Друзі, прийшов час розібратися, що таке викупна сума, коли вона виплачується та від чого залежить її об’єм, адже сама наявність такої опції – одна з важливих особливостей накопичувального страхування і знати їх необхідно кожному Клієнту.
Перш за все, зазначимо, що Страхувальник має право достроково припинити дію Договору в будь-який момент. Про такий намір необхідно письмово повідомити Компанію не пізніше 30-ти календарних днів до запропонованої дати припинення Договору.
Тож, викупна сума – це гроші, які страхова компанія виплачує Клієнту у разі дострокового припинення дії Договору страхування.Розмір викупної суми залежить від періоду протягом якого діяв Договір та розраховується математично згідно з Методикою розрахунку викупних сум.
За умовами Договору страхування Клієнт може отримати викупну суму лише після страхування. Чому так? Бо в перші роки дії Договору Компанія несе адміністративні і накладні витрати, а також зобов’язана відраховувати сплачені Клієнтом кошти до страхових резервів за ризиковою складовою.
Викупна сума зростає пропорційно до внесених страхових платежів і пропорційно терміну, протягом якого вносились внески. І чим пізніше Клієнт розірве поліс, тим більшу частину вже внесених грошей він зможе отримати.
, а її розмір на кінець кожного року вказаний на зворотній стороні Полісу основного страхування.
Як ви бачите, достроково розривати Договір страхування невигідно, адже Клієнт втрачає не лише страховий захист, а й частину внесених коштів. Проте, якщо склалася така необхідність, необхідно враховувати вимоги Податкового Кодексу України, згідно якого викупна сума оподатковується:
- на 18% ПДФО + 1,5% військового збору. При цьому розмір викупної суми, яка підлягає оподаткуванню зменшується на страхові внески сплачені до 2004 року.
- на 18% ПДФО + 1,5% військового збору із суми, що перевищує суму внесених страхових внесків.
У випадку, якщо Клієнт тимчасово не має можливості сплачувати страхові внески, Компанія може запропонувати йому
. Ця процедура дозволяє продовжити дію Договору до моменту, коли Клієнт матиме змогу відновити сплату внесків. Про редукування ми вам розповімо в наших наступних випусках, слідкуйте за публікаціями в блозі!t.me/TASlife, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –