням здоров’я справи набагато менш оптимістичні…
Додайте сюди також той факт, що жінки живуть на 6-8 років довше, а проблем зі здоров’ям з віком тільки додається…

Тож не зайвим буде заздалегідь подумати про створення запасу коштів на непередбачені витрати або оформити страхові програми, що захистять вас фінансово на випадок проблем зі здоров’ям.

 

Вважаємо, що інвестиції – це складно

Якщо жінка і починає заощаджувати кошти, то найчастіше вони осідають на якомусь депозиті в банку. Поки їх невблаганно з’їдає інфляція, вони могли б приносити відчутний дохід, якби їх власниця зайнялася питаннями інвестування. Але найчастіше для жінки інвестиції – це страшна суміш з формул, графіків, індексів і страху втратити все в одну мить, а стресів в її житті і так вистачає.

До того ж велику роль грає наша ментальність. В нашій країні люди бояться відкладати гроші. Ще працюють стереотипи від батьків, які втратили заощадження в 90-ті, хтось поніс втрати в кризу 1998 року.
До того ж інвестування не поширене в нашій культурі, наші батьки ніколи цим не займалися. Ми не тільки мало знаємо, але ще і боїмося дізнаватися.
А раптом я зрозумію, яка дурна була все життя, зберігаючи гроші в банку під 4%, а можна було нормально заробити?!

Як бути? Якщо для вас індекси і котирування – дрімучий ліс, то для початку можна інвестувати в свою освіту. Наприклад, підвищити фінансову грамотність, а потім збільшити і свій добробут 😉

 

Наприкінець – трохи гарних новин: статистичні дані підтверджують, що розрив у фінансовій грамотності чоловіків і жінок незмінно скорочується. І це радує.

Ця тенденція форсується самим життям і обставинами.
Адже рано чи пізно багатьом з нас доведеться мати справу з інвестиціями, накопиченням та страхуванням.
Тож фінансова грамотність, ретельне планування і впевненість в своїх силах допоможуть створити гарний капітал та захистять від необачних помилок!

Фінансові помилки

 

При написанні блогу були використані матеріали статті “Six costly financial mistakes women need to avoid” та “4 Common Financial Mistakes Women Make – And How to Avoid Them”

 

До речі, якщо ви ще цього не зробили – підписуйтесь на наші сторінки у Telegram, в Instagram, та у Facebook – це зручний та сучасний спосіб дізнатись останні новини про життя вашої улюбленої компанії та про страхування в цілому 😉

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

865
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 865
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

591
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 591
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти