Якщо в світі майбутнього для ідентифікації особи достатньо буде просканувати сітківку ока, або ж показати той самий “мультипаспорт”, в світі сучасному поки що не обійтися без низки обов’язкових документів.
В період карантину більшість українських компаній йшла на зустріч Клієнтам та приймала документи в онлайн режимі без необхідності виходити з дому.
не була винятком і за деякими процесами ми оформляли документи за підписом ЕЦП.
Та наразі всі державні органи й інші організації поступово повертаються до звичного режиму, до того ж , вимог якого ми маємо дотримуватись.
цього року набрав чинності новий
Основні зміни стосуються необхідності
, членів їх сімей та осіб, пов’язаних з політично значущим особами.Також
клієнта тепер має бути – за допомогою відповідної сторінки паспорта (якщо це паспорт-книжечка), або довідки про реєстрацію (у випадку ID картки).А в разі передачі прав за договорами страхування життя третім особам, ідентифікація нових вигодоодержувачів має здійснюватись
, а не при здійсненні страхової виплати, як раніше.
Тож, як суб’єкт первинного фінансового моніторингу
має ідентифікувати фізичних осіб в наступних випадках:- : при укладенні договору, при зміні Страхувальника та при виплаті викупної суми;
- : при зміні Вигодонабувача та при здійсненні страхової виплати.
Тобто в даних випадках потрібно надати пакет документів для ідентифікації Страхувальника або Вигодонабувача, а також власноруч підписати фінансовий опитувальник.
набуває все більшого поширення в бізнесі, державних установах, та в щоденному вжитку. Та все ж на повне заміщення ним звичного підпису від руки потрібен час та зміни в законодавстві.
А поки ми чекаємо на ці зміни та працюємо над максимальним спрощенням усіх “паперових” процедур в компанії, маємо перелік документів, які Клієнту потрібно підписати власноруч:
- Заява на страхування нового Клієнта (використовується опитувальник який міститься в заяві);
- Заява на страхування по діючому Клієнтові, який був ідентифікований більше ніж тому (використовується опитувальник який міститься в заяві);
- Заява на зміну Страхувальника або Вигодонабувача (використовується короткий фінансовий опитувальник);
- Заява на здійснення викупної суми (використовується повний фінансовий опитувальник для сум більше грн);
- Заява на здійснення страхової виплати (використовується опитувальник який міститься в заяві)
Пояснення щодо останнього пункту: якщо Вигодонабувач і отримувач виплати – різні особи, заявник має заповнити фінансовий опитувальник, що знаходиться в заяві на виплату, а Вигодонабувач – окремий короткий фінансовий опитувальник.
В усіх інших випадках документи, що не зазначені в переліку вище, можуть бути подані до Компанії за електронним цифровим підписом Клієнта.