Американський журнал Time визнав
рік найгіршим в історії і помістив на обкладинку цифру 2020, перекреслену червоним хрестом.TIME’s new cover: 2020 tested us beyond measure. Where we go after this awful year https://t.co/5raFYUSgeZ pic.twitter.com/im3NWiBqJC
— TIME (@TIME) December 5, 2020
У публікації, присвяченій обкладинці, кінокритик
пише, що в світовій історії бували і гірші роки. Але переважній більшості з живучих сьогодні людей порівняти 2020 й просто нема з чим.Світ буквально збожеволів на темі зростання світової загрози. Така реакція на небезпеку знайома людству з незапам’ятних часів.
Однак сучасне надмірне споживання новин неодмінно викликає неабиякий стрес. Цей факт вже майже нікого не шокує.
Згідно з опитуванням
за 2017 рік, у респондентів, які постійно стежили за новинами, були відзначені і багато інших негативних симптоми.
Те ж саме опитування показало, що не менше американців постійно оновлюють новинну стрічку в соцмережах. Кожен десятий перевіряє новини .
Для цього феномена навіть придумали назву –
(довгострокове читання поганих новин). Серце б’ється, мозок безперервно пильнує в очікуванні наступної катастрофи.Тим більше, що трагедій навколо вистачає, щоб не дати нам відірватися від екранів: коронавірус, вибухи, теракти, пожежі, фінансові кризи, політичні страйки…
У західній культурі люди і без того схильні бачити поточні події в негативному ключі. За даними дослідження
Думаючи про минуле, ми частіше згадуємо щось хороше. Іноді цей феномен називають « » або « ».
Наші предки могли б посперечатися, що
рік став найгіршим за всю історію. Так, відбувається багато чого страшного, але в минулому таке вже бувало, і не раз.На думку істориків і вчених найгірший рік в історії людства, все ж, не 2020 й, а
Проаналізувавши літописи про світові катастрофи, вчені встановили, що в році Європа, Близький Схід і деякі регіони Азії перебували майже в повній темряві протягом . У цей час відбулися катастрофічні виверження вулканів, які викликали тривале похолодання і голод.
Температура влітку опустилася до
градуса тепла, ставши передвісником .В
році відбулося , яке стало причиною подальшої пандемії чуми, посухи, неврожаю, аномальних погодних явищ і голоду. Все це призвело до масових міграцій і війн, а також загибелі великої кількості людей…Психологи стверджують, що ми, можливо, ніколи не навчимося сприймати сьогодення як ідеал. Але ми можемо навчитися контролювати свої схильності. Перше, що потрібно зробити, – визнати, що споживання інформації змінює наше сприйняття.
Якщо ми звикнемо відслідковувати напрямок наших думок, то зможемо взяти їх під контроль і не втрачати контакт з реальністю.
Щоб приборкати свої ностальгічні спотворення, треба більш реалістично підходити до минулого і його порівнянні з сьогоденням. Так, пандемія – страшна річ, але ми ж не в Середньовіччі живемо. Ми в кращому становищі, ніж тодішні селяни, які опинилися в епіцентрі епідемії бубонної чуми. На відміну від них, ми хоча б розуміємо, як працюють мікроби.
Погляньте на сьогодення ширше, оцініть те, що маєте.
- Людство навчилось , адже це один з найдешевших і найбільш ефективних заходів захисту від зараження коронавірусом, а також багатьма іншими інфекційними захворюваннями. Коронавірус приходить і уходить (рано чи пізно), а корисні звички залишаються.
- Локдаун підштовхнув до бізнес-процеси та особисте спілкування, змістивши їх у віртуальний світ. Безліч складних алгоритмів із обов’язковою особистою присутністю . Платформа відеоконференцій Zoom зросла до онлайн зустрічей щодня, а кількість її користувачів – перевищила .
- Мільйони людей по всьому світу зрозуміли, що сидіти вдома на карантині веселіше із хатнім улюбленцем. Кількість бажаючих
- Бізнес був змушений переосмислити необхідність і виявилось, що в багатьох сферах робота з дому навіть ефективніша.
- Працюючи з дому, ми почали . За підрахунками в середньому ми витрачали на стояння у заторах .
- Шаленими темпами зросла кількість онлайн мастер-класів та онлайн курсів.
- Карантинні обмеження та коронакриза дали поштовх багатьом підприємцям .
- Людство належним чином оцінило переваги в умовах обмеження пересування.
- Фокус уваги в кожній країні змістився на , давши поштовх локальним ринкам.
- Також змістився і фокус уваги кожного з нас
t.me/TASlife, на нашу сторінку в Instagram, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –