Олександр Гриньков

Чи потрібно накопичувати?

Як виробити звичку відкладати кошти?
22.03.2021 871

Систематично формувати заощадження на довгий період часу можуть далеко не всі люди.
В першу чергу через економічне становище, в якому вони перебувають, малі доходи, відсутність навчання, досвіду та впевненості в завтрашньому дні.

Але ключовим моментом в умінні заощаджувати є ЗВИЧКА, яка випрацьовується в процесі заробітку – коли з кожної отриманої гривні людина відкладає % на своє майбутнє.
На жаль, в дитинстві переважну більшість з нас не вчили фінансам, управлінню та заощадженням…

Я також не отримав цих знань за весь час навчання у школі, училищі, а потім й в інституті.
Перший реальний досвід накопичення в мене відбувся завдяки практично «нав’язаному» роботодавцем інструменту – депозитному рахунку «КОПІЛКА». Відкладаючи лише 20 грн на місяць із зарплати 375 грн, через рік я зумів назбирати кошти на свою першу відпустку і подорож з друзями до моря 🙂

От тоді прийшло розуміння – якщо буду заощаджувати більшу суму і на довший термін, то зможу реалізувати більш амбітні плани!

В 2004 році я вперше почув про накопичувальні програми страхування життя, які питання закривають дані програми в майбутньому і зрозумів, що цей продукт в мене ОБОВ’ЯЗКОВО має бути!
З того часу пролетіло багато років, було багато різних економічних та політичних випробувань для країни та для мене зокрема, що наштовхувало на певні сумніви в правильності вибору, але час лише укріплював довіру до даного фінансового інструменту.
З часом кількість програм в моїй сім’ї та суми заощаджень лише ростуть, на цьому я ніколи не економлю.

Як зрозуміти який інструмент заощаджень обрати?

Для цього потрібно визначити які цілі переслідуємо. Вони можуть бути різними за часом, тому для цього використовуються різні стратегії накопичення: короткострокові, середньострокові та довгострокові.

Як правило, в короткострокових та середньострокових ми використовуємо найбільш простий і доступний інструмент заощаджень – банківський депозит.
Депозит можна поповняти, обрати банк з більш привабливою ставкою та надійністю, валюту в якій заощаджувати, але клієнт може, за бажанням, в будь-який момент закрити депозит та зняти кошти, що не дозволяє вирішувати глобальні життєві задачі.

Тоді як накопичувальне страхування життя – це вид заощадження з цілою низкою переваг, що чудово підходить для довготермінових цілей!
По перше, – це доступність. Відкладаючи невелику суму в рік (від 6000 грн), на термін 10-30 років, за рахунок складного відсотку отримуємо суттєве зростання капіталу.
По друге- це страховий захист на різні життєві випадки: хвороба, перебування в стаціонарі, оперативне втручання, травма, інвалідність, критичні хвороби, до більш суттєвого захисту при втраті годувальника.

Такого поєднання не дає жодний фінансовий інструмент!

Люблю порівнювати страхування життя із шоколадним батончиком TWIX. Уявіть, що поліс страхування – це одна шоколадка в яскравій обгортці. Але, коли її розгорнути, маємо праву паличку, що відповідає за накопичення і ліву, що відповідає за захист )))
Це і є відмінність від інших класичних інструментів, накопичувальне страхування життя включає в себе ДВІ дії в одному інструменті.

Важливим чинником привабливості даного продукту є захист на різні випадки, пов’язанні із життям та здоров’ям. Пандемія лише підштовхнула попит людей до цього інструменту.

2020 рік став випробуванням для багатьох людей на фінансову стійкість та показав, скільки коштують медичні послуги. Більшість людей, які довірились страховим компаніям, розділили або повністю покрили витрати на лікування. І це є мудрим рішенням, тому що перспектива опинитись сам на сам з проблемою в скрутний час, не для всіх є безболісною. А звертатись по допомогу до рідних людей, які теж мають свої цілі та зобов’язання, не найкраща модель вирішення проблеми.

Ще одним важливим фактом на користь страхування є фінансовий захист у разі настання трагічної події – втрати життя. На відміну від депозиту, за умовами якого буде повернута сума депозиту і відсотків, страхова компанія виплатить правонаслідникам гарантовану страхову суму, тобто ту суму, яку людина планувала собі назбирати за 10-30 років. Тож виплата може бути в десятки разів більшою, ніж людина встигла відкласти.

На завершення скажу, що інструмент накопичення, звісно, обирати Вам, але між вибором накопичувати кошти чи жити сьогоднішнім днем, звісно обирайте перше! Час летить дуже швидко!

Почніть з малого, випрацьовуйте у себе звичку заощаджувати і використовуйте доступні фінансові інструменти, вчіться, прогресуйте, розбирайтесь в кожному продукті.
Визначіть цілі: короткострокові (відпочинок, подорож, новий гаджет), середньострокові (купівля побутової техніки, тощо), довгострокові (освіта дітей, купівля нерухомості, власні пенсійні заощадження) – і рухайтесь до них днем за днем.

Звичка переросте в дії, дії призведуть до результату, а результат – до задоволення!
Всім правильних рішень!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок
5 живучих міфів про здоров’я

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

23
Звідки беруться міфи про здоров’я? Усі ці “не сиди так близько до телевізора, зіпсуєш зір” та “одягайся тепліше, бо застудишся”? Частиною з них ми завдячуєм...
12 хв на читання 23
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
12 хв на читання
13.04.2021 Читати
12 способів уберегти себе від раку

Роман Бабич

Роман Бабич

61
"Майбутнє належить медицині запобіжній. Ця наука, йдучи пліч-о-пліч з «лікувальною», принесе безсумнівну користь людству." - це слова ще з ХІХ століття Миколи ...
4 хв на читання 61
  • #ДокторТАС
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
12.04.2021 Читати
Щастя за гроші не купиш?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

100
- Скажіть, Шура, чесно, скільки вам потрібно грошей для щастя? - запитав Остап. - Тільки підрахуйте все. - Сто рублів, - відповів Балаганов, з жалем відриваючи...
9 хв на читання 100
  • #Лайф-хак від ТАС
9 хв на читання
09.04.2021 Читати
Вакцинація – правда та міфи

Дарина Дмитрієвська

Дарина Дмитрієвська

118
Якби ви знали, що на тій вулиці, якою ви постійно ходите на роботу, на вас може впасти цеглина, а змінити маршрут чи примусити ЖЕК відреставрувати будівлю немож...
8 хв на читання 118
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
08.04.2021 Читати
Вхід в кабінет Клієнта
Вхід в кабінет Консультанта

в розробці

Вхід в кабінет