TAS life team
TAS Life team

Подорожуй із TAS life! Музеї просто неба

04.11.2020 825

Україна багата красивими місцями та визначними подіями. Все разом можна побачити у музеях просто неба. Сьогодні розповімо про музеї мініатюр, де можна побачити визначні місця як на долоні; авіамузей, що вражає відвідувачів своєю експозицією та скансени, відвідавши які можна поринути у часи 200-літньої давнини та відчути дух предків.

Що таке скансени?
Це так звані живі музеї з насиченими анімаційними програмами відтворення історичного середовища, де туристів приваблюють не лише окремі споруди, предмети старовини, а й професійні працівники-аніматори, які своїми заняттями відтворюють побут, поведінку, матеріальну і духовну культуру попередніх епох, вони розкривають традиційні ремесла і види діяльності, характерні для відповідної місцевості і часу, наприклад, роботу мірошника, ткача, коваля, гончара, тесляра, винокура, пасічника і багато інших.

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ УКРАЇНИ

Найяскравіший приклад скансена – музей, відомий багатьом під назвою «Пирогово».
Це найбільший у Європі музей просто неба. Тут можна побачити всю Україну в мініатюрі: від Слобожанщини до Полісся. Найстаріший експонат музею – хата 1587 року.
Вітряки, водяні млини, кузня, колиба, сільська управа, церковнопарафіяльна школа, садиба священника, шинок – загалом колекція етнографічних експонатів налічує 70 тисяч предметів.
Цікаве місце для відвідування як дорослим, так і діткам.

Музеї просто неба

 

МУЗЕЙ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ СЕРЕДНЬОЇ НАДДНІПРЯНЩИНИ

Не менш популярний скансен – музей в Переяславі-Хмельницькому. Це номер один у списку найближчих подорожей.
Тут зосереджена неймовірна кількість предметів, експонатів, будівель, тематичних будівель. Ви точно захочете побачити все!
Загалом на території розміщено 185 об’єктів та понад 20 000 елементів народного мистецтва, побутових речей, знарядь праці, є два рукотворні станки, дендропарк та городи.
Є такі давні будівлі: поховальні скрині IV тисячоліття до н.е., напівземлянка ХІ століття, частина стоянки пізнього палеоліту (15 тисяч років до н. е.).
Інші пам’ятки архітектури представлені в залежності від професії людини (ткач, знахар, столяр, гончар, священник, бондар, чинбар) та статку (вдова, заможний селянин, бідняк, безземельник). Ще є копії сільської управи, школи та церкви.

музей в Переяславі-Хмельницькому

 

МУЗЕЙ АВІАЦІЇ

Державний музей авіації України імені О.К. Антонова є наймолодшим і, разом з тим, найбільшим історико-технічним музеєм країни.
Музей розмістився на території колишньої навчально-авіаційної бази, а приписані до неї літаки стали ядром його колекції.
Спочатку налічувалось всього 30 бортів, а сьогодні музей володіє експозицією з більше ніж 80 літаків і вертольотів.
Знаходиться музей за адресою: м.Київ, вул.Медова, 1

Державний музей авіації України імені О.К. Антонова

 

УКРАЇНА В МІНІАТЮРІ

Вирушити в подорож по Україні можна, не виїжджаючи за межі Києва.
Парк “Україна в мініатюрі” дозволить побачити замки Західної України, фортеці Поділля, а також головні визначні пам’ятки Одеси і Києва. У парку є мініатюрний Дніпро, який перетинають п’ять київських мостів, центральний вокзал, аеропорт “Бориспіль”, Києво-Печерська Лавра, Софійський собор, Золоті Ворота. Масштаб макетів 1:33.
Гуляючи по міні Хрещатику, відчуваєш себе справжнім велетнем!
Обійти локації можна самостійно, а можна замовити екскурсію, під час якої гід поділиться цікавими фактами з історії України.

Україна в мініатюрі

 

МУЗЕЙ МІНІАТЮР «ЗАМКИ УКРАЇНИ»

Ще один музей мініатюр можна відвідати в Кам’янці-Подільському.
На одній території просто неба зібрано 16 замків із різних куточків країни, що детально відтворені київськими майстрами!
Тут можна побачити зменшені версії Старого замку, Хотинської фортеці, Білгород-Дністровської фортеці, замку Любарта, Петриківського замку, Олеського і Підгорецького замків, замку Шенборнів.
Оцінити красу мініатюр можна самостійно, а можна замовити екскурсію і почути цікаві факти і легенди кожного із замків.

музей мініатюр можна відвідати в Кам'янці-Подільському

 

А що можуть сказати наші колеги та друзі про свої мандрівки цими місцями?

Катерина Позднякова, Головний Адміністратор Управління розвитку агентської мережі TAS life

Зазвичай у вихідні або святкові дні ми намагаємося зібратись разом усією сім’єю, приділити увагу дітям та відвідати щось новеньке в місті.
Якось влітку ми вирішили поїхати до музею під відкритим небом – Парк «Київ в мініатюрі», що розташований у Києві на території Гідропарку.
В парку безліч архітектурних об’єктів Києва, які виконані в масштабі 1:33.
За той час, що ми там провели, у кожного з нас з’явилися улюблені міні-макети. Наприклад, увагу старшого сина дуже привернув макет Чорнобильської АЕС, аеропорт Бориспіль та Адміністрація Президента. Молодшому сину надзвичайно сподобався Майдан Незалежності та річка Дніпро.
Ми провели цікавий день, неначе за декілька годин об’їхали усю нашу Україну.
Парк викликав багато вражень та спогадів і в дорослих – деякі будівлі ми вже бачили на власні очі, коли мандрували країною, а деякі тепер ще хочемо побачити.
Усім дуже рекомендую цей парк для відвідування!

 

 


 

Маєте цікавий досвід подорожей Україною чи світом?
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на taslifemarketing@gmail.com з темою «Подорожуй із TAS» і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.

При підготовці блогу ми використали матеріали сайтів:
ukraine-is.com
firtka.if.ua

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, нашу сторінку в Instagram та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

870
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 870
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

593
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 593
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

678
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 678
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

592
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 592
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти