Здавалося б, що може бути більш природнім для малечі, ніж будувати повітряні замки, уявляти себе героями казок або мріяти про суперздібності?
Але, як виявляється, сучасні українські діти не знають, що таке мріяти по-справжньому, не вміють розділяти мрію і бажання, а велика частина їхніх бажань має практичний характер.
Саме такими є висновки наймасштабнішого на цю тему дослідження, що було проведено благодійним проектом “Здійсни мрію“.
Така практичність дитячих бажань обумовлена в першу чергу батьківським впливом.
Найчастіше, намагаючись вберегти дитину від життєвих розчарувань, саме батьки підрізають крила юним мрійникам. « », – нерідко говорять дорослі, тим самим заохочуючи дитячий матеріалізм. Адже нова іграшка набагато більш реальна, ніж політ на Марс або зустріч із феєю!
Мрія – це певне прагнення до чогось в майбутньому. Це як дороговказ, до якого спрямовуються думки і бажання дитини.
- По-перше, мрії .
- По-друге, коли дитина мріє, вона вже знаходиться в пошуку свого призначення, хоче зрозуміти, навіщо вона живе, що буде робити коли подорослішає, ким себе бачить в майбутньому. .
- По-третє, у дитини
Коли у людини є мрія, у неї з’являється мета в житті. Людина починає ставити певні цілі і завдання для досягнення мрії. Життя стає більш осмисленим. Активність, прагнення рухатися вперед – це дуже корисно для людини.
Добре, якщо ці якості сформуються, і неважливо, стане дитина космонавтом чи ні – ці якості з нею залишаться. Вона стане кимось іншим, але не втратить здатність мріяти, ставити цілі і рухатися до них. . - По-четверте, людина, яка не боїться мріяти, не боїться вийти за рамки стереотипів, робити щось по-іншому, шукати інші шляхи. і шукати нові шляхи до своєї мети.
- І, нарешті, дітям важливо , незважаючи на раціональні закони, чужу думку, фінансове становище батьків…
У різному віці діти мріють про різне – літати, як Пітер Пен, зустріти чарівного принца, отримати радіокерований вертоліт або набір ляльок. Але буває, що навіть у ранньому дитинстві дитина мріє тільки про те, що цілком досяжно: в чотири роки хоче дитячий автомобіль, в п’ять – велосипед, в сім – ігрову приставку.
Дитячі психологи вважають, що подібний прагматизм може бути
Або у них просто немає звички мріяти про нездійсненне: наприклад, тому, що батьки не люблять мріяти або їм досить фантазій в книжках, фільмах і іграх.
Якщо дитина мріє пожити в Стародавньому Єгипті або зустрітися з динозаврами, можливо,
, в якому знаходить щось хороше. Їй треба допомогти розгледіти гарне і в реальності, щоб це додало їй сил рухатися вперед.Один малюк може бути не впевненою в собі – і тому в своїх мріях
, іншому самотньо після народження брата або сестри – і він …Коли в мріях з’являється чарівник або добра фея, це може означати, що дитина
Запитайте дитину, яка хоче зустріти чарівника, чому їй цього хочеться. І, можливо, ви отримаєте відповідь: « ». Значить, дитина, швидше за все, відчуває себе безпорадною, їй не вистачає впевненості в собі. Граючи з нею, дорослий здатний допомогти прожити цю зустріч з чарівником, здійснити свою мрію. І у дитини додасться впевненості в тому, що вона може щось змінити в своєму житті.
Буремні
-ті привчили багатьох українців до того, що потрібно не мріяти, а дуже конкретно планувати. Тому ж самому вони часто, та іноді неусвідомлено, вчать своїх дітей чи онуків. Тому перше завдання батьків – це дозволити мріяти собі.
Присягаємось, це питання змусило вас замислитись! 😉 Ми настільки сконцентровані на щоденних турботах і зароблянні грошей, що нам не до мрій. А ось і даремно! Мрії задають вектор особистого розвитку в будь-якому віці.
Про що ви мріяли в дитинстві? Які мрії вам вдалося втілити в життя, а які ні? Похваліть себе за ті мрії, які вдалося реалізувати і чесно дайте собі відповідь, чому щось не збулося? Ви здалися, або ж змінилися цінності та пріоритети? Значить прийшов час скорегувати дитячу мрію і приступити до її реалізації!
Почніть мріяти прямо зараз. Фантазуйте, яким стане ваше життя, коли мрія здійсниться. Що ви відчуваєте, коли ваше бажання здійснилося? Якщо ви знайдете лише кілька хвилин в день на думки про свою мрію, то дуже скоро помітите, як життя почало змінюватися на краще!
Критикувати – це теж один з уроків життя в режимі виживання. Критицизм дозволяє легше переносити кризи. Не маючи великих сподівань – ти й не розчаруєшся. Ти постійно зібраний, напружений, стежиш, щоб ніде не помилитися, лаєш за помилки себе і оточуючих.
Не помічаючи, можна критично оцінювати і творчі зусилля дитини: « ». Вчіться підтримувати творчі пориви дітей без критики. Це важко.
Ще гірше прихована критика: « ». Ось така іронія несе в собі одразу два послання: начебто і схвалення, але в той же час прихований сенс – те, що ти зробив, некрасиво, кумедно, погано.
З прихованою критикою людина з дитинства швидко вчиться знецінювати свою творчість.
Багато дітей, починаючи йти до своєї великої мрії, швидко розчаровуються, стикаючись з першими труднощами.
Це нормально, особливо для маленької або ж хворої дитини, яку довго виховували в атмосфері гіперопіки. Допомагайте їй розвивати вольове зусилля. Складіть разом план покрокового втілення мрії, розбитий на маленькі етапи і маленькі успіхи.
Паралельно дайте дитині можливість відчути свою компетентність в простих побутових завданнях – прибрати в своїй кімнаті, помити посуд – і похваліть за зроблене. Фіксуйтеся на проміжних успіхах: « », « »
Порівнюйте тільки з його власними попередніми успіхами.
Цей пункт особливо важливий для дітей з хронічними захворюваннями. Порівнюючи їх успіхи з успіхами здорових брата або сестри, героями телевізійних шоу, дитині легко прищепити невпевненість в собі, почуття неповноцінності і постійний страх не відповідати вашим високим від неї очікуванням. Допомагайте дитині побачити щонайменший прогрес на шляху до її мрії.
А тепер – більш ніж актуальна порада 🙂
Не варто дарувати великі подарунки на кожне свято і, тим більше, укладати подарунковими коробками весь вільний простір під новорічною ялинкою.
Інакше незабаром ризикуєте отримати реакцію як у зведеного брата Гаррі Поттера, який на свій день народження отримав всього подарунків – “ ”
Важливо, щоб у дитини була мрія, яка не виповнюється автоматично, а лише за умови, якщо дитина докладе певних зусиль, щоб втілити її в життя. Наприклад, підліток марить новим гаджетом, а учень молодших класів спить і бачить гігантський набір лего. Спробуйте разом з ними задуматися:
?Так і з’являються цілі. Запропонуйте дитині самій придумати план її досягнення, в разі потреби допоможіть.
Популярною є така система: за важливі справи, які звільнять час і заощадять сили батькам, – визначається нагорода у вигляді балів. А покупка мрії вартує, наприклад, . Так дитина краще зрозуміє ціну подарунків і своїх зусиль.
Перспектива призначити невисоку ціну за важливі повсякденні справи виглядає спокусливо, але до добра не доведе. Навчання, регулярне відвідування секцій – це не те, за що дитина повинна отримувати винагороду. А ось додаткові, зовсім не обов’язкові (на перший погляд) завдання – інша справа.
Дитині важливо не просто мріяти і вірити в диво, але й розуміти, що означає ця мрія, в чому її істинний сенс. Для цього добре проводити візуалізацію. Будь-яку мрію, навіть неординарну, можна зобразити: описати словами, намалювати, станцювати, заспівати, зіграти…
Ця техніка стимулює прояв у дитини творчих задатків і допомагає усвідомити, які емоції несе мрія.
. Допоможіть дитині намалювати її мрію або створіть , яку можна повісити на стіну. Нехай малюк щодня дивиться на неї і уявляє власні емоції в момент виконання мрій. Перевірено – це почуття заволодіє думками малюка і вcі його дії будуть спрямовані на реалізацію тієї самої мрії.
Здійснення бажаного формує віру в себе, і маленька людина розуміє, що саме вона допомогла мрії здійснитися, що вона здатна досягти своєї мети, прийти до успіху. Отже, віра в дива не буде втрачена.
Для того, щоб навчити дитину не тільки мріяти, а й домагатися поставлених цілей, доведеться бути послідовним і терплячим. Постарайтеся знайти ключ до серця та думок дитини. Це важливо для того, щоб вона виросла впевненою у своїх силах, успішною і щасливою!
t.me/TASlife, на нашу сторінку в Instagram, та на нашу сторінку у Facebook – facebook.com/taslifeofficial
Також не забувайте підписуватися на нашу групу у Telegram –