TAS life team
TAS life team

Викупна сума

Все, що ви хотіли знати, але не наважувались спитати

06.03.2018 1022

Друзі, прийшов час розібратися, що таке викупна сума, коли вона виплачується та від чого залежить її об’єм, адже сама наявність такої опції – одна з важливих особливостей накопичувального страхування і знати їх необхідно кожному Клієнту.

Перш за все, зазначимо, що Страхувальник має право достроково припинити дію Договору в будь-який момент. Про такий намір необхідно письмово повідомити Компанію не пізніше 30-ти календарних днів до запропонованої дати припинення Договору.

Тож, викупна сума – це гроші, які страхова компанія виплачує Клієнту у разі дострокового припинення дії Договору страхування. 

Розмір викупної суми залежить від періоду протягом якого діяв Договір та розраховується математично згідно з Методикою розрахунку викупних сум.

Важливо! За умовами Договору страхування Клієнт може отримати викупну суму лише після трьох повних років страхування. Чому так? Бо в перші роки дії Договору Компанія несе адміністративні і накладні витрати, а також зобов’язана відраховувати сплачені Клієнтом кошти до страхових резервів за ризиковою складовою.

Викупна сума зростає пропорційно до внесених страхових платежів і пропорційно терміну, протягом якого вносились внески. І чим пізніше Клієнт розірве поліс, тим більшу частину вже внесених грошей він зможе отримати.

Доречі, дізнатись про розмір викупної суми на конкретну дату можна у Кабінеті Клієнта на сайті Компанії, а її розмір на кінець кожного року вказаний на зворотній стороні Полісу основного страхування.

Як ви бачите, достроково розривати Договір страхування невигідно, адже Клієнт втрачає не лише страховий захист, а й частину внесених коштів. Проте, якщо склалася така необхідність, необхідно враховувати вимоги Податкового Кодексу України, згідно якого викупна сума оподатковується:

  • для довгострокових Договорів на 18% ПДФО + 1,5% військового збору. При цьому розмір викупної суми, яка підлягає оподаткуванню зменшується на страхові внески сплачені до 2004 року.
  • для короткострокових Догворів на 18% ПДФО + 1,5% військового збору із суми, що перевищує суму внесених страхових внесків.

У випадку, якщо Клієнт тимчасово не має можливості сплачувати страхові внески, Компанія може запропонувати йому редукувати страхову суму. Ця процедура дозволяє продовжити дію Договору до моменту, коли Клієнт матиме змогу відновити сплату внесків. Про редукування ми вам розповімо в наших наступних випусках, слідкуйте за публікаціями в блозі!

P.S. Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial  

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

TAS life підкорює вершини!

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

152
На Заході України кажуть: якщо ви були в Карпатах, але не піднялися на Говерлу - нікому не кажіть, що були в горах. ФанТАСтична команда TAS life може заявити з...
99 хв на читання 152
  • #ЖиттяТАС
99 хв на читання
30.07.2021 Читати
Як накопичити кошти на навчання дитині?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

159
Народження крихітки у родині – це завжди велике щастя! Та водночас і велика відповідальність - адже час мине дуже швидко і вже через 18 років дитинці необхідно...
10 хв на читання 159
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #Програми для дитини
10 хв на читання
29.07.2021 Читати
TAS Life – професійне страхування спортсменів

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

115
Вихідні 24 та 25 липня були надзвичайно насичені! Адже в Києві відбувалося дві фанТАСтичні події, у яких була задіяна і Ваша улюблена страхова компанія: Triath...
10 хв на читання 115
  • #ЖиттяТАС
  • #ПартнериТАС
10 хв на читання
28.07.2021 Читати
5 простих кроків до дорослого життя

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

116
Кажуть, коли вперше розумієш, що гіркий шоколад - смачний, оливки - ще смачніші, а сир з пліснявою - то взагалі феєрія, все, шляху назад немає - ти остаточно ст...
2 хв на читання 116
  • #Лайф-хак від ТАС
2 хв на читання
27.07.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти