Костянтин Лебедєв

Біг – це не спорт…

Біг - це задоволення!

13.05.2021 388

Найпоширенішим і найдоступнішим видом фізичної активності в світі є біг.

Сотні мільйонів бігунів по всіх континентах регулярно виходять на пробіжки.
Біг – це найприродніший вид рухомої активності разом із ходьбою.
Бігати вміють всі. Це дуже й дуже просто!
Просто подивіться на малих дітей, з якою радістю та насолодою вони ганяють цілими днями, особливо якщо їх не обмежують дорослі!


Треба просто повернути людям цю забуту радість від рухової, бігової активності.

А в сучасному світі – це вкрай необхідна, нагальна біологічна та психологічна потреба для протистояння негативним викликам сучасного світу (в тому числі проблеми через COVID-19 та постковід)!
Здоров’я та утримання його якості – зазвичай постійний кропіткий труд. При цьому кожен маленький внесок зусиль задля зміцнення здоров’я створює і накопичує потенціал на майбутнє тривале та якісне життя.

Моя улюблена приказка: «краще померти здоровим у 90 років, ніж хворим у 60!».
Це як своєрідне страхування: сьогоднішні зусилля під час бігових тренувань призведуть до значно якіснішого, повноцінного та тривалого життя в майбутньому.

Ось лише кілька бонусів, які може подарувати вам біг:

 • Біг оздоровлює тіло завдяки пришвидшеному обміну речовин, мінералів, мікро та макроелементів, води та багато чого іншого.
  під час бігових тренувань в організмі не відбувається прихованого розвитку хвороб завдяки постійному тестуванню всіх систем організму на клітинному рівні.
 • Вібрації тіла, викликані приземленням та відштовхуванням при бігу створють своєрідний масаж внутрішніх органів. Розширюється та розростається капілярізація всіх м’язів та органів.
 • Завдяки інтенсивному потовиділенню під час бігу вимиваються накопичені в тілі шлаки.
 • Біг дозволяє спілкуватися з самим собою, пізнавати себе, свої вади та позитивні боки, це динамічна медитація. Це спілкування з оточуючою природою під час тренувань на місцевості, під час пробіжки з друзями та партнерами по життю та бізнесу.
 • Регулярні систематичні бігові тренування незрівнянно розширють коридор ваших кондицій, працездатності та імунітету, ви обмінюєтеся та насичуєтеся живою енергією природи та свіжого повітря.
 • Врешті-решт після важкої фізичної роботи, як і після тренувань, в системах організму виробляються такі стимулятори відчуття ейфорії як дофаміни та ендорфіни. Вони, в свою чергу, викликають процеси саморегуляції, саморемонту, самооздоровлення організму від чого якість життя поліпшується багатократно!

Існує безліч міфів, фейків та забобонів відносно бігу.

Переважна більшість з них випливає із невдалих спроб бігати заліки в школах/університетах, коли не фахові викладачі примушували бігти учнів або студентів, які не були до цього треновані й адаптовані.
Також неприйнятна ситуація, коли аматори-початківці намагаються копіювати досвід та тренувальні плани бігунів-професіоналів, котрі експлуатують свої організми заради досягнення спортивних результатів, що приносять їм заробіток. Часто наслідком такого ставлення є намагання аматорів бігати на «носках як профіки». Але при цьому поза увагою залишається той факт, що спортсмени екстра класу долають марафон в темпі 2:53 на км, тому вимушені бігти високо. А аматори біжать в півтора-два рази повільніше. Такий підхід є причиною частого травматизму.
Також від спорту високих досягнень походить ідея в потребі спеціального, спортивного харчування. Це також міф, тому що аматор, при вірному підході до тренувань, не виходить за межі адаптаційних меж організму.

Свій організм необхідно любити, поважати та вивчати.

Організм, як система, вкрай пластичний і податливий. Він пристосовується до будь-яких впливів різноманітних факторів.
Є такий вислів: «функція творить орган», тобто у відповідь на новий запит організм відповідає створенням резервів для майбутнього. В цьому сенсі, висловлювання деяких «вчених», що від бігу «стираються коліна», «зношується організм» не витримують ніякої критики!

Найважливіше завдання бігуна-аматора – це поступовий, заповільнений початок тренувального процесу та кожного тренування.

Біг – це не спорт (як змагання з іншими), це величезне задоволення, це незрівнянне поліпшення якості життя та його різнобарвності!
Всім біг у задоволення!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Алергія: правда та міфи

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

8
Поговоримо сьогодні про алергію - причину свербіжу, чхання, закладеного носу, а то й більш сумних наслідків - від вимушеного розлучення з домашнім улюбленцем до...
6 хв на читання 8
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
6 хв на читання
20.09.2021 Читати
Про чітміл.

Михайло Холоділін

Михайло Холоділін

55
Чітміл (з англ. cheat meal - "шахраювати з їжею") - одне з планових порушень дієти. Суть чітміла в тому, що ви можете в заздалегідь запланований день побалуват...
4 хв на читання 55
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
17.09.2021 Читати
Як працює страхування з TAS life. Серпень 2021

Михайло Холоділін

TAS Life team

117
Є таке правило стосунках - без різниці ділових чи особистих - дивитись не на слова, а на справи. Можна запевняти “Да я заради тебе - хоч зірку з неба!”, а по...
8 хв на читання 117
 • #ІсторіїТАС
8 хв на читання
16.09.2021 Читати
Чому відмовила страхова компанія?

Наталія Кочешкова

Наталія Кочешкова

220
Ви звернулись за виплатою до страхової компанії, а отримали відмову? Неприємно... Але давайте розбиратися! Навіть благодійні організації не можуть допомогти в...
3 хв на читання 220
 • #ШколаТАС
3 хв на читання
15.09.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти