Систематично формувати заощадження на довгий період часу можуть далеко не всі люди.
В першу чергу через економічне становище, в якому вони перебувають, малі доходи, відсутність навчання, досвіду та впевненості в завтрашньому дні.
Але ключовим моментом в умінні заощаджувати є, яка випрацьовується в процесі заробітку – коли з кожної отриманої гривні людина відкладає на своє майбутнє.
На жаль, в дитинстві переважну більшість з нас не вчили фінансам, управлінню та заощадженням…
Я також не отримав цих знань за весь час навчання у школі, училищі, а потім й в інституті.
Перший реальний досвід накопичення в мене відбувся завдяки практично «нав’язаному» роботодавцем інструменту – . Відкладаючи лише на місяць із зарплати , через рік я зумів назбирати кошти на свою першу відпустку і подорож з друзями до моря 🙂
В
З того часу пролетіло багато років, було багато різних економічних та політичних випробувань для країни та для мене зокрема, що наштовхувало на певні сумніви в правильності вибору, але час лише укріплював довіру до даного фінансового інструменту.
З часом кількість програм в моїй сім’ї та суми заощаджень лише ростуть, на цьому я ніколи не економлю.
Для цього потрібно визначити які цілі переслідуємо. Вони можуть бути різними за часом, тому для цього використовуються різні стратегії накопичення:
.Як правило, в короткострокових та середньострокових ми використовуємо найбільш простий і доступний інструмент заощаджень – .
Депозит можна поповняти, обрати банк з більш привабливою ставкою та надійністю, валюту в якій заощаджувати, але клієнт може, за бажанням, в будь-який момент закрити депозит та зняти кошти, що не дозволяє вирішувати глобальні життєві задачі.
Тоді як – це вид заощадження з цілою низкою переваг, що чудово підходить для довготермінових цілей!
По перше, – це . Відкладаючи невелику суму в рік (від грн), на термін , за рахунок складного відсотку отримуємо суттєве зростання капіталу.
По друге- це : хвороба, перебування в стаціонарі, оперативне втручання, травма, інвалідність, критичні хвороби, до більш суттєвого захисту при втраті годувальника.
Люблю порівнювати страхування життя із шоколадним батончиком TWIX. Уявіть, що поліс страхування – це одна шоколадка в яскравій обгортці. Але, коли її розгорнути, маємо праву паличку, що відповідає за накопичення і ліву, що відповідає за захист )))
Це і є відмінність від інших класичних інструментів, накопичувальне страхування життя включає в себе .
Важливим чинником привабливості даного продукту є захист на різні випадки, пов’язанні із життям та здоров’ям. Пандемія лише підштовхнула попит людей до цього інструменту.
та показав, скільки коштують медичні послуги. Більшість людей, які довірились страховим компаніям, розділили або повністю покрили витрати на лікування. І це є мудрим рішенням, тому що перспектива опинитись сам на сам з проблемою в скрутний час, не для всіх є безболісною. А звертатись по допомогу до рідних людей, які теж мають свої цілі та зобов’язання, не найкраща модель вирішення проблеми.
Ще одним важливим фактом на користь страхування є
– втрати життя. На відміну від депозиту, за умовами якого буде повернута сума депозиту і відсотків, страхова компанія виплатить правонаслідникам гарантовану страхову суму, тобто ту суму, яку людина планувала собі назбирати за 10-30 років. Тож виплата може бути в десятки разів більшою, ніж людина встигла відкласти.На завершення скажу, що інструмент накопичення, звісно, обирати Вам, але між вибором накопичувати кошти чи жити сьогоднішнім днем, звісно обирайте перше! Час летить дуже швидко!
Почніть з малого, випрацьовуйте у себе звичку заощаджувати і використовуйте доступні фінансові інструменти, вчіться, прогресуйте, розбирайтесь в кожному продукті.
Визначіть цілі: (відпочинок, подорож, новий гаджет), (купівля побутової техніки, тощо), (освіта дітей, купівля нерухомості, власні пенсійні заощадження) – і рухайтесь до них днем за днем.
Звичка переросте в дії, дії призведуть до результату, а результат – до задоволення!