Анастасія Ведишева

Зірки VS онко

27.10.2020 759
Ще в 1993 році ВООЗ оголосила жовтень місяцем боротьби з раком молочної залози.
Відтоді в різних країнах світу щорічно проходять різноманітні заходи, що привертають увагу до цього поширеного захворювання.
Ми також хочемо долучитись і нагадати жінкам про необхідність щорічної профілактичної діагностики, а також вирішили піти трохи далі та зібрати в цьому блозі 8 історій боротьби з раком відомих акторів, співаків, політиків та винахідників. Адже рак не дивиться на статус, гроші чи можливості.
Сподіваємось, ці історії стануть для вас ще одним приводом ретельніше слідкувати за власним здоров’ям, а також покажуть, що саме рання діагностика (навіть не гроші!) – головна складова успіху в лікуванні онкозахворювань.Розпочнемо ми з, мабуть, найвідомішої на найрадикальнішої історії боротьби з раком молочної залози.Зірки та онко

Анджеліна Джолі

Відома акторка та красуня Анджеліна Джолі ще в 2013 році, здавши аналізи, дізналася про свою генетичну схильність до розвитку раку грудей у ​​зв’язку з мутацією генів BRCA1 і BRCA2.
Мама і бабуся Анджеліни померли від раку молочної залози. Першій було 50 років, другій – 40.

Якщо в середньому у жінок ймовірність розвитку цього різновиду раку становить 13%, то в акторки цей показник був набагато вище через генетичну схильність: ризик розвитку раку грудей склав 87%, а раку яєчників – 50%.
Тому фахівці рекомендували їй зробити профілактичні операції. Джолі була проведена подвійна мастектомія, а пізніше видалені яєчники і фаллопієві труби. Проведені операції зменшили для Джолі шанси захворіти на рак грудей до 5%.

Джолі впевнена, що зробила правильний вибір та підвищила свої шанси побачити, як її діти стають дорослими, а також застати онуків.

«Я сподіваюся приділити їм якомога більше часу. Я більше десяти років живу без мами. Вона побачила лише кількох своїх онуків і була занадто хворою, щоб грати з ними. Моя бабуся померла в 40 років. Я сподіваюся, що мій вибір дозволить мені прожити трохи довше»

За роки, що минули після операції Анджеліни, в генетичній діагностиці був досягнутий неабиякий прогрес. Генетичне тестування стало більш доступним і менш дорогим.
З’явилися такі методи лікування, як інгібітори контрольних точок імунітету (check-point inhibitors), що допомагають блокувати «плащ невидимки», який «одягають» ракові клітини, щоб вижити.
Інгібітори PARP в поєднанні з імунотерапією можуть підвищити шанси на виживання пацієнтів з раком молочної залози і яєчників.

 

рак простати

Роберт де Ніро

Відомий американський актор зіткнувся зі страшним захворюванням в 2003-му, у віці 60 років – у нього був виявлений рак простати.
Де Ніро, однак, не зневірився, тим більше що прогнози лікарів були оптимістичними.
«Рак виявлений на ранній стадії, тому лікарі прогнозують повне одужання», – заспокоював прес-секретар шанувальників актора.

Роберт де Ніро переніс радикальну простатектомію – найбільш ефективну операцію в боротьбі з його видом захворювання. Відновлення проходило вкрай швидко, і через деякий час лікарі заявили, що де Ніро абсолютно здоровий.

Актор не дозволив хворобі зруйнувати його творчі плани і майже відразу після лікування приступив до зйомок у фільмі «Гра в хованки». З тих пір він встиг знятися ще в більш ніж двадцяти картинах та активно продовжує свою акторську діяльність.

 

рак грудей

Кайлі Міноуг

У 2005 році, під час гастролів співачки по Європі, у неї виявили рак грудей.
Зірка відразу ж відклала турне, щоб пройти операцію і хіміотерапію. При цьому віддані шанувальники, які купили квитки на австралійські концерти, вирішили підтримати кумира і не стали здавати контрамарки назад після того, як почули сумні новини.

«Коли лікар повідомив мені діагноз, у мене земля пішла з-під ніг. Здавалося, що я вже померла», – згадує співачка.

Однак 36-річна Кайлі знайшла в собі сили боротися.
Їй була зроблена операція з видалення пухлини, вона перенесла восьмимісячний курс хіміотерапії. На щастя, хвороба відступила, і з тих пір співачка і акторка, продовжуючи радувати шанувальників своїми виступами, займається також організацією кампаній, спрямованих на просвітництво жінок в питаннях діагностики онкологічних захворювань та боротьби з ними.

«При сучасному рівні розвитку медицини побороти рак молочної залози можливо. Головне – вчасно його виявити», – переконана Міноуг.

Публічні виступи Кайлі спонукали багатьох жінок до регулярних відвідин мамолога. Французькі медики навіть назвали це “ефектом Кайлі“. А в 2011 році Англійський університет імені Раскіна присвоїв співачці звання почесного доктора медичних наук за її внесок в боротьбу з онкологічними хворобами.

 

базально-клітинний рак

Х’ю Джекман

Не оминув зустрічі з онко й інший відомий красень-австралієць. Перші симптоми проявилися в актора наприкінці 2013 року під час зйомок у «Людях Ікс». Він помітив на носі червону плямку, яка не планувала зникати. Зрештою, дружина актора змусила його пройти діагностику.

Тоді й з’ясувалося: у Х’ю базально-клітинний рак – найпоширеніший рак шкіри, який виникає через ультрафіолетове випромінювання.

“Деб сказала, що потрібно перевірити родимку на носі. Боже, як вона була права! У мене був базально-клітинний рак. Будь ласка, не будьте настільки ж легковажні, як і я. Зверніться до лікаря. І КОРИСТУЙТЕСЬ сонцезахисним кремом!!!”

Джекману вже шість разів видаляли пухлину, а кожні три місяці він проходить планове обстеження.

«Тепер це для мене норма. Лікарі кажуть, що, можливо, рак з’явиться знову. Що ж, якщо такий мій хрест, так тому і бути»

Форма раку, виявлена ​​у актора, – це злоякісна пухлина, що найбільш часто зустрічається y людини. Від інших типів відрізняється рідким метастазуванням, проте здатна до великого місцевим росту. Імовірність її появи різко зростає на тих ділянках шкіри, які регулярно перебувають під впливом сонячних променів.

 

злоякісна меланома

Боб Марлі

У липні 1977 року у відомого виконавця реггі під нігтем великого пальця ноги була виявлена ​​злоякісна меланома.
Лікарі радили йому ампутувати палець, але Марлі відмовився, пославшись на релігійні приписи растафарі, які наказують зберегти цілісність тіла.
В результаті лікарі видалили лише ніготь і нігтьове ложе, уражене пухлиною, і закрили це місце шкірним протезом, взятим зі стегна музиканта.

Боб Марлі продовжив активні виступи з концертами, зробивши в 1980 році турне по Європі і США.
23 вересня 1980 року він знепритомнів під час пробіжки по Центральному парку Нью-Йорка. У лікарні з’ясувалося, що пухлина дала метастази в мозок.

З цього моменту здоров’я Боба Марлі неухильно погіршувалося. Він ліг в клініку в Німеччині, але лікування (альтернативний метод терапії раку) виявилося неефективним.
Співак вирішив повернутися на Ямайку, але під час польоту йому стало настільки погано, що після посадки літака в Майамі він був госпіталізований і помер у віці 36 років, на піку своєї слави.

 

гліобластоми

Джон Маккейн

Сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн помер у віці 82 років, через рік після виявлення у нього пухлини мозку – гліобластоми.
Причому виявлено захворювання було майже випадково – після того, як у нього з’явився згусток крові над лівим оком. Подальший аналіз тканин показав, що згусток був пов’язаний з пухлиною мозку.

Діагноз Маккейну було поставлено 14 липня 2017 року. Він пройшов курс комбінованої хіміо- і променевої терапії, переніс ускладнення у вигляді пневмонії та дивертикуліта, але при цьому залишався на своєму посту.
Однак хвороба прогресувала, і влітку 2018 року Сенатор вирішив припинити лікування. На наступний день він пішов з життя.
Відомо, що раніше сенатор вже тричі лікувався від раку. Щоразу це були різні форми меланоми, або раку шкіри.

Гліобластома вважається найнебезпечнішою формою онкологічного ураження центральної нервової системи, оскільки при ній клітини самовідтворюються з величезною швидкістю. За статистикою пацієнти з встановленим діагнозом гліобластома мають медіанну виживаність 14-14,5 місяців. Лише 5% людей з таким діагнозом живуть п’ять і більше років завдяки існуючим новим методам лікування.

 

рак кістки

Богдан Ступка

Незважаючи на вік, видатний актор продовжував активно грати в кіно і театрі, залишався керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. На знімальному майданчику фільму «Одного разу в Ростові» акторові несподівано стало погано, тоді лікарі діагностували проблеми з серцем, після чого у Німеччині йому була зроблена операція.
А в січні 2012 року у 71-річного актора виявили рак кістки.

Богдан Ступка не любив скаржитися, тому про його захворювання мало хто знав.
Протягом пів року, попри лікування у клініці “Феофанія”, хвороба швидко прогресувала і в ніч з 21 на 22 липня у Богдана Сильвестровича стався удар, за яким послідувала кома. Вивести його з критичного стану лікарям клініки не вдалося.
Богдан Ступка помер від гострої серцевої недостатності на тлі запущеної стадії раку кістки.

 

рак підшлункової залози

Стів Джобс

Співзасновник корпорації Apple боровся з раком підшлункової залози протягом майже восьми років .
Пухлину виявили випадково під час комп’ютерної томографії нирок.
Цей різновид раку вважається смертельним. Шанс прожити хоча б ще 5 років – 10%. І Джобс потрапив в списки «щасливчиків», у нього виявилася операбельна форма раку – рідкісний вид цього захворювання, відомий як нейроендокринна пухлина островковой клітини.
Було потрібно негайне хірургічне втручання, але Джобс, незважаючи на вмовляння лікарів і близьких, категорично відмовився від операції та хіміотерапії, вважаючи за краще нетрадиційну медицину: сподівався вилікуватися за допомогою голковколювання, суворої веганскої дієти, основу якої складали свіжовичавлені соки, регулярного чищення кишечника, медитацій, гідротерапії і іншої натуропатії.
У відносинах зі своїм здоров’ям ІТ-геній був абсолютно ірраціональний: покладався на якусь «магічну силу думки», вірив, що, якщо ігнорувати медичну проблему, прикинутися, ніби її не існує, вона в кінцевому рахунку вирішиться сама собою. В свій час Джобс консультувався з приводу свого лікування навіть з екстрасенсом.

Пухлину видалили лише через дев’ять місяців після діагностування, в липні 2004 року. А через кілька років хвороба знову почала прогресувати, виявилися метастази в печінці. Через морфій та інші знеболюючі Стів втратив апетит і вагу – за лічені місяці схуд на 20 кілограмів. Почасти це було наслідком того, що йому вирізали більшу частину підшлункової залози, яка виробляє ферменти, необхідні для переварювання білків та інших поживних речовин.

У 2009-му Джобсу зробили операцію з пересадки печінки, але стан його здоров’я продовжував погіршуватися.
Стів Джобс пішов з життя у віці 56 років в жовтні 2011-го.
Багато експертів, які вивчали історію хвороби Стіва Джобса, впевнені: зайнявшись самолікуванням, він позбавив себе шансу на одужання.

 

низькодиференційований рак ендометрію матки

Яніна Соколова

Наприкінці травня 2019 року 35-річна телеведуча та акторка Яніна Соколова написала у соцмережах, що останні 7 місяців лікувалася від раку. Увесь цей час вона не виходила зі знімального графіку і продовжувала працювати.

Ведуча розповіла, що в жовтні 2018 року була вдома після чергової операції, яку їй зробили після неправильно поставленого діагнозу. Тоді їй на електронну пошту прийшов лист з лабораторії, де були повторні результати аналізів матеріалу, вилученого після другої операції.

В листі не було вказано діагноз, а лише зашифрована деяка схема цифр.
Я, скопіювала та загуглила, щоб визначити, що це“, – згадує Яніна.

Побачивши інформацію, яку видав їй Гугл, Яніна Соколова миттєво почала діяти. Одразу ж зателефонувала лікарю і домовилася про зустріч, на якій їй підтвердили, що це дійсно рак – низькодиференційований рак ендометрію матки.

За час лікування жінка пережила 30 променевих терапій і 4 курса хіміотерапії, операції і втрату волосся.

«Я хочу, щоб моя життєва історія стала корисною людям. Любіть цей світ і зробіть життя таким, за яке варто боротися», – закликає телеведуча.

Тепер жінка хоче розповісти українцям за допомогою проекту “Я, Ніна“, з чим стикаються люди, яким поставили цей страшний діагноз. А також про негативне ставлення суспільства до людей, які борються з раком.

 


 

Додамо наостанок: якщо рання діагностика – це головний фактор перемоги над раком, то завчасне страхування здоров’я від онкозахворювань – це головний фактор спокійного сну та маст хев для кожного українця.

Якщо ви ще не знайомі з нашою програмою “Doctor TAS“, саме час дізнатися про неї все – заходьте на taslife.com.ua/doktor-tas, читайте, купуйте та будьте спокійні і здорові!

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, на нашу сторінку в Instagram, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Що таке фінансовий моніторинг?

Ольга Фесан

Ольга Фесан

101
А чи відомо вам, що в 30-ті роки XX століття у США отриманий дохід від контрабандного продажу алкоголю вкладався у мережі пралень, отримуючи таким чином легальн...
2 хв на читання 101
  • #ШколаТАС
2 хв на читання
21.06.2022 Читати
Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

1084
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 1084
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

728
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 728
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

869
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 869
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти