Дарина Дубинка

Нововведення для платників податків в Україні у 2022 році

03.02.2022 527

30 листопада 2021 року парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». У грудні Президент підписав цей документ та ще низку законів, які мають сприяти посиленню конкурентних умов та прозорості ринку, розвитку IT-індустрії та сфери культури, збереженню природних ресурсів і довкілля.

Більшість змін стосується загальних питань адміністрування податків, а також податків: на прибуток підприємств, з доходів фізичних осіб, на додану вартість, акцизного та екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування.

 

Коротко розберемо основні:

 

ПОДАТКИ 2022

 

Введення для більшості ФОП системи РРО

Посилення контролю за правильністю обліку доходу для фізичних осіб-підприємців 2-4 груп єдиного податку. Відтепер вони зобов’язані вести готівкові розрахунки за допомогою РРО – реєстраторів розрахункових операцій. Вимога розповсюджується і на розрахунок шляхом прикладанням банківської картки до POS-термінала.

 

Оподаткування операцій з нерухомістю

Дохід фізичної особи від третього та наступних продажів нерухомості оподатковуватиметься ПДФО за ставкою 18%. При розрахунку бази оподаткування враховуватимуться витрати.

 

Податкові органи посилюють контроль

Розширення підстав для запиту від контролюючих органів про надання документів платником податків. Обмеження останніх у можливості зловживати правом на ненадання документів у зв’язку з відсутністю чіткої підстави від податківців.

 

Мінімальне податкове зобов’язання

Власники сільськогосподарських угідь сплачуватимуть мінімальне податкове зобов’язання, що залежить від площі землі та її нормативно-грошової оцінки. В такий спосіб влада збирається стимулювати активне використання громадянами своїх ділянок – вирощувати сільгосппродукцію або офіційно передавати землю в оренду. На городників з невеликими ділянками в межах населених пунктів нововведення не поширюється.

 

Заборона розведення свійської птиці на 4-й групі єдиного податку

До 1 січня 2027 року особи, що займаються розведенням та вирощуванням свійської птиці, крім курей, звільняються від сплати податку на прибуток, а вивільнені кошти повинні використовувати на реновацію технологій виробництва та збільшення його обсягу.

 

ПОДАТКИ 2022

 

Активне впровадження тесту ділової мети

Набули чинності нові податкові різниці з податку на прибуток. Зокрема, доведеться збільшувати фінансовий результат на вартість придбаних або реалізованих без ділової мети товарів чи послуг на користь «низькоподаткових» нерезидентів, а також на суму «не ділових» роялті на користь усіх нерезидентів.

 

Збитковим бути заборонено

Обмеження великих платників податків у праві накопичувати збитки та переносити їх у майбутні податкові періоди, не сплачуючи податок на прибуток. Прогнозується, що вони матимуть право зменшувати фінансовий результат не більше, ніж на 50% непогашеної суми від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових років.

 

Зменшення строку на реєстрацію податкових накладних з 1095 до 365 днів

Відкладати відображення податкового кредиту надовго тепер не вийде. Щоправда, запроваджено переривання відповідного строку на період зупинення реєстрації податкових накладних.

 

Іноземні юридичні особи можуть бути визнані резидентами України – платниками податку на прибуток

Для цього Україна повинна бути місцем ефективного управління такою юридичною особою (проведення зборів виконавчого органу), прийняття управлінських рішень і здійснення іншої операційної діяльності, управління банківськими рахунками чи персоналом, ведення бухгалтерського або управлінського обліку.

 

ІТ-індустрія: оподаткування резидентів Дія City

ІТ-компанії, які стануть резидентами Дія City, зможуть випробувати нові правила оподаткування. Наприклад, залежно від економічної моделі, обрати для себе – платити податок на звичайних чи особливих умовах.
Фізичні особи-підприємці, які надають послуги резидентам Дія City, зможуть стати їх співробітниками, уклавши трудові контракти, або працювати за гіг-контрактами.

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

811
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 811
  • #ЖиттяТАС
  • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

566
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 566
  • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

632
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 632
  • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

555
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 555
  • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти