Ольга Фесан

Два рівні фінмоніторингу

26.07.2022 137

Сьогодні говоримо з вами про систему фінансового моніторингу.

 

Вона є двох рівнів: первинна та державна.

Первинна система – це суб’єкти, які безпосередньо мають контакт з особами, що теоретично можуть мати намір легалізувати (відмити) набуті незаконним шляхом кошти або фінансувати тероризм.

Простими словами, це установи, куди можуть звертатися за послугами люди, які мають намір легалізувати доходи отриманні злочинним шляхом. Такими установами можуть бути: банки, страхові компанії, кредитні спілки, ломбарди, оператори поштового зв’язку, нотаріуси.

Як ви вже розумієте, аби цього не сталося, над такими установами на першому рівні повинен бути нагляд та контроль. І під усе це повинна бути створена нормативна база. Таким чином з’являється другий рівень – державний.

рівні фінмоніторингу

Державний рівень – це суб’єкти, які здійснюють контроль первинних суб’єктів, забезпечують нормативною базою, приймають певні рішення, збирають та обробляють статистичні дані, забезпечують співробітництво з міжнародними організаціями, задіяними у сфері боротьби з відмиванням доходів, фінансуванням тероризму чи розповсюдження зброї масового знищення.

До державного рівня відносяться: Національний Банк України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Міністерство цифрової трансформації України та Держфінмоніторинг.

 

Отже, страхова компанія є суб’єктом первинного рівня.
А суб’єктом державного рівня для страхової компанії є Національний Банк України.

Національний банк встановлює до банків та небанківських установ, в тому числі страхових компаній, вимоги щодо протидії відмиванню незаконно отриманих доходів та перевіряє їх дотримання, щоб запобігти легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та зміцнити довіру громадян до фінансової системи держави.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Хто він – відповідальний працівник фінмоніторингу?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

21
Сьогодні говоримо про відповідального працівника.   Так-так, хто він (чи вона) такий та які функції на нього покладені? Минулого разу ми вам розповіда...
4 хв на читання 21
  • #ШколаТАС
4 хв на читання
10.08.2022 Читати
“ТАС-Лікар” – простий доступ до кращої медицини в Україні!

Ольга Фесан

TAS Life team

133
Що таке "ТАС-Лікар"? "ТАС-Лікар" – наша нова сучасна програма страхування від критичних захворювань, що покриває діагностику та лікування онкології кардіохірур...
7 хв на читання 133
  • ТАС-Лікар
7 хв на читання
03.08.2022 Читати
Чим займається Держфінмоніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

180
А ви знаєте, яка служба в Україні співпрацює з понад 150 підрозділами фінансових розвідок країн світу, має власний прапор та емблему? Так, сьогодні поговоримо ...
1 хв на читання 180
  • #ШколаТАС
1 хв на читання
12.07.2022 Читати
Чи очікує вас фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

235
Ви колись замислювались над тим, чи підпадаєте фінансовому моніторингу? Відповідь проста: якщо Ви хоч раз в житті укладали договір страхування, відкрив...
2 хв на читання 235
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
05.07.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти