Роман Бабич

12 способів уберегти себе від раку

12.04.2021 1280

“Майбутнє належить медицині запобіжній. Ця наука, йдучи пліч-о-пліч з «лікувальною», принесе безсумнівну користь людству.”

– це слова ще з ХІХ століття Миколи Івановича Пирогова, геніального хірурга та творця воєнно-польової хірургії.
Пройшло вже майже 200 років і вони як ніколи актуальні, адже найкраще лікування захворювання це, все ж таки, його профілактика.

Наразі в нашій державі існує нагальна проблема розповсюдження онкологічних захворювань, і це друга за кількістю причина смертності населення України впродовж багатьох років.

способи уберегти себе від раку

Тож сьогодні хочемо Вам представити останні рекомендації, що були надані у 2020 році Міжнародним агентством з вивчення раку (IARC).

Найбільша кількість чоловіків йде з життя через рак легенів, шлунку, печінки, ободової та прямої кишки та стравоходу.
А найбільша кількість летальних випадків у жінок по всьому світу від наступних п’яти видів раку: раку грудей (кожна четверта захворіла, кожна шоста померла), легенів, шлунку, шийки матки, прямої та ободової кишки.
При цьому у багатьох країнах, що розвиваються, рак шийки матки є найпоширенішим типом раку у жінок. При цьому вакцинація від типів вірусу папіломи людини (HPV) високоонкогенного ризику (які й спричиняють майже всі випадки раку цієї локалізації) є безпечною, ефективною та критичною у боротьбі з раком шийки матки. Міжнародне агентство з вивчення раку (IARC) наголошує, що можна було б запобігти 9 з 10 випадків виникнення раку легень у пацієнтів в Європі.

способи уберегти себе від раку

IARC розробило та запропонувало спеціалізований документ – “Європейський кодекс боротьби проти раку“, що має наступні рекомендації:

 1. Не паліть. Не вживайте будь-яку форму тютюну.
 2. Зробіть свій будинок вільним від тютюнового диму. Підтримуйте правила щодо заборони куріння на робочому місці.
 3. Вживайте заходів для здорової ваги тіла – регулярні фізичні навантаження та фізична культура.
 4. Будьте фізично активними у повсякденному житті. Обмежте час, який ви проводите сидячи (не забувайте про 5-хвилинні руханки кожні 60 хвилин сидячої роботи).
 5. Здорово харчуйтеся, а саме їжте багато цільнозернових продуктів, бобових, овочів та фруктів. При цьому обмежте вживання висококалорійної їжї з високим вмістом цукру або жиру, а також червоного м’яса, продуктів з високим вмістом солі і уникайте солодких напоїв, а також обробленого м’яса.
 6. Якщо ви вживаєте алкоголь будь-якого типу, обмежте споживання. Не вживати алкоголь краще для профілактики раку.
 7. Уникайте надмірного перебування на сонці, особливо це небезпечно для дітей. Використовуйте на відпочинку якісні засоби захисту від сонця.
 8. На робочому місці захистіть себе від речовин, що викликають рак, дотримуючись інструкції з охорони праці.
 9. З’ясуйте, чи не піддаєтесь ви випромінюванню від природного високого рівня радону безпосередньо у Вас вдома або в офісі. Впроваджуйте заходи для зниження внутрішнього опромінення через вдихання радонових газів.
 10. Для жінок: грудне вигодовування зменшує ризик раку матері. Якщо можете, годуйте дитину грудьми. Пам’ятайте, замісна гормональна терапія (ЗГТ) збільшує ризик деяких видів раку. Обмежте використання ЗГТ.
 11. Переконайтеся, що ваші діти беруть участь у програмах вакцинації від гепатиту В (для новонароджених) та вірусу папіломи людини (HPV) (для дівчаток).
 12. Плануйте для себе обов’язкову участь у відповідних скринінгових програмах для раку кишечника (чоловіки та жінки), молочної залози та шийки матки (жінки) відповідно віку.

З нашого боку для наступної статті ми підготуємо для Вас інформацію, щодо переваг та недоліків різних сучасних скрінінгових програм, а також розповімо про перспективи ранньої діагностики для суттєвого зниження смертності від онкологічних захворювань.

До наступних зустрічей і будьте здорові!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Заголовок

Перша домедична допомога: знання, що рятують життя

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

865
Вміння надавати першу домедичну допомогу сьогодні дуже актуальне. Хоча, звісно, є відмінності у наданні допомоги непритомній людині в цивільному житті і при бо...
8 хв на читання 865
 • #ЖиттяТАС
 • #ШколаТАС
8 хв на читання
23.02.2022 Читати
Як працює страхування з TAS life. Січень 2022

Наталія Стихальська

TAS Life team

592
Нашу сьогоднішню добірку з трьох найцікавіших виплат за перший місяць 2022 року поєднує валюта страхування, а саме - євро. Подивимось, як працюють такі догов...
9 хв на читання 592
 • #ІсторіїТАС
9 хв на читання
22.02.2022 Читати
Як не помилитися при виборі Вигодонабувачів?

Наталія Стихальська

Наталія Стихальська

674
При укладанні договору страхування життя, важливим кроком є вибір Вигодонабувачів. Погодьтеся, дуже важливо, щоб страхову виплату отримала саме та людина, яку в...
6 хв на читання 674
 • #ШколаТАС
6 хв на читання
21.02.2022 Читати
Просто бос чи справжній лідер?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

590
Пройти по кар’єрній сходинці та зайняти керівну посаду - це мрія багатьох працівників. Однак, заволодівши кабінетом з відповідною табличкою, хтось становиться ...
8 хв на читання 590
 • #Лайф-хак від ТАС
8 хв на читання
18.02.2022 Читати
Особистий кабінет Клієнта Увійти
Особистий кабінет Консультанта Увійти
TAD: робочий простір Консультанта Увійти