Роман Бабич

12 способів уберегти себе від раку

12.04.2021 426

“Майбутнє належить медицині запобіжній. Ця наука, йдучи пліч-о-пліч з «лікувальною», принесе безсумнівну користь людству.”

– це слова ще з ХІХ століття Миколи Івановича Пирогова, геніального хірурга та творця воєнно-польової хірургії.
Пройшло вже майже 200 років і вони як ніколи актуальні, адже найкраще лікування захворювання це, все ж таки, його профілактика.

Наразі в нашій державі існує нагальна проблема розповсюдження онкологічних захворювань, і це друга за кількістю причина смертності населення України впродовж багатьох років.

Тож сьогодні хочемо Вам представити останні рекомендації, що були надані у 2020 році Міжнародним агентством з вивчення раку (IARC).

Найбільша кількість чоловіків йде з життя через рак легенів, шлунку, печінки, ободової та прямої кишки та стравоходу.
А найбільша кількість летальних випадків у жінок по всьому світу від наступних п’яти видів раку: раку грудей (кожна четверта захворіла, кожна шоста померла), легенів, шлунку, шийки матки, прямої та ободової кишки.
При цьому у багатьох країнах, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим типом раку у жінок. При цьому вакцинація від типів вірусу папіломи людини (HPV) високоонкогенного ризику (які й спричиняють майже всі випадки раку цієї локалізації) є безпечною, ефективною та критичною у боротьбі з раком шийки матки. Міжнародне агентство з вивчення раку (IARC) наголошує, що можна було б запобігти 9 з 10 випадків виникнення раку легень у пацієнтів в Європі.

IARC розробило та запропонувало спеціалізований документ – “Європейський кодекс боротьби проти раку“, що має наступні рекомендації:

 1. Не паліть. Не вживайте будь-яку форму тютюну.
 2. Зробіть свій будинок вільним від тютюнового диму. Підтримуйте правила щодо заборони куріння на робочому місці.
 3. Вживайте заходів для здорової ваги тіла – регулярні фізичні навантаження та фізична культура.
 4. Будьте фізично активними у повсякденному житті. Обмежте час, який ви проводите сидячи (не забувайте про 5-хвилинні руханки кожні 60 хвилин сидячої роботи).
 5. Здорово харчуйтеся, а саме їжте багато цільнозернових продуктів, бобових, овочів та фруктів. При цьому обмежте вживання висококалорійної їжї з високим вмістом цукру або жиру, а також червоного м’яса, продуктів з високим вмістом солі і уникайте солодких напоїв, а також обробленого м’яса.
 6. Якщо ви вживаєте алкоголь будь-якого типу, обмежте споживання. Не вживати алкоголь краще для профілактики раку.
 7. Уникайте надмірного перебування на сонці, особливо це небезпечно для дітей. Використовуйте на відпочинку якісні засоби захисту від сонця.
 8. На робочому місці захистіть себе від речовин, що викликають рак, дотримуючись інструкції з охорони праці.
 9. З’ясуйте, чи не піддаєтесь ви випромінюванню від природного високого рівня радону безпосередньо у Вас вдома або в офісі. Впроваджуйте заходи для зниження внутрішнього опромінення через вдихання радонових газів.
 10. Для жінок: грудне вигодовування зменшує ризик раку матері. Якщо можете, годуйте дитину грудьми. Пам’ятайте, замісна гормональна терапія (ЗГТ) збільшує ризик деяких видів раку. Обмежте використання ЗГТ.
 11. Переконайтеся, що ваші діти беруть участь у програмах вакцинації від гепатиту В (для новонароджених) та вірусу папіломи людини (HPV) (для дівчаток).
 12. Плануйте для себе обов’язкову участь у відповідних скринінгових програмах для раку кишечника (чоловіки та жінки), молочної залози та шийки матки (жінки) відповідно віку.

З нашого боку для наступної статті ми підготуємо для Вас інформацію, щодо переваг та недоліків різних сучасних скрінінгових програм, а також розповімо про перспективи ранньої діагностики для суттєвого зниження смертності від онкологічних захворювань.

До наступних зустрічей і будьте здорові!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

5 простих кроків до дорослого життя

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

35
Кажуть, коли вперше розумієш, що гіркий шоколад - смачний, оливки - ще смачніші, а сир з пліснявою - то взагалі феєрія, все, шляху назад немає - ти остаточно ст...
2 хв на читання 35
 • #Лайф-хак від ТАС
2 хв на читання
27.07.2021 Читати
Чи є можливість заробити більше 5% річних у доларах?

Ярослав Панченко

Ярослав Панченко

116
У першій частині статті ми розглянули можливості заробітку на заощадженнях у доларах США. Депозит у банку, державні облігації, і нарешті, ТАС-Інвест валютний –...
116
 • #ШколаТАС
26.07.2021 Читати
Як відрізнити меланому від родимки та врятувати життя?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

223
У різні часи люди по-різному відносилися до родимок. В середньовіччя за «мітку диявола» могли спалити на вогнищі, оголосивши відьмою, а ось, наприклад, при дво...
223
 • #ДокторТАС
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
23.07.2021 Читати
Про аспірин

Іван Дмитрик

Іван Дмитрик

98
Як це часто буває, назва статті майже немає жодного відношення до самого її вмісту. Якось воно так пишеться та й пишеться... Думав спочатку написати про «втори...
98
 • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
22.07.2021 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти