А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальний статус?
Таким чином з’явився термін «відмивання грошей» (англ. money laundering). Іншими словами, це «очищення» доходів, яке бере початок від серйозного злочину з метою приховання його скоєння.
Для протидії таких злочинів в 1989 році, згідно з рішенням «великої сімки», була створена міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей – FATF (The Financial Action Task Force).
Метою роботи FATF є розвиток і впровадження на міжнародному рівні заходів і стандартів з боротьби щодо відмивання грошей. Після подій 11.09.2001 діяльність цієї організації спрямована також на боротьбу з фінансуванням тероризму.
Одним із напрямків діяльності FATF є визначення переліку неблагонадійних для співпраці країн, який називають «чорним списком». Україна також колись була в «чорному списку», але після прийняття низки законодавчих актів з впровадження рекомендацій FATF була з нього виключена. Наразі Україна продовжує вдосконалення системи фінансового моніторингу.
Поняття «Фінансовий моніторинг» – це діяльність із виявлення незаконно отриманих доходів та запобігання фінансуванню тероризму. Виконання вимог та дотримання міжнародних стандартів фінансового моніторингу дуже важливе, адже спрямоване на загальноекономічний розвиток нашої держави та довіру до України на міжнародному рівні.