TAS life team
TAS Life team

2020-й: найгірший рік в історії?

спойлер: ні

11.12.2020 465

Американський журнал Time визнав 2020 рік найгіршим в історії і помістив на обкладинку цифру 2020, перекреслену червоним хрестом.

У публікації, присвяченій обкладинці, кінокритик Стефані Захарек пише, що в світовій історії бували і гірші роки. Але переважній більшості з живучих сьогодні людей порівняти 2020 й просто нема з чим.

Світ буквально збожеволів на темі зростання світової загрози. Така реакція на небезпеку знайома людству з незапам’ятних часів.
Однак сучасне надмірне споживання новин неодмінно викликає неабиякий стрес. Цей факт вже майже нікого не шокує.

Згідно з опитуванням American Psychological Association за 2017 рік, у респондентів, які постійно стежили за новинами, були відзначені безсоння, тривожність, втома і багато інших негативних симптоми.
Те ж саме опитування показало, що не менше 20% американців постійно оновлюють новинну стрічку в соцмережах. Кожен десятий перевіряє новини раз на годину.

Для цього феномена навіть придумали назву – думскроллінг (довгострокове читання поганих новин). Серце б’ється, мозок безперервно пильнує в очікуванні наступної катастрофи.

Тим більше, що трагедій навколо вистачає, щоб не дати нам відірватися від екранів: коронавірус, вибухи, теракти, пожежі, фінансові кризи, політичні страйки…

У західній культурі люди і без того схильні бачити поточні події в негативному ключі. За даними дослідження Кері Морвіджа, професора маркетингу з Бостонського університету, усі ми схильні ностальгувати про прекрасне минуле. Це відбувається тому, що пам’ять вибіркова і частіше зберігає позитивні моменти.
Думаючи про минуле, ми частіше згадуємо щось хороше. Іноді цей феномен називають «рожевою ретроспективою» або «ностальгічним спотворенням».

Хто ж переможець антирейтингу?

Наші предки могли б посперечатися, що 2020 рік став найгіршим за всю історію. Так, відбувається багато чого страшного, але в минулому таке вже бувало, і не раз.

найгірший рік в історії

На думку істориків і вчених найгірший рік в історії людства, все ж, не 2020 й, а 536 рік нашої ери, який не тільки запам’ятався “нескінченним мороком”, але і спричинив за собою цілий ряд лих.
Проаналізувавши літописи про світові катастрофи, вчені встановили, що в 536 році Європа, Близький Схід і деякі регіони Азії перебували майже в повній темряві протягом 18 місяців. У цей час відбулися катастрофічні виверження вулканів, які викликали тривале похолодання і голод.

Температура влітку опустилася до +1 градуса тепла, ставши передвісником найхолоднішого десятиліття за 2300 років.

В 540 році відбулося друге велике виверження, яке стало причиною подальшої пандемії чуми, посухи, неврожаю, аномальних погодних явищ і голоду. Все це призвело до масових міграцій і війн, а також загибелі великої кількості людей…

“Раніше було краще?”

Психологи стверджують, що ми, можливо, ніколи не навчимося сприймати сьогодення як ідеал. Але ми можемо навчитися контролювати свої схильності. Перше, що потрібно зробити, – визнати, що споживання інформації змінює наше сприйняття.

Якщо ми звикнемо відслідковувати напрямок наших думок, то зможемо взяти їх під контроль і не втрачати контакт з реальністю.

Раніше було краще

Щоб приборкати свої ностальгічні спотворення, треба більш реалістично підходити до минулого і його порівнянні з сьогоденням. Так, пандемія – страшна річ, але ми ж не в Середньовіччі живемо. Ми в кращому становищі, ніж тодішні селяни, які опинилися в епіцентрі епідемії бубонної чуми. На відміну від них, ми хоча б розуміємо, як працюють мікроби.

Погляньте на сьогодення ширше, оцініть те, що маєте.

