Анастасія Ведишева

Страхові збитки від стихійних лих у 2020 році

та нова ризикова модель

02.04.2021 205

Тенденція втрат від катастроф за останні роки є тривожним сигналом для страхової галузі.
Це підтверджується зростаючими збитками, викликаними так званими «вторинними» ризиками (незалежними подіями малого або середнього розміру або ж вторинними наслідками первинних ризиків).

Інститут Swiss Re очікує, що втрати від вторинних ризиків зростуть через збільшення страхових активів в районах, схильних до більш екстремальних погодних умов.

Експерти стверджують: “Страховики повинні приділяти більше уваги первинним і вторинним ризикам, щоб мати можливість стійко підтримувати бізнес катастроф і будувати глобальну стійкість.

Фахівці з Інституту Swiss Re – Люсія Бевере, старший аналітик даних катастроф та Андреас Вейгель, керівник відділу небезпечних природних явищ – підготували звіт про наслідки стихійних лих у 2020 році, який ми і пропонуємо вашій увазі.

 


 

Глобальні економічні втрати від стихійних лих в минулому році склали 190 млрд доларів.

Виражені у ВВП на душу населення, ці збитки зросли на 1,6% між 1970 та 2020 роками на основі 10-річного ковзного середнього. Це свідчить про те, що якби сьогодні сталось якесь зі стихійних лих минулого, масштаб збитків був би більшим через накопичення соціально-економічної цінності та іншої динаміки, такої як зміни клімату протягом минулих років.

Сума страхових збитків від усіх минулорічних катастроф в усьому світі склала 89 млрд доларів (у 2019 році – 63 млрд дол.).

Основними страховими висновками цього щорічного звіту про катастрофи є:

Глобальні страхові збитки від стихійних лих у 2020 році склали 81 млрд доларів США, тоді як техногенні катастрофи призвели до страхових збитків в розмірі 8 млрд доларів США.

Події, спричинені вторинними ризиками, становили понад 70% страхових збитків внаслідок стихійних лих.
Минулого року це були, в першу чергу, сильні конвективні бурі та лісові пожежі. За останні 10 років конвективні бурі (що спричиняють смерчі) стали причиною більше половини світових страхових збитків від вторинних ризиків.

Однак 2020 рік також нагадав нам і про потенціал пікових втрат від первинних ризиків.
Примітно, що минулорічний сезон ураганів у Північній Атлантиці був дуже активним. І просто за щасливим співпадінням шторми вразили райони з низькою щільністю населення, людською активністю та/або низьким страховим покриттям.

Крім того, історія підказує нам, що втрати від первинних ризиків будуть лише зростати. А дивлячись на вже існуючу тенденцію, ми можемо припустити, що майбутні сценарії пікових збитків також можуть суттєво зрости. Наприклад, ми підрахували, що в рік сезону ураганів, що спричиняють пікові збитки, а також численних подій із вторинними ризиками, сукупні щорічні страхові збитки можуть становити 250-300 млрд доларів.

Основні фактори, що впливають на результати первинних та вторинних збитків, однакові, включаючи мінливий соціально-економічний розвиток та наслідки зміни клімату. Однак первинні ризики добре контролюється страховою галуззю, тоді як вторинні – набагато менше.

Тож необхідно збалансувати зусилля з оцінки ризиків та поставити вторинні ризики в пріорітет.

Враховуючи динамічну природу ризиків, першорядним має бути перспективний, а не ретроспективний аналіз даних, щоб уникнути недооцінювання масштабів потенційних сьогоднішніх та майбутніх втрат.
Побудова нової ризикової моделі також потребує неупередженого підходу. Не потрібно покладатись на спостереження за історичними даними, адже це може бути не найкращим прикладом в сучасних умовах.

“Зміна клімату є системним ризиком для всього світу. Однак, на відміну від кризи COVID-19, він не має кінцевого терміну дії.”

Жером Гегелі, головний економіст групи, Swiss Re

 

За матеріалами статті “Natural catastrophes in 2020”

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

5 простих кроків до дорослого життя

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

37
Кажуть, коли вперше розумієш, що гіркий шоколад - смачний, оливки - ще смачніші, а сир з пліснявою - то взагалі феєрія, все, шляху назад немає - ти остаточно ст...
2 хв на читання 37
  • #Лайф-хак від ТАС
2 хв на читання
27.07.2021 Читати
Чи є можливість заробити більше 5% річних у доларах?

Ярослав Панченко

Ярослав Панченко

116
У першій частині статті ми розглянули можливості заробітку на заощадженнях у доларах США. Депозит у банку, державні облігації, і нарешті, ТАС-Інвест валютний –...
116
  • #ШколаТАС
26.07.2021 Читати
Як відрізнити меланому від родимки та врятувати життя?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

223
У різні часи люди по-різному відносилися до родимок. В середньовіччя за «мітку диявола» могли спалити на вогнищі, оголосивши відьмою, а ось, наприклад, при дво...
223
  • #ДокторТАС
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
23.07.2021 Читати
Про аспірин

Іван Дмитрик

Іван Дмитрик

98
Як це часто буває, назва статті майже немає жодного відношення до самого її вмісту. Якось воно так пишеться та й пишеться... Думав спочатку написати про «втори...
98
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
22.07.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти