Анастасія Ведишева

Зірки VS онко

27.10.2020 362
Ще в 1993 році ВООЗ оголосила жовтень місяцем боротьби з раком молочної залози.
Відтоді в різних країнах світу щорічно проходять різноманітні заходи, що привертають увагу до цього поширеного захворювання.
Ми також хочемо долучитись і нагадати жінкам про необхідність щорічної профілактичної діагностики, а також вирішили піти трохи далі та зібрати в цьому блозі 8 історій боротьби з раком відомих акторів, співаків, політиків та винахідників. Адже рак не дивиться на статус, гроші чи можливості.
Сподіваємось, ці історії стануть для вас ще одним приводом ретельніше слідкувати за власним здоров’ям, а також покажуть, що саме рання діагностика (навіть не гроші!) – головна складова успіху в лікуванні онкозахворювань.Розпочнемо ми з, мабуть, найвідомішої на найрадикальнішої історії боротьби з раком молочної залози. 

Анджеліна Джолі

Відома акторка та красуня Анджеліна Джолі ще в 2013 році, здавши аналізи, дізналася про свою генетичну схильність до розвитку раку грудей у ​​зв’язку з мутацією генів BRCA1 і BRCA2.
Мама і бабуся Анджеліни померли від раку молочної залози. Першій було 50 років, другій – 40.

Якщо в середньому у жінок ймовірність розвитку цього різновиду раку становить 13%, то в акторки цей показник був набагато вище через генетичну схильність: ризик розвитку раку грудей склав 87%, а раку яєчників – 50%.
Тому фахівці рекомендували їй зробити профілактичні операції. Джолі була проведена подвійна мастектомія, а пізніше видалені яєчники і фаллопієві труби. Проведені операції зменшили для Джолі шанси захворіти на рак грудей до 5%.

Джолі впевнена, що зробила правильний вибір та підвищила свої шанси побачити, як її діти стають дорослими, а також застати онуків.

«Я сподіваюся приділити їм якомога більше часу. Я більше десяти років живу без мами. Вона побачила лише кількох своїх онуків і була занадто хворою, щоб грати з ними. Моя бабуся померла в 40 років. Я сподіваюся, що мій вибір дозволить мені прожити трохи довше»

За роки, що минули після операції Анджеліни, в генетичній діагностиці був досягнутий неабиякий прогрес. Генетичне тестування стало більш доступним і менш дорогим.
З’явилися такі методи лікування, як інгібітори контрольних точок імунітету (check-point inhibitors), що допомагають блокувати «плащ невидимки», який «одягають» ракові клітини, щоб вижити.
Інгібітори PARP в поєднанні з імунотерапією можуть підвищити шанси на виживання пацієнтів з раком молочної залози і яєчників.

 

Роберт де Ніро

Відомий американський актор зіткнувся зі страшним захворюванням в 2003-му, у віці 60 років – у нього був виявлений рак простати.
Де Ніро, однак, не зневірився, тим більше що прогнози лікарів були оптимістичними.
«Рак виявлений на ранній стадії, тому лікарі прогнозують повне одужання», – заспокоював прес-секретар шанувальників актора.

Роберт де Ніро переніс радикальну простатектомію – найбільш ефективну операцію в боротьбі з його видом захворювання. Відновлення проходило вкрай швидко, і через деякий час лікарі заявили, що де Ніро абсолютно здоровий.

Актор не дозволив хворобі зруйнувати його творчі плани і майже відразу після лікування приступив до зйомок у фільмі «Гра в хованки». З тих пір він встиг знятися ще в більш ніж двадцяти картинах та активно продовжує свою акторську діяльність.

 

Кайлі Міноуг

У 2005 році, під час гастролів співачки по Європі, у неї виявили рак грудей.
Зірка відразу ж відклала турне, щоб пройти операцію і хіміотерапію. При цьому віддані шанувальники, які купили квитки на австралійські концерти, вирішили підтримати кумира і не стали здавати контрамарки назад після того, як почули сумні новини.

«Коли лікар повідомив мені діагноз, у мене земля пішла з-під ніг. Здавалося, що я вже померла», – згадує співачка.

Однак 36-річна Кайлі знайшла в собі сили боротися.
Їй була зроблена операція з видалення пухлини, вона перенесла восьмимісячний курс хіміотерапії. На щастя, хвороба відступила, і з тих пір співачка і акторка, продовжуючи радувати шанувальників своїми виступами, займається також організацією кампаній, спрямованих на просвітництво жінок в питаннях діагностики онкологічних захворювань та боротьби з ними.

«При сучасному рівні розвитку медицини побороти рак молочної залози можливо. Головне – вчасно його виявити», – переконана Міноуг.

Публічні виступи Кайлі спонукали багатьох жінок до регулярних відвідин мамолога. Французькі медики навіть назвали це “ефектом Кайлі“. А в 2011 році Англійський університет імені Раскіна присвоїв співачці звання почесного доктора медичних наук за її внесок в боротьбу з онкологічними хворобами.

 

Х’ю Джекман

Не оминув зустрічі з онко й інший відомий красень-австралієць. Перші симптоми проявилися в актора наприкінці 2013 року під час зйомок у «Людях Ікс». Він помітив на носі червону плямку, яка не планувала зникати. Зрештою, дружина актора змусила його пройти діагностику.

Тоді й з’ясувалося: у Х’ю базально-клітинний рак – найпоширеніший рак шкіри, який виникає через ультрафіолетове випромінювання.

“Деб сказала, що потрібно перевірити родимку на носі. Боже, як вона була права! У мене був базально-клітинний рак. Будь ласка, не будьте настільки ж легковажні, як і я. Зверніться до лікаря. І КОРИСТУЙТЕСЬ сонцезахисним кремом!!!”

Джекману вже шість разів видаляли пухлину, а кожні три місяці він проходить планове обстеження.

«Тепер це для мене норма. Лікарі кажуть, що, можливо, рак з’явиться знову. Що ж, якщо такий мій хрест, так тому і бути»

Форма раку, виявлена ​​у актора, – це злоякісна пухлина, що найбільш часто зустрічається y людини. Від інших типів відрізняється рідким метастазуванням, проте здатна до великого місцевим росту. Імовірність її появи різко зростає на тих ділянках шкіри, які регулярно перебувають під впливом сонячних променів.

 

Боб Марлі

У липні 1977 року у відомого виконавця реггі під нігтем великого пальця ноги була виявлена ​​злоякісна меланома.
Лікарі радили йому ампутувати палець, але Марлі відмовився, пославшись на релігійні приписи растафарі, які наказують зберегти цілісність тіла.
В результаті лікарі видалили лише ніготь і нігтьове ложе, уражене пухлиною, і закрили це місце шкірним протезом, взятим зі стегна музиканта.

Боб Марлі продовжив активні виступи з концертами, зробивши в 1980 році турне по Європі і США.
23 вересня 1980 року він знепритомнів під час пробіжки по Центральному парку Нью-Йорка. У лікарні з’ясувалося, що пухлина дала метастази в мозок.

З цього моменту здоров’я Боба Марлі неухильно погіршувалося. Він ліг в клініку в Німеччині, але лікування (альтернативний метод терапії раку) виявилося неефективним.
Співак вирішив повернутися на Ямайку, але під час польоту йому стало настільки погано, що після посадки літака в Майамі він був госпіталізований і помер у віці 36 років, на піку своєї слави.

 

Джон Маккейн

Сенатор від Республіканської партії США Джон Маккейн помер у віці 82 років, через рік після виявлення у нього пухлини мозку – гліобластоми.
Причому виявлено захворювання було майже випадково – після того, як у нього з’явився згусток крові над лівим оком. Подальший аналіз тканин показав, що згусток був пов’язаний з пухлиною мозку.

Діагноз Маккейну було поставлено 14 липня 2017 року. Він пройшов курс комбінованої хіміо- і променевої терапії, переніс ускладнення у вигляді пневмонії та дивертикуліта, але при цьому залишався на своєму посту.
Однак хвороба прогресувала, і влітку 2018 року Сенатор вирішив припинити лікування. На наступний день він пішов з життя.
Відомо, що раніше сенатор вже тричі лікувався від раку. Щоразу це були різні форми меланоми, або раку шкіри.

Гліобластома вважається найнебезпечнішою формою онкологічного ураження центральної нервової системи, оскільки при ній клітини самовідтворюються з величезною швидкістю. За статистикою пацієнти з встановленим діагнозом гліобластома мають медіанну виживаність 14-14,5 місяців. Лише 5% людей з таким діагнозом живуть п’ять і більше років завдяки існуючим новим методам лікування.

 

Богдан Ступка

Незважаючи на вік, видатний актор продовжував активно грати в кіно і театрі, залишався керівником Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. На знімальному майданчику фільму «Одного разу в Ростові» акторові несподівано стало погано, тоді лікарі діагностували проблеми з серцем, після чого у Німеччині йому була зроблена операція.
А в січні 2012 року у 71-річного актора виявили рак кістки.

Богдан Ступка не любив скаржитися, тому про його захворювання мало хто знав.
Протягом пів року, попри лікування у клініці “Феофанія”, хвороба швидко прогресувала і в ніч з 21 на 22 липня у Богдана Сильвестровича стався удар, за яким послідувала кома. Вивести його з критичного стану лікарям клініки не вдалося.
Богдан Ступка помер від гострої серцевої недостатності на тлі запущеної стадії раку кістки.

 

Стів Джобс

Співзасновник корпорації Apple боровся з раком підшлункової залози протягом майже восьми років .
Пухлину виявили випадково під час комп’ютерної томографії нирок.
Цей різновид раку вважається смертельним. Шанс прожити хоча б ще 5 років – 10%. І Джобс потрапив в списки «щасливчиків», у нього виявилася операбельна форма раку – рідкісний вид цього захворювання, відомий як нейроендокринна пухлина островковой клітини.
Було потрібно негайне хірургічне втручання, але Джобс, незважаючи на вмовляння лікарів і близьких, категорично відмовився від операції та хіміотерапії, вважаючи за краще нетрадиційну медицину: сподівався вилікуватися за допомогою голковколювання, суворої веганскої дієти, основу якої складали свіжовичавлені соки, регулярного чищення кишечника, медитацій, гідротерапії і іншої натуропатії.
У відносинах зі своїм здоров’ям ІТ-геній був абсолютно ірраціональний: покладався на якусь «магічну силу думки», вірив, що, якщо ігнорувати медичну проблему, прикинутися, ніби її не існує, вона в кінцевому рахунку вирішиться сама собою. В свій час Джобс консультувався з приводу свого лікування навіть з екстрасенсом.

Пухлину видалили лише через дев’ять місяців після діагностування, в липні 2004 року. А через кілька років хвороба знову почала прогресувати, виявилися метастази в печінці. Через морфій та інші знеболюючі Стів втратив апетит і вагу – за лічені місяці схуд на 20 кілограмів. Почасти це було наслідком того, що йому вирізали більшу частину підшлункової залози, яка виробляє ферменти, необхідні для переварювання білків та інших поживних речовин.

У 2009-му Джобсу зробили операцію з пересадки печінки, але стан його здоров’я продовжував погіршуватися.
Стів Джобс пішов з життя у віці 56 років в жовтні 2011-го.
Багато експертів, які вивчали історію хвороби Стіва Джобса, впевнені: зайнявшись самолікуванням, він позбавив себе шансу на одужання.

 

Яніна Соколова

Наприкінці травня 2019 року 35-річна телеведуча та акторка Яніна Соколова написала у соцмережах, що останні 7 місяців лікувалася від раку. Увесь цей час вона не виходила зі знімального графіку і продовжувала працювати.

Ведуча розповіла, що в жовтні 2018 року була вдома після чергової операції, яку їй зробили після неправильно поставленого діагнозу. Тоді їй на електронну пошту прийшов лист з лабораторії, де були повторні результати аналізів матеріалу, вилученого після другої операції.

В листі не було вказано діагноз, а лише зашифрована деяка схема цифр.
Я, скопіювала та загуглила, щоб визначити, що це“, – згадує Яніна.

Побачивши інформацію, яку видав їй Гугл, Яніна Соколова миттєво почала діяти. Одразу ж зателефонувала лікарю і домовилася про зустріч, на якій їй підтвердили, що це дійсно рак – низькодиференційований рак ендометрію матки.

За час лікування жінка пережила 30 променевих терапій і 4 курса хіміотерапії, операції і втрату волосся.

«Я хочу, щоб моя життєва історія стала корисною людям. Любіть цей світ і зробіть життя таким, за яке варто боротися», – закликає телеведуча.

Тепер жінка хоче розповісти українцям за допомогою проекту “Я, Ніна“, з чим стикаються люди, яким поставили цей страшний діагноз. А також про негативне ставлення суспільства до людей, які борються з раком.

 


 

Додамо наостанок: якщо рання діагностика – це головний фактор перемоги над раком, то завчасне страхування здоров’я від онкозахворювань – це головний фактор спокійного сну та маст хев для кожного українця.

Якщо ви ще не знайомі з нашою програмою “Doctor TAS“, саме час дізнатися про неї все – заходьте на taslife.com.ua/doktor-tas, читайте, купуйте та будьте спокійні і здорові!

 

P.S. Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram – t.me/TASlife, на нашу сторінку в Instagram, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Алергія: правда та міфи

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

8
Поговоримо сьогодні про алергію - причину свербіжу, чхання, закладеного носу, а то й більш сумних наслідків - від вимушеного розлучення з домашнім улюбленцем до...
6 хв на читання 8
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
6 хв на читання
20.09.2021 Читати
Про чітміл.

Михайло Холоділін

Михайло Холоділін

55
Чітміл (з англ. cheat meal - "шахраювати з їжею") - одне з планових порушень дієти. Суть чітміла в тому, що ви можете в заздалегідь запланований день побалуват...
4 хв на читання 55
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
17.09.2021 Читати
Як працює страхування з TAS life. Серпень 2021

Михайло Холоділін

TAS Life team

117
Є таке правило стосунках - без різниці ділових чи особистих - дивитись не на слова, а на справи. Можна запевняти “Да я заради тебе - хоч зірку з неба!”, а по...
8 хв на читання 117
  • #ІсторіїТАС
8 хв на читання
16.09.2021 Читати
Чому відмовила страхова компанія?

Наталія Кочешкова

Наталія Кочешкова

220
Ви звернулись за виплатою до страхової компанії, а отримали відмову? Неприємно... Але давайте розбиратися! Навіть благодійні організації не можуть допомогти в...
3 хв на читання 220
  • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.09.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти