TAS life team
TAS life team

Фінансові помилки, які коштують жінкам дуже дорого

02.03.2021 467

Бути жінкою – дорого.

Так, фраза з репертуару Капітана Очевидність, але давайте по фактах:

 • Чи знали ви про існування так званого Pink Tax, або “рожевого податку”?
  Це націнка, яку вводять на жіночі товари, аналогічні чоловічим. Наприклад, один і той самий шампунь, оформлений по-різному для жінок і для чоловіків, буде відрізнятися ціною. Та не шампунями єдиними. Жінкам також обходяться дорожче:

  • Іпотека. За даними дослідження, жінки платять на 0,4 % більше при оформленні іпотеки, а за 20-30 років ця сума виявляється не такою вже маленькою.
  • Кредити. Дослідження 2016 року підтвердило, що банки надають жінкам позики з більшою відсотковою ставкою, хоча вони стають банкрутами рідше, ніж чоловіки.
  • Одяг. Білизна — на 29 %, сорочки — на 13-15 %, джинси — на 10 %, светри — на 6 % і навіть шкарпетки — на 3 %.
 • Не кажучи вже про комплекс витрат та заходів для догляду за собою, адже стандарти краси змушують постійно виглядати на мільйон. Тому українки в середньому витрачають на косметику і засоби догляду 7 200 грн на рік, а чоловіки – лише 3 800.
 • І при цьому ми заробляємо на 22% менше за чоловіків і заощаджуємо теж менше.
 • До того ж, через народження та виховання дітей в нас залишається менше часу та можливостей на кар’єру, бізнес і самовдосконалення.

Всі ці фактори, безумовно, впливають на рівень доходів жінок, їх майбутні пенсії і на накопичення їх особистих заощаджень.
Нам складніше управляти особистими фінансами, займатися фінансовим плануванням і інвестуванням. Ми відчуваємо себе менш впевнено в порівнянні із чоловіками, та часто робимо фінансові помилки.

Ось на цих помилках пропонуємо зупинитись детальніше та розібрати сім найбільш поширених.

Заощаджуємо замало коштів для виходу на пенсію та починаємо робити це занадто пізно

“До пенсії ще далеко…”

Така думка крутиться у нас в голові, коли нам 20, 30, а іноді навіть 50 років. Ми не думаємо про себе, а намагаємося дати все найнеобхідніше дітям чи допомогти батькам, або ж витрачаємо гроші на подорожі та гарний одяг, бо “один раз живемо!” і “скільки там тієї молодості!”.

Для створення пенсійних заощаджень не буває “дуже зарано”. Якщо ви досі ще не почали відкладати гроші на це – сьогодні саме час зробити перший крок та, принаймні, записатись на консультацію до фінансового консультанта, який розкаже про всі можливі варіанти накопичення та підбере оптимальні суми внеску.

 

Перекладаємо відповідальність на чоловіка

Часом жінки перекладають всі фінансові зобов’язання на чоловіка. На плечі благовірного лягають платежі по іпотеці, комуналці, автокредиту, витрати на їжу та одяг. Добре, коли в родині панує мир і злагода, тоді про погане думати зовсім не хочеться. Але трапляється, що чоловік іде. І жінка в одну мить може залишитися без чоловіка і без засобів до існування.

За словами експертів, корінь проблеми знову-таки криється в дитинстві. У дівчинки перед очима,скажімо, був приклад мами, яка тягне всю сім’ю. Подорослішавши, вона не хоче такого життя для себе. І в голові з’являються дві крайності – або ніякої відповідальності, або її потрібно забрати всю цілком. Жінка не може знайти для себе золоту середину.

Жінка може не працювати, але їй необхідно знати, як вона буде заробляти в разі необхідності, або заробляти нехай невеликі, але свої гроші – це додає їй впевненості в собі і робить відносини в парі більш стійкими.
Коли жінка повністю залежна фінансово від чоловіка, починається перекіс у відносинах і гри з владою – або «давай забезпечуй мене всім», або жінці потрібно дуже сильно підкорятися. У таких відносинах, на жаль, немає партнерської взаємодії.

 

Роздаємо гроші

Жінки більше за чоловіків витрачають на благодійність, частіше позичають друзям, надмірно підтримують вже дорослих дітей.
Сюди ж можна додати нездатність сказати «ні» нав’язливому продавцю.
Це все – небажання захищати власні гроші. Страх що про тебе погано подумають, що ти засмутиш людей і всесвіт своєю надмірною, як нам здається, ощадливістю. В результаті думаємо про інших, а не про себе.

Тож тут діє те ж саме правило, як в літаку під час аварії – спочатку надіньте маску на себе, а потім на дитину. Спочатку подбайте про своє фінансове благополуччя, а вже потім допомагайте іншим.

 

Граємо роль “гарної дівчинки” на роботі

Числені дослідження підтверджують цей неприємний факт: жінки менш вимогливі на роботі, ніж чоловіки. Природно, в підсумку вони і отримують менше.
Ми також менш напористі у питаннях зарплатні чи підвищення.
А ще ми, як правило, менш впевнені в собі, і відчуваємо, що повинні грати “за правилами”.
Дослідження показують, що співробітники та роботодавці справді очікують, що жінки будуть “гарними дівчинками”, а амбітний стиль поведінки розглядається як непривабливий та відштовхуючий. Однак, в той же час, цей самий стиль поведінки радо вітається у чоловіків.

Крім того, існує думка, яку, на жаль, поділяють багато жінок та їх роботодавців: що жінка є другорядним годувальником, і тому її дохід менш важливий. Це більше, ніж повна нісенітниця, особливо в наші неспокійні фінансові реалії – адже сім’я, де обидва партнери добре заробляють, набагато менше ризикує втратити все, якщо хтось із партнерів залищиться без роботи.

Часи, коли жінка повинна була а) сидіти і б) тихо, на щастя, давно вже минули. І нам варто позбуватися поганих звичок, нав’язаних суспільством чи вихованням. Роль “зручної та гарної дівчинки” – одна з них. Особливо коли мова йде про кар’єру та фінанси.

 

«Інвестуємо» всі гроші в дітей

«Я всі гроші вкладаю в дітей. Ранній розвиток, освіта за кордоном, допомога з житлом. На себе поки не залишається. Ну хоч дочка виросте – подбає».

Така стратегія має всі шанси провалитися. Діти кидають престижні вузи і їдуть волонтерами в Африку, невдало виходять заміж, у них може не скластися кар’єра. І навіть якщо все піде за планом, своїх турбот у них теж буде достатньо. Їм доведеться шукати роботу в світі штучного інтелекту, забезпечувати своїх дітей, боротися з емоційним вигоранням – передбачити складно, з чим їм доведеться зіткнутися. Тож давайте зробимо дітям подарунок – подбаємо про свою фінансову незалежність заздалегідь. А потім будемо лише приїжджати в гості до онуків з щедрими подарунками.

Вкладаючи в дітей, не забувайте подбати і про своє фінансове благополуччя!

 

Забуваємо подбати про своє здоров’я

За статистикою жінки витрачають на своє здоров’я більше, ніж чоловіки. Але це стосується лише поточних витрат – коли проблеми вже виникли.
Із витратами на страхуванням здоров’я справи набагато менш оптимістичні…
Додайте сюди також той факт, що жінки живуть на 6-8 років довше, а проблем зі здоров’ям з віком тільки додається…

Тож не зайвим буде заздалегідь подумати про створення запасу коштів на непередбачені витрати або оформити страхові програми, що захистять вас фінансово на випадок проблем зі здоров’ям.

 

Вважаємо, що інвестиції – це складно

Якщо жінка і починає заощаджувати кошти, то найчастіше вони осідають на якомусь депозиті в банку. Поки їх невблаганно з’їдає інфляція, вони могли б приносити відчутний дохід, якби їх власниця зайнялася питаннями інвестування. Але найчастіше для жінки інвестиції – це страшна суміш з формул, графіків, індексів і страху втратити все в одну мить, а стресів в її житті і так вистачає.

До того ж велику роль грає наша ментальність. В нашій країні люди бояться відкладати гроші. Ще працюють стереотипи від батьків, які втратили заощадження в 90-ті, хтось поніс втрати в кризу 1998 року.
До того ж інвестування не поширене в нашій культурі, наші батьки ніколи цим не займалися. Ми не тільки мало знаємо, але ще і боїмося дізнаватися.
А раптом я зрозумію, яка дурна була все життя, зберігаючи гроші в банку під 4%, а можна було нормально заробити?!

Як бути? Якщо для вас індекси і котирування – дрімучий ліс, то для початку можна інвестувати в свою освіту. Наприклад, підвищити фінансову грамотність, а потім збільшити і свій добробут 😉

 

Наприкінець – трохи гарних новин: статистичні дані підтверджують, що розрив у фінансовій грамотності чоловіків і жінок незмінно скорочується. І це радує.

Ця тенденція форсується самим життям і обставинами.
Адже рано чи пізно багатьом з нас доведеться мати справу з інвестиціями, накопиченням та страхуванням.
Тож фінансова грамотність, ретельне планування і впевненість в своїх силах допоможуть створити гарний капітал та захистять від необачних помилок!

 

При написанні блогу були використані матеріали статті “Six costly financial mistakes women need to avoid” та “4 Common Financial Mistakes Women Make – And How to Avoid Them”

 

До речі, якщо ви ще цього не зробили – підписуйтесь на наші сторінки у Telegram, в Instagram, та у Facebook – це зручний та сучасний спосіб дізнатись останні новини про життя вашої улюбленої компанії та про страхування в цілому 😉

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок
5 живучих міфів про здоров’я

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

25
Звідки беруться міфи про здоров’я? Усі ці “не сиди так близько до телевізора, зіпсуєш зір” та “одягайся тепліше, бо застудишся”? Частиною з них ми завдячуєм...
12 хв на читання 25
 • #Лайф-хак від ТАС
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
12 хв на читання
13.04.2021 Читати
12 способів уберегти себе від раку

Роман Бабич

Роман Бабич

63
"Майбутнє належить медицині запобіжній. Ця наука, йдучи пліч-о-пліч з «лікувальною», принесе безсумнівну користь людству." - це слова ще з ХІХ століття Миколи ...
4 хв на читання 63
 • #ДокторТАС
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
12.04.2021 Читати
Щастя за гроші не купиш?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

100
- Скажіть, Шура, чесно, скільки вам потрібно грошей для щастя? - запитав Остап. - Тільки підрахуйте все. - Сто рублів, - відповів Балаганов, з жалем відриваючи...
9 хв на читання 100
 • #Лайф-хак від ТАС
9 хв на читання
09.04.2021 Читати
Вакцинація – правда та міфи

Дарина Дмитрієвська

Дарина Дмитрієвська

120
Якби ви знали, що на тій вулиці, якою ви постійно ходите на роботу, на вас може впасти цеглина, а змінити маршрут чи примусити ЖЕК відреставрувати будівлю немож...
8 хв на читання 120
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
08.04.2021 Читати
Вхід в кабінет Клієнта
Вхід в кабінет Консультанта

в розробці

Вхід в кабінет