Ми вирішили показати гарний приклад і пригадати щонайменше 10 позитивних подій, які трапилися в 2020-м. Їх могло бути більше – але формат блогу не дозволяє зловживати вашою увагою ))

10 позитивних подій

Тому пропонуємо вам продовжити цей список самостійно, додавши в нього власні пункти!

 1. Людство навчилось ретельніше мити руки з милом, адже це один з найдешевших і найбільш ефективних заходів захисту від зараження коронавірусом, а також багатьма іншими інфекційними захворюваннями. Коронавірус приходить і уходить (рано чи пізно), а корисні звички залишаються.
 2. Локдаун підштовхнув до якісних змін бізнес-процеси та особисте спілкування, змістивши їх у віртуальний світ. Безліч складних алгоритмів із обов’язковою особистою присутністю скоротилась до кількох кліків мишкою. Платформа відеоконференцій Zoom зросла до 10 мільйонів онлайн зустрічей щодня, а кількість її користувачів – перевищила 300 мільйонів.
 3. Мільйони людей по всьому світу зрозуміли, що сидіти вдома на карантині веселіше із хатнім улюбленцем. Кількість бажаючих взяти кота чи собаку з притулку зросла настільки, що деякі притулки звітували про прилаштування в нові домівки усіх тварин, що були в наявності.улюбленець
 4. Бізнес був змушений переосмислити необхідність особистої присутності робітників в офісах і виявилось, що в багатьох сферах робота з дому навіть ефективніша.
 5. Працюючи з дому, ми почали заощаджувати час на поїздках на роботу. За підрахунками в середньому ми витрачали на стояння у заторах 54 години на рік.
 6. Шаленими темпами зросла кількість онлайн мастер-класів та онлайн курсів. Освіта та навчання стали доступнішими з будь-якого куточку світу, да є інтернет.Освіта та навчання
 7. Карантинні обмеження та коронакриза дали поштовх багатьом підприємцям переосмислити свій бізнес та наважитись на необхідні зміни.
 8. Людство належним чином оцінило переваги телемедицини в умовах обмеження пересування.
 9. Фокус уваги в кожній країні змістився на внутрішніх виробників, давши поштовх локальним ринкам.
 10. Також змістився і фокус уваги кожного з нас на власну родину та самих себе. Ми почали більше думати про власне здоров’я та здоров’я близьких.Фокус на родину та самих себе

Продовжуємо в тому ж дусі та налаштовуємось на позитив!
Все буде добре!

 

Під час написання блогу використано матеріали статті “Surprisingly – 20 Good Things That Have Happened So Far in 2020”

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, на нашу сторінку в Instagram, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Як вести домашню бухгалтерію: консервативні та сучасні способи

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

26
В наших блогах про фінансову грамотність ми вже розповідали, що основою ведення бюджету є чітке розуміння особистих витрат та доходів або усієї родини. Ведення ...
7 хв на читання 26
 • #Лайф-хак від ТАС
7 хв на читання
26.01.2022 Читати
Що таке біткоїн?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

54
Навіщо розбиратись в усіх цих біткоїнах, майнінгах та блокчейнах, якщо не плануєш заробляти гроші на криптовалюті? по-перше, тому що поява біткоїна без пер...
3 хв на читання 54
 • #ШколаТАС
3 хв на читання
25.01.2022 Читати
Як InsurTech змінює ринок страхування

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

73
До недавніх пір страхова галузь вважалася однією із найконсервативніших. Ми не могли собі уявити, що можна укласти договір без купи паперів та документів, а вре...
6 хв на читання 73
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
24.01.2022 Читати
Засинаєте після їжі? Час дізнатись – чому

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

113
Погодьтесь, доволі незручно, коли після сніданку плануєш активно взятися до роботи, а натомість стаєш більше схожим на це кошеня... 😴 Сьогодні розберемос...
8 хв на читання 113
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
21.01.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти