Наталія Дідовець

Майстерність ведення бюджету

05.04.2021 138
Арістотель якось зауважив: «Ми це те, що ми постійно робимо… Майстерність – це не дія, а звичка».

Ледь не кожна людина у дорослому житті потрапляла у ситуацію, коли вона витратила більше грошей, ніж заробила.
Разовий випадок ще не завдасть суттєвої шкоди сімейному бюджету. Однак, якщо така ситуація повторюється, тим більше плавно перетікає з одного місяця в інший, й стає ніби перегонами для людини, ціллю яких є швидше отримати гроші та швидше погасити борги, в такому випадку добробут у сім’ї може постраждати.

Перевитрати, нескінчені рахунки, які потребують оплати, купівля більшої кількості речей ніж треба, малий залишок грошей в гаманці і на ощадному рахунку, витрачання кредитного рахунку, постійні борги – все це є результатом негативних фінансових звичок людей.
Кожна звичка має свого роду імпульс, рухому силу, що спонукає людину зробити звичну дію, наприклад, скористатись споживчим кредитом, хоча фактично ці гроші їй не належать. По факту це все є самообман, бо людина не контролює рівень свого заробітку, кількість грошей, якими володіє, а відтак не може оцінити співрозмірність суми свого доходу з витратами. Зазначене призводить до вічної боргової ями.

Як з цим покінчити, як розірвати цей ланцюг нескінченних боргів та почати заощаджувати?

Один з дієвих варіантів позбутись негативних фінансових звичок – це складання сімейного бюджету, ведення такої собі домашньої бухгалтерії. Адже сімейний бюджет знімає багато проблем, а головне – дисциплінує та допомагає виробити фінансову поведінку, робити план на місяць і на рік, побачити реальну картину обігу власних грошей і в підсумку уникнути зайвих грошових витрат.

Способи ведення домашньої бухгалтерії можна згрупувати за трьома напрямками.

Перший напрямок – простий (іншими словами старий або письмовий спосіб), що полягає у складанні бюджету на папері.
Перевагою є можливість переглянути його в будь-який час без відкриття відповідних гаджетів, однак такий спосіб потребує більше часу на підрахунок сум.
На щастя, у час розвитку технологій та інновацій, на допомогу людині були створенні відповідні додатки, програми для ведення сімейного бюджету.

Відтак, другим напрямком можна виділити ведення сімейного бюджету за допомогою спеціальних комп’ютерних програм, зокрема, в електронній таблиці (Excel, Google Docs і т.д.).
Перевагою таких програм є те, що вони мають вже типові шаблони бюджетів, де вже введені основні формули для аналізу. Таким чином, можна створити таблиці, діаграми повністю під свій смак.
Ведення сімейного бюджету через комп’ютерні програми не викликає особливих ускладнень й потребує лише системно щомісячно заповнювати план та по мірі виникнення витрат/доходів коригувати суми. В результаті обробки цифр шляхом нехитрих формул людина отримує у підсумку інформацію щодо власних коштів, а саме порівняння доходів та витрат.

Третім напрямком, більш «просунутим», є ведення сімейного бюджету через спеціальний додаток.
Це можуть бути як онлайн-сервіси, десктопні варіанти додатків для комп’ютерів або ж відповідні додатки для смартфонів чи планшетів. Функціонал у додатків приблизно однаковий – є окремі розділи для витрат та для доходів, десь буде більше можливостей, десь – менше, одні повністю безкоштовні, інші частково платні. Перевагами таких додатків є їх багатоплатформність, тобто доступність їх ведення на різних пристроях під одним аккаунтом, можливість налаштування загального доступу для декількох користувачів (наприклад, для чоловіка та жінки), підтримка різних валют та здійснення конвертації між ними за поточним курсом.
Зокрема, такими популярними додатками є: CoinKeeper, Cash Organizer, Toshl, Дребеденьгі, Домашня бухгалтерія та інші. Готових програм для обліку доходів і витрат багато. Відтак вибір виключно за користувачем, який інтерфейс йому інтуїтивно більше підходить для використання.

Підсумовуючи все зазначене вище, та враховуючи слова Арістотеля, пропоную разом починати формувати позитивні фінансові звички та тренувати свою майстерність ведення бюджету!

Сподобалась стаття?
Поділись з друзями!

Чи була стаття корисною?

Залиш свій відгук!

Олександр
Олександр
Класні поради
Олександр

Класні поради

Заголовок
5 живучих міфів про здоров’я

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

21
Звідки беруться міфи про здоров’я? Усі ці “не сиди так близько до телевізора, зіпсуєш зір” та “одягайся тепліше, бо застудишся”? Частиною з них ми завдячуєм...
12 хв на читання 21
  • #Лайф-хак від ТАС
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
12 хв на читання
13.04.2021 Читати
12 способів уберегти себе від раку

Роман Бабич

Роман Бабич

61
"Майбутнє належить медицині запобіжній. Ця наука, йдучи пліч-о-пліч з «лікувальною», принесе безсумнівну користь людству." - це слова ще з ХІХ століття Миколи ...
4 хв на читання 61
  • #ДокторТАС
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
4 хв на читання
12.04.2021 Читати
Щастя за гроші не купиш?

Анастасія Ведишева

Анастасія Ведишева

99
- Скажіть, Шура, чесно, скільки вам потрібно грошей для щастя? - запитав Остап. - Тільки підрахуйте все. - Сто рублів, - відповів Балаганов, з жалем відриваючи...
9 хв на читання 99
  • #Лайф-хак від ТАС
9 хв на читання
09.04.2021 Читати
Вакцинація – правда та міфи

Дарина Дмитрієвська

Дарина Дмитрієвська

117
Якби ви знали, що на тій вулиці, якою ви постійно ходите на роботу, на вас може впасти цеглина, а змінити маршрут чи примусити ЖЕК відреставрувати будівлю немож...
8 хв на читання 117
  • #ТАС_про_ЗДОРОВ'Я
8 хв на читання
08.04.2021 Читати
Вхід в кабінет Клієнта
Вхід в кабінет Консультанта

в розробці

Вхід в кабінет