Ольга Фесан

Що таке фінансовий моніторинг?

21.06.2022 108

А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальний статус?

Таким чином з’явився термін «відмивання грошей» (англ. money laundering). Іншими словами, це «очищення» доходів, яке бере початок від серйозного злочину з метою приховання його скоєння.

Що таке фінансовий моніторинг та "відмивання грошей"?

Для протидії таких злочинів в 1989 році, згідно з рішенням «великої сімки», була створена міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей – FATF (The Financial Action Task Force).
Метою роботи FATF є розвиток і впровадження на міжнародному рівні заходів і стандартів з боротьби щодо відмивання грошей. Після подій 11.09.2001 діяльність цієї організації спрямована також на боротьбу з фінансуванням тероризму.

Одним із напрямків діяльності FATF є визначення переліку неблагонадійних для співпраці країн, який називають «чорним списком». Україна також колись була в «чорному списку», але після прийняття низки законодавчих актів з впровадження рекомендацій FATF була з нього виключена. Наразі Україна продовжує вдосконалення системи фінансового моніторингу.

Поняття «Фінансовий моніторинг» – це діяльність із виявлення незаконно отриманих доходів та запобігання фінансуванню тероризму. Виконання вимог та дотримання міжнародних стандартів фінансового моніторингу дуже важливе, адже спрямоване на загальноекономічний розвиток нашої держави та довіру до України на міжнародному рівні.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1092
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1092
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

733
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 733
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

882
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 882
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

770
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 770
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти