Ледь не кожна людина у дорослому житті потрапляла у ситуацію, коли вона витратила більше грошей, ніж заробила.
Разовий випадок ще не завдасть суттєвої шкоди сімейному бюджету. Однак, якщо така ситуація повторюється, тим більше плавно перетікає з одного місяця в інший, й стає ніби перегонами для людини, ціллю яких є швидше отримати гроші та швидше погасити борги, в такому випадку .
Перевитрати, нескінчені рахунки, які потребують оплати, купівля більшої кількості речей ніж треба, малий залишок грошей в гаманці і на ощадному рахунку, витрачання кредитного рахунку, постійні борги – все це є результатом негативних фінансових звичок людей.
Кожна звичка має свого роду імпульс, рухому силу, що спонукає людину зробити звичну дію, наприклад, скористатись споживчим кредитом, хоча фактично ці гроші їй не належать. Зазначене призводить до вічної боргової ями.
Один з дієвих варіантів позбутись негативних фінансових звичок – це
, ведення такої собі домашньої бухгалтерії. Адже сімейний бюджет знімає багато проблем, а головне – , робити план на місяць і на рік, побачити реальну картину обігу власних грошей і в підсумку уникнути зайвих грошових витрат. – простий (іншими словами старий або письмовий спосіб), що полягає у .
Перевагою є можливість переглянути його в будь-який час без відкриття відповідних гаджетів, однак такий спосіб потребує більше часу на підрахунок сум.
На щастя, у час розвитку технологій та інновацій, на допомогу людині були створенні відповідні додатки, програми для ведення сімейного бюджету.
Відтак, можна виділити ведення сімейного бюджету , зокрема, в електронній таблиці (Excel, Google Docs і т.д.).
Перевагою таких програм є те, що вони мають вже типові шаблони бюджетів, де вже введені основні формули для аналізу. Таким чином, можна створити таблиці, діаграми повністю під свій смак.
Ведення сімейного бюджету через комп’ютерні програми не викликає особливих ускладнень й потребує лише системно щомісячно заповнювати план та по мірі виникнення витрат/доходів коригувати суми. В результаті обробки цифр шляхом нехитрих формул людина отримує у підсумку інформацію щодо власних коштів, а саме порівняння доходів та витрат.
, більш «просунутим», є ведення сімейного бюджету .
Це можуть бути як онлайн-сервіси, десктопні варіанти додатків для комп’ютерів або ж відповідні додатки для смартфонів чи планшетів. Функціонал у додатків приблизно однаковий – є окремі розділи для витрат та для доходів, десь буде більше можливостей, десь – менше, одні повністю безкоштовні, інші частково платні. Перевагами таких додатків є їх багатоплатформність, тобто доступність їх ведення на різних пристроях під одним аккаунтом, можливість налаштування загального доступу для декількох користувачів (наприклад, для чоловіка та жінки), підтримка різних валют та здійснення конвертації між ними за поточним курсом.
Зокрема, такими популярними додатками є: та інші. Готових програм для обліку доходів і витрат багато. Відтак вибір виключно за користувачем, який інтерфейс йому інтуїтивно більше підходить для використання.
Класні поради