Україна багата красивими місцями та визначними подіями. Все разом можна побачити у музеях просто неба. Сьогодні розповімо про
, де можна побачити визначні місця як на долоні; , що вражає відвідувачів своєю експозицією та , відвідавши які можна поринути у часи -літньої давнини та відчути дух предків.Що таке скансени?
Це так звані з насиченими анімаційними програмами відтворення історичного середовища, де туристів приваблюють не лише окремі споруди, предмети старовини, а й професійні працівники-аніматори, які своїми заняттями відтворюють побут, поведінку, матеріальну і духовну культуру попередніх епох, вони розкривають традиційні ремесла і види діяльності, характерні для відповідної місцевості і часу, наприклад, роботу мірошника, ткача, коваля, гончара, тесляра, винокура, пасічника і багато інших.
Найяскравіший приклад скансена – музей, відомий багатьом під назвою «Пирогово».
Це найбільший у Європі музей просто неба. Тут можна побачити всю Україну в мініатюрі: від Слобожанщини до Полісся. Найстаріший експонат музею – хата року.
Вітряки, водяні млини, кузня, колиба, сільська управа, церковнопарафіяльна школа, садиба священника, шинок – загалом колекція етнографічних експонатів налічує предметів.
Цікаве місце для відвідування як дорослим, так і діткам.
Не менш популярний скансен – музей в Переяславі-Хмельницькому. Це номер один у списку найближчих подорожей.
Тут зосереджена неймовірна кількість предметів, експонатів, будівель, тематичних будівель. Ви точно захочете побачити все!
Загалом на території розміщено об’єктів та понад елементів народного мистецтва, побутових речей, знарядь праці, є два рукотворні станки, дендропарк та городи.
Є такі давні будівлі: поховальні скрині IV тисячоліття до н.е., напівземлянка ХІ століття, частина стоянки пізнього палеоліту ( тисяч років до н. е.).
Інші пам’ятки архітектури представлені в залежності від професії людини (ткач, знахар, столяр, гончар, священник, бондар, чинбар) та статку (вдова, заможний селянин, бідняк, безземельник). Ще є копії сільської управи, школи та церкви.
Державний музей авіації України імені О.К. Антонова є наймолодшим і, разом з тим, найбільшим історико-технічним музеєм країни.
Музей розмістився на території колишньої навчально-авіаційної бази, а приписані до неї літаки стали ядром його колекції.
Спочатку налічувалось всього бортів, а сьогодні музей володіє експозицією з більше ніж .
Знаходиться музей за адресою: м.Київ, вул.Медова, 1
Вирушити в подорож по Україні можна, не виїжджаючи за межі Києва.
Парк “Україна в мініатюрі” дозволить побачити замки Західної України, фортеці Поділля, а також головні визначні пам’ятки Одеси і Києва. У парку є мініатюрний Дніпро, який перетинають п’ять київських мостів, центральний вокзал, аеропорт “Бориспіль”, Києво-Печерська Лавра, Софійський собор, Золоті Ворота. Масштаб макетів .
Гуляючи по міні Хрещатику, відчуваєш себе справжнім велетнем!
Обійти локації можна самостійно, а можна замовити екскурсію, під час якої гід поділиться цікавими фактами з історії України.
Ще один музей мініатюр можна відвідати в Кам’янці-Подільському.
На одній території просто неба зібрано із різних куточків країни, що детально відтворені київськими майстрами!
Тут можна побачити зменшені версії Старого замку, Хотинської фортеці, Білгород-Дністровської фортеці, замку Любарта, Петриківського замку, Олеського і Підгорецького замків, замку Шенборнів.
Оцінити красу мініатюр можна самостійно, а можна замовити екскурсію і почути цікаві факти і легенди кожного із замків.
Зазвичай у вихідні або святкові дні ми намагаємося зібратись разом усією сім’єю, приділити увагу дітям та відвідати щось новеньке в місті.
Якось влітку ми вирішили поїхати до музею під відкритим небом – , що розташований у Києві на території Гідропарку.
В парку безліч архітектурних об’єктів Києва, які виконані в масштабі 1:33.
За той час, що ми там провели, у кожного з нас з’явилися улюблені міні-макети. Наприклад, увагу старшого сина дуже привернув макет Чорнобильської АЕС, аеропорт Бориспіль та Адміністрація Президента. Молодшому сину надзвичайно сподобався Майдан Незалежності та річка Дніпро.
Ми провели цікавий день, неначе за декілька годин об’їхали усю нашу Україну.
Парк викликав багато вражень та спогадів і в дорослих – деякі будівлі ми вже бачили на власні очі, коли мандрували країною, а деякі тепер ще хочемо побачити.
Усім дуже рекомендую цей парк для відвідування!
Розкажіть про нього нам!
Пишіть на з темою Подорожуй із TAS і ми поділимось вашими пригодами із читачами блога.
При підготовці блогу ми використали матеріали сайтів:
ukraine-is.com
firtka.if.ua
t.me/TASlife, нашу сторінку в Instagram та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –